Orijinalinden Katbekat Daha İyi Olan Remaster Oyunlar

Bazı oyunlar vardır, her ne kadar çıkış yılı eski olsa bile gerek hikâyesiyle, gerek oynanışıyla gerekse grafikleriyle şu an bile oynadığınızda özel hissettirir. Bir de bu oyunların remaster sürümleri vardır ki orijinalinden daha berbat haldedir, yaşadığınız tüm özel hisleri yerle yeksan eder.

19.04.2022 00:00:30 tarihinde yayınlandı.

Bazı oyunlar vardır, her ne kadar çıkış yılı eski olsa bile gerek hikâyesiyle, gerek oynanışıyla gerekse grafikleriyle şu an bile oynadığınızda özel hissettirir. Bir de bu oyunların remaster sürümleri vardır ki orijinalinden daha berbat haldedir, yaşadığınız tüm özel hisleri yerle yeksan eder.

Bir de bazı oyunlar vardır ki remaster yapıldığı zaman orijinalinden katbekat daha iyi olurlar. Belki de yıllar önce orijinali oynarken hissedemediğiniz hisleri yaşamanızı sağlarlar. Bu yazımızdaki listemiz de tam bunun ile alakalı. Gelin orijinalinden daha iyi olan remaster oyunlar listemize beraber göz atalım.

The Legend of Zelda serisinin her zaman kendine has bir kitlesi olmuştur. Çok eskilere dayanan bu oyunun Wind Waker isimli 2003’te çıkan oyunu, Gamecube’a çıkmıştı ve o zaman için bile harika grafiklere sahipti. Oyunun 2013’te Wii U için çıkan remaster sürümünde hem grafikler iyileştirilmiş hem de oynanış için kontrol değişiklikleri yapılmış. İki oyunun karşılaştırmasını aşağıda bulabilirsiniz.

Japon mafyalarının hikâyelerini anlatan Yakuza serisinin ilk oyunu 2006 yılında çıkmıştı. O zamanlarda PlayStation 2 için çıkan oyun, zamanla PlayStation 3 ve PlayStation 4’e kadar geldi. Hatta şu anda Yakuza’nın rol yapma tabanlı son oyunu PlayStation 5’e de çıktı. Geçtiğimiz sene geliştirici Ryu Ga Gotoku Studios, tüm Yakuza serisini remaster etmiş ve piyasaya sunmuştu. Remaster Yakuza oyunları, geçmişteki Yakuza oyunlarının hissiyatını koruyarak harika bir görüntü sunuyor. Karşılaştırma videosunu aşağıdan görebilirsiniz.

Aslında Bully: Scholarship Edition için tam anlamıyla bir remaster denemez. Ancak birçoğunuz muhtemelen ‘Scholarship Edition’un bir özel sürüm olduğunu bilmiyordunuz. Bully, sadece PlayStation 2’ye çıkan bir oyundu. Scholarship Edition ise PC özel sürümüydü ve bu sürümded birçok ekstra görev ve içerik bulunuyordu. E tabii ki söz konusu PC olunca grafiklerde iyileştirme de mevcut oluyor. Karşılaştırma videosunu aşağıdan görebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Adeta Kendi Filminizi Yönlendirdiğiniz Erica Benzeri 11 İnteraktif Oyun

FMV türünün son zamanlarda çıkan en iyi örneklerinden olan Erica, oyundan ziyade bir interaktif filmi andırıyor. Bunun sebebi ise oyunun gerçek kişilerle, gerçek mekanlarda çekilen hikâye temelli FMV oyunlar kategorisine ait olması. Aslında yeni yeni aşina olmaya başladığımız bu tür, 90’lardan bu yana oyun dünyasında boy gösteriyor ve bu türün oldukça fazla seveni buluyor.

Rusya-Ukrayna Savaşını ‘Havadan’ Takip Etmek İsteyenler, Hangi Uçak Nerede Uçuyor Gösteren Siteyi Çökertti

Rusya ile Ukrayna arasında resmen başlayan savaş, bugün olağanüstü bir gün yaşamamıza yol açtı. Bugün her an her şey olabilir ve herkes, kendi ilgilendiği ölçüde bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Günün devamında neler yaşanacak bilinmez ancak hava trafiğinin ne durumda olduğunu merak eden internet kullanıcıları, bu sektördeki en popüler hizmetlerden bir tanesi olan Flightradar24'ü çökertmiş durumdalar. Uçuşların anlık olarak takip edilmesini sağlayan internet sitesi, saatlerdir hizmet veremiyor.

Bir Matematik Öğretmeni, Pornhub Üzerinden Ders Vermeye Başladı: Korkmayın, Düşündüğünüz Gibi Değil

Dünyanın en popüler yetişkin içerik platformlarından bir tanesi olan Pornhub, oldukça ilginç bir içerik üreticisine ev sahipliği yapıyor. Bu içerik üreticisi, Changshu isimli bir adam. Aslen matematik öğretmeni olan bu kişi, Pornhub'da içerikler yayınlıyor. Üstelik bu içerikler, toplamda 1,7 milyondan fazla görüntüleme almış durumda. Ancak hayır, yanlış anladınız. Bu matematik öğretmeni yetişkinliklere yönelik içerikler değil, doğrudan matematik dersleri yayınlıyor. Evet, Pornhub'da...

Tecrübeli Yazılımcı ile Yeni Mezun Arasındaki İş Görüşmesi Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

Günümüzün en fazla talep gören, ancak aynı zamanda istihdamda sağlamakta en çok zorlanan sektörlerinden birisi olan yazılım sektörü, bugün sosyal medyada yeni bir tartışmayla gündeme geldi. Desnet Yazılım’ın kurucu ortağı Ömer Ekinci, Twitter’dan paylaştığı bir video ile özellikle bilgisayar alanında yeni mezunları ilgilendiren tartışmaya aracı oldu.

Instagram Biyografisinde Yazı Tipi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformu geliştiricileri genel olarak şık görünen ve tüm cihazlarda kararlı bir kullanım sergileyen arayüzler üretmeyi hedeflerler. Herkese uygun olması için de çoğu zaman bu arayüzlerde kullanılan yazı tipi ve benzeri özellikler standart bir sadeliğe sahip olur. Ben sadelik değil, şekilli yazı tipleri istiyorum diyorsanız maalesef bu özelliği Instagram gibi sosyal medya platformlarında bulamazsınız. Neyse ki bir çözümü var.