Saatlerdir Erişilemeyen BtcTurk, Sorunun Çözüldüğünü Açıkladı (Güncelleme)

Yerli kripto para borsası BtcTurk, gece saatlerinden bu yana kullanııclarını korkutan bir sorunla karşı karşıya. BtcTurk kullanıcıları, yaklaşık 13 saattir kripto para borsasına erişim sağlayamıyor, dolayısıyla herhangi bir işlem gerçekleştiremiyorlar.

21.02.2022 21:45:21 tarihinde yayınlandı.

Yerli kripto para borsası BtcTurk, gece saatlerinden bu yana kullanııclarını korkutan bir sorunla karşı karşıya. BtcTurk kullanıcıları, yaklaşık 13 saattir kripto para borsasına erişim sağlayamıyor, dolayısıyla herhangi bir işlem gerçekleştiremiyorlar.

Tabii ülkemizde yaşanan dolandırıcılık olayları pek çok kullanıcının BtcTurk'te de aynısının yaşanacağı konusunda korkmasına neden oldu. BtcTurk ise gecikmeden yaptığı açıklamada yaşanan sorunun kaynağını açıkladı.

BtcTurk resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada yaşanan erişim sorununun Microsoft Azure kaynaklı olduğu belirtildi. Şirketin tam açıklaması şu şekildeydi:

"Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir."

BtcTurk, bu sabah 09.52'de yaptığı paylaşımda yaşanan erişim kesintilerinin, yaklaşık 2 saat içerisinde sona ereceğinin öngörüldüğünü açıkladı. BtcTurk tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekildeydi:

"Değerli kullanıcılarımız, Teknik ekibimiz, #BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintilerinin yaklaşık 2 saat içerisinde sona ereceğini öngörmektedir. Kullanıcılarımız hesaplarına öncelikle geçici olarak “Emir İptal” modunda ulaşabilecek ve tüm varlıklarını görüntüleyebileceklerdir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz."

BtcTurk, sorunun devam ettiği uzun saatler sonrası konuya ilişkin bir açıklama daha yaparak web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintileri sona erdiğini bildirdi. Kullanıcılar şu an için bakiye kontrolleri yapabiliyor; diğer işlemlerin de sırayla aktif edileceği bildirildi.


Kaynak webtekno.com

 

OnePlus 10 Pro’nun Tanıtım Videosu ve Özellikleri İnternete Sızdırıldı

Geçtiğimiz dönemlerde Çinli şirket OnePlus’ın akıllı telefonları bir hayli ilgi görmeye başlamıştı. Özellikle ‘T’ serisi modelleriyle birçok kullanıcının tercih ettiği bir marka haline gelen OnePlus, birkaç ay önce 9T modelinin iptal edildiğini açıkladığında birçok kişi için hayal kırıklığı yaratmıştı. OnePlus 9 serisi akıllı telefonların bu yılki çıkış tarihleri ise beklenenden daha erken oldu. Üzerinden çok uzun bir süre geçmeden de OnePlus 10 serisinin ilk görüntüleri ortaya çıkmıştı.

GTA 3, Unreal Engine 5 ile Yeniden İnşa Edildi: Bu Grafikleri Rockstar Bile Kıskanır

Video oyun tutkunlarının 2021 yılındaki en önemli gündem maddelerinden bir tanesi, "Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition"dı. Rockstar Games, ikonik oyun serisi Grand Theft Auto'nun (GTA) en sevilen yapımları olarak bilinen 3, Vice City ve San Andreas'ı yeniden elden geçirmiş, modern donanımlara uygun olan remake oyunlarla karşımıza çıkmıştı. Ancak oyuncular, bu üçlemeden hiç ama hiç haz etmediler.

Şaşırtan Yeniden Keşif: 5.000 Yıllık Top Yönteminin Bugün Bile Binaları Depremden Koruyabildiği Ortaya Çıktı

Özellikle deprem kuşağında yer alan Türkiye gibi ülkelerde deprem, hayatımızın kaçınılmaz bir gerçeği durumunda. Depremlerin ne zaman olacağını önceden tahmin edemiyor olsak da fay hatlarının hareketliliği ve durumu, gelecek depremler hakkında ipuçları verebiliyor. Bize düşen en büyük görevse depremlere hazırlıklı olmak.

Xiaomi, Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Gibi Görünen Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü Tanıttı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, anavatanında gerçekleştirdiği bir etkinlikte yeni bir ürün tanıttı. Şirket; Google, Meta ve Apple gibi şirketlerin de çalıştığı akıllı gözlük kategorisine dahil oldu. "Mijia AR" olarak isimlendirdiği artırılmış gerçeklik gözlüğünün tanıtımını yapan Xiaomi, bu ürünle tüketicileri etkilemeyi başarabilir gibi görünüyor.