Microsoftun Windows 11 İçin Geliştirdiği İlk Widget Ortaya Çıktı: Oyuncular Bunu Beğendi

Windows cihazlarımızda kullanıcı deneyimini geliştiren widgetlar olmasına hiç de yabancı değiliz. Özellikle bilgisayarlarını kişiselleştirmek ve kendi amaçları için optimum hale getirmek isteyenler bu küçük eklentilerden vazgeçemiyor.

5.08.2022 05:45:11 tarihinde yayınlandı.

Windows cihazlarımızda kullanıcı deneyimini geliştiren widgetlar olmasına hiç de yabancı değiliz. Özellikle bilgisayarlarını kişiselleştirmek ve kendi amaçları için optimum hale getirmek isteyenler bu küçük eklentilerden vazgeçemiyor.

Microsoft, daha önce Windows 10'da gördüğümüz bazı widgetleri Windows 11'e taşımıştı. Şimdi ise Windows 11 için geliştirilen ilk widget ile karşımıza çıktı.

Microsoft'un ilk yeni widgeti Game Pass için özel olarak tasarlandı. Bu widget sayesinde oyunseverler kütüphanelerinde ki yapımları görebilecek. Ayrıca hangi oyunların Game Pass'e ekleneceği, hangilerinin yakında kütüphaneden kaldırılacağı da bu araç sayesinde görülebilecek.  Ayrıca bu widget sayesinde oyunseverler, çeşitli kategorilerde oyun tavsiyelerine de erişebilecek. Eklenti aynı zamanda Xbox Game Pass için bir erişim portalı görevini de üstlenecek. Microsoft, özelliğin kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunması ve son oynanan oyunlara hızlı erişim sağlaması için çalışmaların devam ettiğini de açıkladı.

Şu anda widget yalnızca Windows 11 test kullanıcılarının erişimine açık. Test kullanıcısı iseniz bilgisayarınızda widget panosunu açın, profilinizin yan tarafında bulunan artıya tıklayın. Çıkan listede Game Pass widgetini bulup yanındaki artıya basmanız yeterli olacaktır.

İLGİLİ HABER Windows 12nin Çıkış Tarihi Hakkında Sürpriz İddia: Daha Windows 11e Alışamadan Windows 12ye Geçebiliriz...

Microsoft şu anda Windows 11 için kısıtlı sayıda widget sunuyor. Zaman içerisinde kendi widgetlarını tamamen aktardıktan sonra firma, üçüncü parti geliştiricilere de widget geliştirme olanakları sağlayacak. Game Pass widgeti firmanın abonelik sistemi için de olumlu etki gösterebilir..


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musk, Starlink Kullanıcı Sayısını Açıkladı (Biz 8 Mbps Devam)

Elon Musk'ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in uydular aracılığıyla internet projesi Starlink ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Twitter üzerinden Starlink ile ilgili yeni bir paylaşım yapan Musk, projenin kaç kullanıcıya ulaştığını resmen açıkladı. Elon Musk'ın açıklamalarına göre Starlink kullanabilmek için başvuru yapan müşterilerin sayısı, 250 bini aştı. 

İhanetlerden İhanet Beğendiren 10 Project Winter Taktiği

Hayatta kalan olarak görevlerimizi yerine getirip basitçe hayatta kalmaya çalışsanız da, hain olduğunuzda iş bir hayli değişiyor. Çünkü Project Winter arkadaşlarınızı sırtından bıçaklamayı oldukça eğlenceli bir hale getiriyor.