Samsungdan "Uygulamaları Bilerek Yavaşlatıyor" İddiaları Hakkında Açıklama

Geçtiğimiz gün Samsung hakkında paylaşılan çarpıcı bir haber, şirketin Galaxy model telefonlarında uygulamaların performansının sınırlandırıldığı öne sürülmüştü. Üstelik performansı sınırlanan uygulamaların sayısı 10 bini aşkındı. Bunun da üzerinde sınırlar, Google ve Samsung’un kendi birincil uygulamalarında dahi uygulanıyordu.

7.03.2022 06:45:13 tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz gün Samsung hakkında paylaşılan çarpıcı bir haber, şirketin Galaxy model telefonlarında uygulamaların performansının sınırlandırıldığı öne sürülmüştü. Üstelik performansı sınırlanan uygulamaların sayısı 10 bini aşkındı. Bunun da üzerinde sınırlar, Google ve Samsung’un kendi birincil uygulamalarında dahi uygulanıyordu.

Bu sınırlamalardan, günümüzde tüm Galaxy akıllı telefonlarla birlikte gelen Samsung’un kendi uygulaması Game Optimization Service sorumluydu. Güney Koreli topluluk tarafından ortaya çıkarılan kanıtlar, Samsung’un performans ölçüm uygulamaları Geekbench ve 3DMark’ı sınırlandırmadığını gösteriyordu. Bu da kâğıt üzerinde telefonların performansını daha yüksek gösteriyor, fakat yapay sınırlandırmayla performans düşürülüyordu. İşte bugün, Samsung’tan beklenen açıklama geldi.

Samsung'un uygulama performansını sınırladığı uygulamalar listesi, Kamera uygulaması bile mevcut.

Samsung, bugün fazlasıyla tartışılan Game Optimization Service uygulamasıyla ilgili merak edilen detayları paylaştı. Şirket, bu uygulamanın işlemci ve grafik biriminin performansını uzun oyun aktivitelerinde ısınma sorunlarını çözmek için optimize ettiğini ifade etti. Şirket, uygulamaların doğrudan sınırlandırıldığını açıklamazken, Game Optimization Service uygulamasına ‘performans önceliği’ seçeneğinin ekleneceğini duyurdu.

Şirketin açıklaması yalnızca bununla sınırlı olurken, Samsung hakkında bir başka iddia daha ortaya atıldı. Söz konusu iddiaya göre Samsung, uygulamaların sınırlandırıldığının farkındaydı ve bununla ilgili şirket içinde bir soruşturma başlattı. Şirketin bu özelliği pil ömrünü iyileştirmek için eklediği de diğer iddialar arasında yer alıyor.

Samsung’la benzer bir olay geçtiğimiz yıl OnePlus 9 Pro’da da kendisini göstermişti. Şirket, ‘OnePlus Performance Service’ isimli uygulamasıyla popüler Android uygulamaların performansını kısıtlamıştı. Ardından bu buygulamayı ısı yönetimi ve telefonun pil ömrünün iyileştirmesi için yaptıklarını açıklamıştı.

İLGİLİ HABER Samsung Galaxy S22 Serisinin Türkiye Fiyatları Belli Oldu [Ön Siparişler Başladı]


Kaynak webtekno.com

 

Xiaomi Mi Band 7 Pronun Akıllı Saat Satışlarını Düşürmeye Aday Tasarımı Paylaşıldı

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, 4 Temmuz'da bir etkinlik gerçekleştirecek ve bu etkinlik kapsamında 12S serisi akıllı telefonlarını tanıtacak. Ancak gelen son haberlere göre etkinliğin tek yıldızı bu akıllı telefonlar olmayacak. Şirket, kısa bir süre önce tanıttığı Mi Band 7'nin gelişmiş versiyonu Mi Band 7 Pro'yu da bu lansmanda tanıtacak. Akıllı bileklikle ilgili bir paylaşım yapan şirket, yeni ürününü resmen gösterdi.

Bugün Dünyayı Dev Bir Güneş Fırtınasının Vurması Bekleniyor: Etkileri Fazlasıyla Büyük Olabilir

Uzmanlardan tüm dünyayı endişelendirecek bir açıklama geldi. Açıklamaya göre uzun aralıklarla meydana gelip Dünya’ya ulaşan büyük Güneş fırtınalarından biri yakın zamanda gezegenimize ulaşacak. Bu bizim için kıyamet demek değil, ancak bir önceki büyük fırtınada olanlara bakarsak bu seferki özellikle kullandığımız modern araçlarla ilgili sıkıntılar meydana getirebilir. 

Bugün 13 Yaşına Giren Bitcoin Hakkında Okuyunca İyi Ki Öğrenmişim Diyeceğiniz 10 Bilgi

Son yılların en çok tartışılan yatırım araçlarından bir tanesi, hiç şüphesiz kripto para birimleri. Üzerinden yıllar geçmiş olmasa da kim olduğu hala tam olarak bilinmeyen Satoshi Nakamoto'nun 31 Ekim 2008'de yayınladığı Bitcoin Whitepaper'ı ile başlayan süreç, bugün 2 trilyon doların üzerinde hacme sahip olan dev bir sektöre dönüştü. 3 Ocak ise kripto para dünyası için çok özel bir gün.