Son Pişmanlık Yarayacak: WhatsApp, Aylar Önceki Mesajların Bile Silinmesine İzin Verecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Yapılan bu güncelleme, geliştirilme aşamasında olan bir özelliği açığa çıkardı. WhatsApp'ın beta sürümlerini kodlar üzerinden irdeleyen WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özellik, WhatsApp'taki mevcut bir özelliğin kapsamını genişletmeye odaklanıyor.

22.02.2022 13:30:32 tarihinde yayınlandı.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Yapılan bu güncelleme, geliştirilme aşamasında olan bir özelliği açığa çıkardı. WhatsApp'ın beta sürümlerini kodlar üzerinden irdeleyen WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özellik, WhatsApp'taki mevcut bir özelliğin kapsamını genişletmeye odaklanıyor.

WhatsApp, bundan yıllar önce mesajların herkesten silinebilmesi için bir özellik getirdi. Bu özellik, gönderilen bir mesajın gönderildikten sonra karşı taraf görmeden silinebilmesini sağlıyordu. Ancak bunun bir süre kısıtlaması vardı. Bu kısıtlama, 1 saat, 8 dakika ve 16 saniyeydi. Yani 68. dakikadan sonra okunmamış bir mesajı silmek mümkün değildi. İşte şimdi, bu durum değişecek gibi görünüyor. Zira kodlarda keşfedilen yeni özellik, süre sınırını bir hayli uzatıyor.

WhatsApp'ın 2.21.23.1 kodlu Android beta sürümünde yer alan yeni özellik, herkesten sil seçeneğinin süre sınırlamasını 3 aya kadar uzattı. Yani kullanıcılar, bundan 3 ay önce gönderdikleri bir mesaj okunmadıysa silebilecekler. WhatsApp'ın neden böyle bir karar aldığı ise henüz bilinmiyor.

Android ekosisteminde keşfedilen yenilik, iOS'ta kendini göstermedi. Ayrıca bu özelliğin beta kullanıcılara ne zaman ulaşacağı da şimdilik bilinmiyor. Kim bilir, belki de WhatsApp fikir değiştirir ve süre sınırını tamamen kaldırır. Ancak şimdilik bununla ilgili bir şey söylemek mümkün değil.

İLGİLİ HABER WhatsApp ve Instagram Uygulamalarından Facebook Logosu Kaldırıldı


Kaynak webtekno.com

 

GTA 4 Hileleri: Birbirinden Şahane İşe Yarar GTA 4 Şifreleri

Söz konusu aksiyon macera türü oyunlar olunca hepimizin aklına ilk gelenlerden bir tanesi Grand Theft Auto serisi oluyor. Elbette serinin en sevilen oyunlarından bir tanesi de Grand Theft Auto IV. GTA 4 2008 yılında yayınlandı yani oldukça eski. Ancak oyuna özgü benzersiz özellikleri, açık uçlu oynanışı ve neredeyse tüm PC’ler ile oyun konsollarında oynanabilir olması nedeniyle hala serinin en popüler oyunlarından bir tanesi olarak kabul ediliyor.

Yeni Bir Yıldız Patlaması Türü Keşfedildi: Mikronova (Kozmik Saman Alevi...)

Uzay ile ilgili araştırmalar, her geçen gün insanoğlunu biraz daha şaşırtıyor. Gezegenlerden uydulara, galaksilerden göktaşlarına kadar sayısız maddeye ev sahipliği yapan devasa boşluk, garip olaylarıyla da büyülüyor. Nitekim yıldız patlamaları, bu garip olaylar verilebilecek en iyi örneklerden. Gökbilimciler, bu sıradışı olayları takip ederken keşfedilenlere bir yenisini daha ekledi.

Uzaya Gidecek ‘İlk Türk’ Olmak İçin Kaç Kişinin Başvurduğu Açıklandı: 2.7 Milyon Kişi Sayfayı Ziyaret Etti

Bugün Resmî Gazete’de yayımlanan Milli Uzay Programı Strateji Belgesi, pek çok vatandaşın ilgisini çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise başvuru yapan bir Türk vatandaşının Uluslararası Uzay İstasyonuna gideceğini açıkladı. İleri seviye İngilizce bilmek ve 23 Mayıs 1977’den sonra doğmuş olmak gibi şartların olduğu listeyi diğer ülkelerin şartlarıyla karşılaştırmıştık.

PUBG Mobile İçin Hile Geliştiren Hackerlera Verilen Milyonlarca Dolarlık Ceza Belli Oldu

Mobil oyun dünyasının her geçen gün büyümesi, bilgisayar korsanlarının da iştahını kabarttı. Hal böyle olunca da dünyanın en popüler mobil oyunları için çok sayıda hile yazılımı geliştirildi. Bu durum, bir yandan oyunculara diğer yandan geliştiricilere zarar verdi. Hatta PUBG Mobile'ın geliştiricisi Krafton Inc. ile Tencent Games, oyun için hile geliştiren bir şirkete dava bile açmıştı. Şimdi o dava sonuçlandı.