NFTs.com Tarihin En Pahalı İkinci Alan Adı Oldu: İşte "Bu Sadece Adı İçin mi?" Dedirten Satış Fiyatı

Alan adı ticareti günümüzde büyük bir sektör haline dönüşmüşken, bugün bu alanda rekor satın alımlardan birisi gerçekleşti. Son zamanların en büyük akımlarından birisine dönüşen NFT’ler, alan adı pazarında da kendisini gösterdi. ‘NFTs.com’ alan adı, 15 milyon dolar karşılığında satın alındı.

5.08.2022 17:15:13 tarihinde yayınlandı.

Alan adı ticareti günümüzde büyük bir sektör haline dönüşmüşken, bugün bu alanda rekor satın alımlardan birisi gerçekleşti. Son zamanların en büyük akımlarından birisine dönüşen NFT’ler, alan adı pazarında da kendisini gösterdi. ‘NFTs.com’ alan adı, 15 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Söz konusu satın alım, Escrow.com, Domainer ve GoDaddy.com aracılığıyla gerçekleşti. Escrow.com tarafından paylaşılan basın bülteninde alan adını satın alan kişi veya kişiler hakkında bilgi sunulmadı. Fakat alan adını satın alan tarafın, DigitalArtists gibi web3 projeleriyle ilişkili olduğu paylaşıldı.

15 milyon dolarlık ‘NFTs.com’ satın alımı, bugüne kadar yapılan en büyük ikinci satın alım oldu. Bununla birlikte satın alım, kripto para sektöründe gerçekleştirilen en büyük alan adı satın alımı oldu. Bu sektördeki en büyük satın alımsa 2017 yılında 2 milyon dolar karşılığında gerçekleştirilen ‘Eth.com’ alan adına ait idi.

Yeni alan adının hangi amaçlar için kullanılabileceğine dair de bilgi bulunmadığı paylaşıldı. Söz konusu alan adını şu anda ziyaret ettiğimizdeyse karşımıza NFTs.com alan adının ön plana çıktığı ve alan adının gelecekteki potansiyel kullanımına işaret eden ‘[email protected]’ e-posta adresinin olduğu bir sayfa çıkıyor.

Bugüne kadar en pahalı fiyata satılan alan adı Voice.com idi. Alan adı, 2019 yılında 30 milyon dolar karşılığında satın alındı.

İLGİLİ HABER Türkiye, Ülke Uzantılı Alan Adı Kullanımında Dünyada Birinci Oldu


Kaynak webtekno.com

 

Samsungdan "Uygulamaları Bilerek Yavaşlatıyor" İddiaları Hakkında Açıklama

Geçtiğimiz gün Samsung hakkında paylaşılan çarpıcı bir haber, şirketin Galaxy model telefonlarında uygulamaların performansının sınırlandırıldığı öne sürülmüştü. Üstelik performansı sınırlanan uygulamaların sayısı 10 bini aşkındı. Bunun da üzerinde sınırlar, Google ve Samsung’un kendi birincil uygulamalarında dahi uygulanıyordu.

Bilgisayarınızın Özelliklerini A’dan Z’ye Görebileceğiniz DxDiag Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Açılır?

Windows işletim sistemi, kullanıcılarına dahili olarak pek çok farklı araç ve uygulama sunmaktadırlar. Bunlardan bazıları herkes tarafından bilinirken bazılarını ise pek bilen yoktur. DxDiag aracı da bunlardan bir tanesi. İlk görenler için bir üçüncü taraf uygulamaya ve hatta şüpheli bir virüse benzetilen DxDiag, aslında Windows tarafından kullanıcılarına dahili olarak sunulan sistem bilgi aracıdır.

Steam İndirimlerinde Yarı Fiyatının da Altına Alabileceğiniz 10 Yüksek Kaliteli Oyun Önerisi

Geleneksel Çin ay-güneş takviminin başında kutlanan Çin Yeni Yılı için yalnızca Çin’de değil, dünya genelinde büyük kampanyalar ve etkinlikler düzenleniyor. Pek çok uluslararası internet sitesinde Çin Yeni Yılı’na özel indirimler uygulanırken Çin Yeni Yılı indirimleri, oyuncuları da fazlasıyla sevindirecek indirimlerin yapılmasını sağlıyor.

Mavi Ekran Geri Dönüyor: Microsoft, Windows 11deki ‘Siyah Ekran’ Hatasını Orijinaliyle Değiştireceğini Açıkladı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un geçtiğimiz ay kararlı sürüm olarak yayınladığı Windows 11, özellikle de görsel değişiklikleriyle dikkat çekti. İşletim sisteminin hemen her yerinde yapılan görsel değişikliklerle kullanıcı deneyimine yepyeni bir soluk getirildi. Ancak pek çok kullanıcının tepkisini çeken bir değişiklik vardı. Görünen o ki Microsoft, o değişiklikten vazgeçme kararı aldı.