Sadece Birkaç Basit Adımla Görsellerde Arka Plan Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Basit ve Etkili 6 Program

Hazırladığımız bir sunumda veya özel tasarımlarda arka planı olmayan PNG formatı fotoğraf kullanabilmek için zor yöntemlere ihtiyacımız yok. Photoshop gibi özel programlar kullanarak, dakikalarımızı belki de saatlerimizi alabilecek arka plan silme işlemini artık tek bir tuşla yapabilmek mümkün. Özellikle yetiştirmeniz gereken projelerde hayatınızı kurtaracak arka plan silme araçlarını bir araya getirdik. 

5.08.2022 17:15:14 tarihinde yayınlandı.

Hazırladığımız bir sunumda veya özel tasarımlarda arka planı olmayan PNG formatı fotoğraf kullanabilmek için zor yöntemlere ihtiyacımız yok. Photoshop gibi özel programlar kullanarak, dakikalarımızı belki de saatlerimizi alabilecek arka plan silme işlemini artık tek bir tuşla yapabilmek mümkün. Özellikle yetiştirmeniz gereken projelerde hayatınızı kurtaracak arka plan silme araçlarını bir araya getirdik. 

PNG formatını günlük hayatında sıklıkla kullanan video editörleri veya tasarımcılar, zaman zaman png formatında görsel bulmakta fazlasıyla zorlanıyor. Bununla birlikte, eğer kendinize özel bir WhatsApp stickeri hazırlamak istiyorsanız bile, fotoğrafınızı PNG formatına dönüştürerek daha kaliteli stickerlar hazırlamak mümkün. Peki görsellerde kolayca arka plan silme nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla birlikte anlattık.

PNG formatı, sıkıştırılmış görüntüleri kullanılabilmesi için tercih edilen görsel formatlardan bir tanesidir. Açılımı Taşınabilir Ağ Grafiği (Portable Network Graphics) olan PNG formatı, günümüzde saydamlık sağlamasıyla birlikte öne çıkmaktadır. GIF formatının yerine geçmesi için üretilen PNG formatı, oldukça yoğun olarak tercih edilen bir görüntü formatı olmayı başarmıştır. GIF formatının yerine geçmesi için kullanıma sunulmasına rağmen, günümüzde GIF formatı yaygın olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Kullanacağımız ilk program, herhangi bir şekilde kayıt işlemi gerçekleştirmeden kolayca fotoğraflarınızdaki arka planı kaldırabilmenizi sağlayan Remove.bg aracı. Web sitesine yüklediğiniz farklı formattaki fotoğrafı, birkaç saniye içinde kusursuz bir şekilde PNG formatına çevirebilen bu site, tamamiyle pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkarmayı başarıyor. 

Görsel tasarım konusunda bir dev olan Adobe, web sitesi üzerinden kolayca PNG formatı hazırlayabilmenizi sağlıyor. Birkaç adımda kolayca arka plan silme işlemi yapmanızı sağlayan Adobe Express, hazırladığınız PNG formatını indirmek için kayıt olmanızı istiyor. Eğer bir Adobe hesabına sahipseniz, Express ile birlikte kolayca fotoğraflarınızı PNG formatına çevirebilirsiniz. Dilerseniz karşınıza çıkan düzenleme ekranından eklemeler yapabilir, bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Tamamiyle türkçe dil desteğine sahip Pixlr aracı sayesinde, yüklediğiniz görseldeki ana özneyi kolayca seçebilir ve arka planı silebilirsiniz Tamamiyle yapay zeka ile uygulanan bu işlem, birkaç saniyede gerçekleşecek kadar kısa. Üstelik PNG formatına çevirdikten sonra, web sitesi üzerinden fotoğrafınıza ince ayar yapabilmekte mümkün. 

Pixlr sitesi üzerinden dilediğiniz alanları keserek, kendinize özel bir PNG görseli hazırlamak mümkün. 


Kaynak webtekno.com

 

Popüler Oyun Karakterlerini Türkler Canlandırsaydı Nasıl Olurdu?

İnternet dünyası özellikle son dönemde sürekli negatif haberlerle dolu. Orman yangınları, fiyat artışları, zehirle dolu gemiler derken beynimiz sürekli negatif haberler görüyor. Elbette bu haberlere hakim olmak önemli, etrafımızdaki olayları görüyoruz, ancak bazen biraz kafa dinlemeye de ihtiyacımız var. Bugün sizlere görünce eğlenebileceğiniz, biraz kafa dağıtabileceğiniz bir içerik hazırladık.

Hollywood Aksiyonunun Bi Tık Altı: YouTuber, Kullandığı Uçağın Motoru Durunca Selfie Çubuğu ile Uçaktan Atladı

Sosyal medyada pek çok kez izlenme ve abone kazanmak için aşırı saçma şeyler yapan kişilerle karşılaşabiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde de bu kişiler arasına bir yenisi daha katıldı. YouTube’da 127 bin aboneye sahip olan Trevor Jacob isimli bir maceracı, “Uçağımı düşürdüm” başlıklı bir video paylaştı ve gerçekten de uçağını düşürdü. Fakat düşürme şekli büyük bir tartışmaya yol açtı.

Sosyal Medya Yine İkiye Bölündü: Bu Mario, Merdivenden Aşağı mı İniyor, Yukarı mı Çıkıyor?

Sosyal medyada bugüne kadar pek çok optik illüzyonun ortalığı karıştırdığına şahitlik ettik. Herkesin rengini farklı gördüğü elbise ve bir görsel üzerinde yer alan sayıların okunması akıllara kazınan akımlardan olurken son günlerde yeni bir akım daha başladı. Bu akımdaki tartışma ise, görselde yer alan Mario’nun merdivenden yukarı mı çıktığı yoksa aşağı mı indiği tartışmasıydı.