Samsung’un Üç Ekranlı Katlanabilir Akıllı Telefonuyla İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı: Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasını Değiştirebilir

Katlanabilir akıllı telefon piyasasında arka arkaya yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda bir patlama yaşayan katlanabilir akıllı telefonlar, teknoloji meraklılarının ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Bu alanda adından söz ettiren modeller arasına geçtiğimiz haftalarda Oppo da eklenmişti. Dün elde edilen yeni bilgiler ise Motorola’nın yeni katlanabilir ‘Razr’ modeli üzerinde çalışmalara başladığı yönündeydi. Şimdi de Samsung’un bu alanda yeni bir girişimde bulunacağı ortaya çıktı.

22.02.2022 12:45:13 tarihinde yayınlandı.

Katlanabilir akıllı telefon piyasasında arka arkaya yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda bir patlama yaşayan katlanabilir akıllı telefonlar, teknoloji meraklılarının ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Bu alanda adından söz ettiren modeller arasına geçtiğimiz haftalarda Oppo da eklenmişti. Dün elde edilen yeni bilgiler ise Motorola’nın yeni katlanabilir ‘Razr’ modeli üzerinde çalışmalara başladığı yönündeydi. Şimdi de Samsung’un bu alanda yeni bir girişimde bulunacağı ortaya çıktı.

Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 katlanabilir modelleriyle bu alanda büyük başarı elde etmeyi başardı. Ancak LetsGoDigital adlı teknoloji sitesinden elde edilen bilgilere göre şirket, yeni katlanabilir modeliyle kendini aşmayı hedefliyor. ‘Üç farklı ekrandan’ oluşan bir patent aldığı öne sürülen Samsung, yeni modelini ‘üçlü katlanabilir’ bir akıllı telefon olarak satışa sunabilir.

Samsung’un Z şeklinde katlanan üç ekranlı akıllı telefonunu hayata geçirebilmesi için iki adet bağlantı yeri kullanacağı belirtiliyor. Bir ekranı aşağı tarafa ve diğer ekranı da yukarı tarafa katlanan akıllı telefon, tamamen katlı olduğunda bile bir ekranı kullanılabilir halde kalıyor. Üçlü arka kamerası, HDMI ve USB-C bağlantısı olan telefonun bir panelinde de ekran-altı parmak izi okuma özelliği bulunacak. Aynı zamanda S Pen desteği de olacağı belirtiliyor.

İLGİLİ HABER Pes Artık: Bir Türlü Duyurulamayan Samsung Galaxy S21 FEnin Kutu Açılış Videosu Yayınlandı

Elbette patent üzerinden sunulan özellikler her zaman son ürüne yansımayabiliyor. Ancak şu anda elde edilen bilgiler cihazın bu yönde geliştirileceğine işaret ediyor. Şüphesiz ki Samsung, yeni teknolojiler deneme konusunda bugüne dek her zaman açık fikirli bir tutum sergiledi. Şu anda da katlanabilir akıllı telefon piyasasında önde gelen isimlerden olan şirket, üç ekranlı modeliyle yine zorlu bir göreve atılacak gibi görünüyor. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Üç ekranlı bir katlanabilir akıllı telefon ilginizi çeker mi? Yorumlar kısmında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

524 TL Değerindeki Ghost of Tsushima: Directors Cut, PlayStation 4 Kullanıcılarına Yanlışlıkla Ücretsiz Oldu

Video oyun sektörü her geçen gün büyümeye ve PlayStation, Pc, Xbox gibi platformlardaki oyuncu sayısı artmaya devam ediyor. Hal böyleyken PlayStation 5 de piyasaya sürüldüğü günden bu yana büyük bir ilgi gördü. Bu büyük ilgi sonrası PlayStation 5’de yaşanan stok sıkıntısının ardından Sony, PlayStation 4 üretimine bu yılın sonuna kadar devam edeceklerini açıkladı.

Monster, İstediğiniz Bilgisayarda İstediğiniz Oyunu Test Edebileceğiniz Deneyim Mağazasını Açtı

Türkiye'nin önde gelen oyuncu dizüstü bilgisayarı üreticilerinden Monster, İstanbul Avrupa Yakası Deneyim Mağazası ve Teknik Servis Merkezi'ni tüketicilerin hizmetine açtı. Küçükçekmece’de bulunan mağaza, oyuncular için Monster markalı dizüstü bilgisayarların ve çeşitli aksesuarların nasıl bir deneyim sunduğunun çok daha iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlayacak.

Kulakiçi Kulaklığın Konforunu Işıklı Mışıklı ‘Gamer’ Tasarımla Birleştiren Kulaklık: Hutt G1 ve G1C

Akıllı telefonların güçlenmesi ve mobil oyun sektörünün gelişmesi, kablosuz kulaklıklara gösterilen ilgiyi artırdı. Zira akıllı telefonlar, artık neredeyse konsol kalitesinde oyun oynatabiliyorlar ve oyun tutkunları, yaşadıkları deneyimin en iyi şekilde olabilmesi için ses kalitesine de önem veriyorlar. Şimdi sizlere, Hutt tarafından piyasaya sürülen yepyeni kablosuz kulakiçi kulaklıklardan bahsedeceğiz.

HONORun Bomba Özelliklerle Donattığı Dizüstü Bilgisayarı MagicBook 16 Türkiyeye Geliyor

Çinli teknoloji şirketi HONOR, geçtiğimiz yılın sonlarında duyurduğu yeni dizüstü bilgisayarı MagicBook 16'yı Türkiye'ye getireceğini açıkladı. Sahip olduğu özelliklerle tüketicilerin ilgisini çekmesi muhtemel olan dizüstü bilgisayar, şubat ayı içerisinde piyasaya sürülecek. Peki HONOR'un yeni dizüstü bilgisayarı, tüketicilere neler vadediyor?

Kullandığımız Sıradan Uygulamalar, Kişisel Bilgilerimizin Aslında Ne Kadarını Topluyor?

Şirketlerin sundukları hizmetler neredeyse her zaman belirli izinler vermenizi gerektiriyor. Örnek olarak Google Maps’in sunduğu navigasyon hizmetini kullanmak için o uygulamanın sizin konumunuzu bilmesine izin vermeniz gerekiyor. Buna benzer diğer uygulamalar da amaçları doğrultusunda bizlerden belirli izinler istiyor. Biz de o hizmete hemen erişmek için bunların ne olduğuna bakmadan izin veriyoruz.