Orijinalinden Katbekat Daha İyi Olan Remaster Oyunlar

Bazı oyunlar vardır, her ne kadar çıkış yılı eski olsa bile gerek hikâyesiyle, gerek oynanışıyla gerekse grafikleriyle şu an bile oynadığınızda özel hissettirir. Bir de bu oyunların remaster sürümleri vardır ki orijinalinden daha berbat haldedir, yaşadığınız tüm özel hisleri yerle yeksan eder.

19.04.2022 00:00:30 tarihinde yayınlandı.

Bazı oyunlar vardır, her ne kadar çıkış yılı eski olsa bile gerek hikâyesiyle, gerek oynanışıyla gerekse grafikleriyle şu an bile oynadığınızda özel hissettirir. Bir de bu oyunların remaster sürümleri vardır ki orijinalinden daha berbat haldedir, yaşadığınız tüm özel hisleri yerle yeksan eder.

Bir de bazı oyunlar vardır ki remaster yapıldığı zaman orijinalinden katbekat daha iyi olurlar. Belki de yıllar önce orijinali oynarken hissedemediğiniz hisleri yaşamanızı sağlarlar. Bu yazımızdaki listemiz de tam bunun ile alakalı. Gelin orijinalinden daha iyi olan remaster oyunlar listemize beraber göz atalım.

The Legend of Zelda serisinin her zaman kendine has bir kitlesi olmuştur. Çok eskilere dayanan bu oyunun Wind Waker isimli 2003’te çıkan oyunu, Gamecube’a çıkmıştı ve o zaman için bile harika grafiklere sahipti. Oyunun 2013’te Wii U için çıkan remaster sürümünde hem grafikler iyileştirilmiş hem de oynanış için kontrol değişiklikleri yapılmış. İki oyunun karşılaştırmasını aşağıda bulabilirsiniz.

Japon mafyalarının hikâyelerini anlatan Yakuza serisinin ilk oyunu 2006 yılında çıkmıştı. O zamanlarda PlayStation 2 için çıkan oyun, zamanla PlayStation 3 ve PlayStation 4’e kadar geldi. Hatta şu anda Yakuza’nın rol yapma tabanlı son oyunu PlayStation 5’e de çıktı. Geçtiğimiz sene geliştirici Ryu Ga Gotoku Studios, tüm Yakuza serisini remaster etmiş ve piyasaya sunmuştu. Remaster Yakuza oyunları, geçmişteki Yakuza oyunlarının hissiyatını koruyarak harika bir görüntü sunuyor. Karşılaştırma videosunu aşağıdan görebilirsiniz.

Aslında Bully: Scholarship Edition için tam anlamıyla bir remaster denemez. Ancak birçoğunuz muhtemelen ‘Scholarship Edition’un bir özel sürüm olduğunu bilmiyordunuz. Bully, sadece PlayStation 2’ye çıkan bir oyundu. Scholarship Edition ise PC özel sürümüydü ve bu sürümded birçok ekstra görev ve içerik bulunuyordu. E tabii ki söz konusu PC olunca grafiklerde iyileştirme de mevcut oluyor. Karşılaştırma videosunu aşağıdan görebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Rusya Uzay Ajansından Korkutan Uyarı: Yaptırıma Uğrarsak, Uluslararası Uzay İstasyonu Avrupa veya ABDye Düşebilir

Rusya Uzay Ajansı Başkanı, Rus uzay programını etkileyecek olan herhangi bir yaptırımın Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (ISS) ABD veya Avrupa'ya düşmesine yol açabileceği konusunda ültimatom verdi. Roscosmos'un (Rusya Uzay Ajansı) genel müdürü Dmitry Rogozin verdiği demeçte, ‘Rus uzay ajansının yardımı olmadan Avrupa ve ABD’nin Uluslararası Uzay İstasyonu’nu güvenli bir şekilde çalıştıramayabilir veya yere düşmesini engelleyemeyebilir’ ifadelerini kullandı.

Böyle Dalgınlık mı Olur: 4 Milyon TLlik NFT, Yanlışlıkla 40 bin TLye Satıldı

Her geçen gün biraz daha yaygınlaşan NFT çılgınlığında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Uzun zamandır NFT paylaşımları yapan ve bu NFT'leri Opensea gibi platformlar üzerinden satan Maxnaut isimli tasarımcı, bir NFT için yanlış fiyat girdi. Satış bedeli için 75 Ethereum yerine 0.75 Ethereum yazan satıcı, "Bored Ape" isimli NFT'sini yanlışlıkla 3.000 dolara (yaklaşık 42 bin TL) sattı. Bu yanlışlık olmasa, satıştan 300 bin dolar (yaklaşık 4.3 milyon TL) kazanılacaktı.

Samsung Galaxy Home Mininin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Cep telefonlarımızın akıllanmasıyla başlayan dijital teknoloji çağı, özellikle son 10 yıl içerisinde evlerimizi de akıllı hâle getirmeye başladı. Akıllı telefonlarımızda bulunan sesli asistanlar, hoparlör görümüne sahip cihazlar ile evlerimizin içerisine kadar geldi.