Snapchat, Koşarken Etrafınızda Uçarak Kişisel Kameramanınız Olacak Minik Droneunu Tanıttı

2011 yılında kurulan ve günümüzde kullandığımız pek çok kamera filtresinin atası olan Snap, sosyal medya platformu Snapchat’ten çok daha ötesinde ürünler çıkarmaya devam ediyor. Kendisini bir teknoloji şirketi olarak da tanımlayan Snap, bugün özellikle içerik üreticilerinin en büyük dostlarından biri olacak droneunu tanıttı.

6.05.2022 05:45:16 tarihinde yayınlandı.

2011 yılında kurulan ve günümüzde kullandığımız pek çok kamera filtresinin atası olan Snap, sosyal medya platformu Snapchat’ten çok daha ötesinde ürünler çıkarmaya devam ediyor. Kendisini bir teknoloji şirketi olarak da tanımlayan Snap, bugün özellikle içerik üreticilerinin en büyük dostlarından biri olacak droneunu tanıttı.

Snap’in ‘Pixy’ ismini verdiği mini drone, üzerinde bulunan bir kamerayla dış çekimlerin inanılmaz bir kolaylaştırıcısı olmayı hedefliyor. Fakat cihaz, kendisini diğer dronelardan ayıran pek çok yeniliğe ev sahipliği yapıyor. Gelin, Snap Pixy droneuna yakından bakalım.

Snap Pixy, herhangi bir kumanda ile kontrol edilmiyor. Drone, üzerinde bulunan kamerayla insanları tanıyor ve uçurmadan önce seçtiğiniz uçuş moduna geçerek farklı şekillerde çekim yapabiliyor. Pixy, isterseniz olduğu yerde havada kalıyor, isterseniz sizin etrafınızda dönüyor, isterseniz de siz koşarken ya da yürürken sizi takip edebiliyor. Tüm bu seçenekler, drone üzerindeki küçük bir tuşla seçilebiliyor.

Avucunuzun içinden kalkan Pixy, iniş yaparken de yine avucunuzun içine dönüyor ve otomatik olarak elinize iniyor. Cihazın çektiği görüntüler de boyutuna göre hem günümüz standartlarına yakın, hem de gelecek için umut veren kalitede kullanıcıya sunuluyor. Pixy, 2,7K çözünürlüğünde video ve 12 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekimi yapabiliyor. Çekilen tüm videolar, otomatik olarak Snapchat Memories’e transfer ediliyor.

Yalnızca 101 gram ağırlığındaki Pixy, bir şarjla 5-8 uçuş tamamlayabiliyor. Bataryasının bitmesi durumundaysa içindeki batarya kolayca yedek bataryayla değiştirilebiliyor. Snapchat’in bu tatlış ve yetenekli droneu ABD’de ve Fransa’da 229,99 dolarlık fiyat etiketiyle satılmaya başladı.

İLGİLİ HABER İlk Kez Bir Çinli Şirket, Rusyaya Yaptırım Uyguladı: DJI, Rusya ve Ukraynada Drone Satışlarını Durdurdu


Kaynak webtekno.com

 

Huawei, Yeni Akıllı Saati Watch Fit 2yi Tanıttı: 10 Günlük Pil Ömrü Vadediyor!

Akıllı saatler pek çok açıdan hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu sebeple de markalar, yeni akıllı saatler üretmek için çalışmalarına büyük bir hız kazandırmış durumda. Geçtiğimiz günlerde de Apple, ‘uygun fiyatlı’ yenilenmiş Apple Watch 7’leri piyasaya sürerek, her bütçeye uygun akıllı saat satma çalışmalarına başlamıştı. 

Elon Musktan Bitcoin Hakkında Büyük Resmi Ortaya Çıkaran(!) İlginç ve Komik Paylaşım

Kripto paralara olan ilgisini uzun zamandır bildiğimiz ancak yaptığı paylaşımlarla piyasayı manipüle ettiğine inanılan milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter'da yine gündem olacak bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda birkaç markanın ismini kullanan Musk, kripto paraların kralı olarak nitelendirebileceğimiz Bitcoin'in kurucusu Satoshi Nakamoto'nun ismini gösterdi. 

Elon Musk ve Twitter Yönetimi Yine Ters Düştü: Ukrayna Dahil Pek Çok Konuda Yanlış Bilgi Aktaran Tweetler Sınırlandırılacak!

Twitter’ı satın alma aşamasında olan Elon Musk, platformda yapmayı planladığı değişikliklerle sıklıkla gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde de Musk’ın ‘bot hesapları’ kendi yöntemleriyle tespit etmeye hazırlandığından bahsetmiştik. Konuyla ilgili Twitter CEO’su Parag Agrawal, Elon Musk’ı kızdıracak açıklamalarda bulunmuştu. 

Fortnite Sunucuları Çöktü: Oyuna Saatlerdir Erişilemiyor

2017 yılında oyun severlerin karşısına çıktığından beri en popüler battle royal oyunlarından biri olmayı başaran Fortnite, dünya genelinde milyonlarca oyuncuya sahip. Ancak bu akşam bu oyuncular için tatsız bir gelişme yaşandı.