Samsung, Eğlencenin Tanımını Baştan Yazdı: Karşınızda hem Kablosuz Hoparlör hem Projeksiyon Cihazı ‘The Freestyle’

CES 2022’ye hızlı bir çıkış yapan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, The Freestyle olarak isimlendirdiği yepyeni ürününü duyurdu. Alanında tek olan bu ürün hem kablosuz hoparlör hem de projeksiyon özelliği ile tüketicilere benzersiz bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

20.02.2022 22:30:29 tarihinde yayınlandı.

CES 2022’ye hızlı bir çıkış yapan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, The Freestyle olarak isimlendirdiği yepyeni ürününü duyurdu. Alanında tek olan bu ürün hem kablosuz hoparlör hem de projeksiyon özelliği ile tüketicilere benzersiz bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Samsung, bugüne kadar çok sayıda kablosuz hoparlörü zaten tüketicilerin beğenisine sundu. Ancak The Freestyle, bugüne kadar gördüklerimizden çok farklı. Zira kablosuz hoparlörün üzerinde yer alan görüntü sensörü, bu cihazı bir projeksiyon aleti gibi kullanmanıza olanak tanıyor. Üstelik yansıtılan görüntü, 100 inç boyutta bile pürüzsüz bir kalite vadediyor.

Projeksiyon cihazları, genelde ağır ve kaba cihazlardır. Ancak Samsung The Freestyle, bu algıyı tamamen değiştirecek gibi görünüyor. Zira bu ürün yalnızca 830 gram ağırlığında ve tasarım açısından da evinizin dekorasyonunu tamamlayabilecek şıklığa sahip. Sahip olduğu stand üzerinde 180 dereceye kadar dönebilen The Freestyle, bu özelliği sayesinde istenildiğinde tavana, istenildiğinde ise duvara ya da farklı bir düzleme yansıtma yapabiliyor.

Samsung The Freestyle, görüntü kalitesinin yanı sıra ses kalitesiyle de dikkat çekiyor. Kullanılan özel donanım ve yazılım sayesinde sesi 360 derece yayabilen ürün, bu özelliği sayesinde sinema salonundaymış hissiyatı veriyor. Tüm bu özelliklerle donatılmış Samsung The Freestyle’ın Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla kullanılabildiğini, Samsung’un sesli asistanı Bixby’ye destek verdiğini de söylemeden geçmeyelim.

The Fresstyle’ın belki de en dikkat çekici özelliği, prize ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor oluşu. Harici bataryalar ile kullanılabilen ürün, bu özelliği sayesinde istenen her yere götürülebiliyor. Dün itibarıyla ABD pazarına giren, önümüzdeki dönemlerde de Türkiye’ye gelmesi beklenen The Freestyle, kullanıcıları mest edecek gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

Google Haritalar’a Yeni Yerler Keşfetmeyi Daha ‘Ucuz’ Hale Getirecek Bir Özellik Geliyor…

Günümüzde bilmediğimiz yollarda yolculuk, internet ve harita uygulamaları sayesinde artık son derece kolay bir hale gelse de bu yollar hakkında halen sunulmayan pek çok detay bulunuyor. Dünyanın en çok kullanılan harita hizmeti olan Google Haritalar da yeni blog yazısına göre artık yolculuk rotası hakkında daha fazla detay sunacak yeni özelliklere kavuşacak.

Bi’ Sen Eksiktin: Slack’e Instagram Hikayeler Benzeri Bir Özellik Geldi

Özellikle de şirketlerin iletişim kurmak amacıyla kullandıkları Slack, yepyeni bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirket tarafından yapılan göre "Clips" isimli bu yeni özellik, kullanıcıların videolar çekerek ekip arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlıyor. Sosyal medyada "hikaye" olarak bildiğimiz paylaşım türüne oldukça benzeyen Clips, iş dünyasına yeni bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

200 MP Kameralı Telefonların Ne Kadar Kaliteli Fotoğraflar Çekebileceğini Gösteren Video (Dikkat, Kedi İçerir!)

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz yıl ISOCELL HP1 olarak isimlendirdiği akıllı telefon kamera sensörünü duyurmuştu. Dünyanın ilk 200 MP akıllı telefon kamerası olarak tarihe geçen ISOCELL HP1, sahip olduğu ChameleonCell teknolojisi ile pikselleri gruplandırabiliyor, bu sayede de oldukça detaylı görüntüler elde edilmesini sağlıyordu. Ancak Samsung ISOCELL HP1 şu ana dek hiçbir akıllı telefonda kullanılmadı. Bu da kamera performansının hala bir merak konusu olmasına neden oldu.