Meta, Kripto Para Cüzdanı Noviyi Kapatıyor: Fişinin Çekileceği Tarih Belli Oldu

Birçok teknoloji devi, geleceğin para birimleri olarak görülen kripto paralara yönelik hamleler yapmaya bir süredir devam ediyordu. Bunlardan biri de son zamanlarda metaverse yatırımları ile öne çıkan Meta (eski adıyla Facebook) idi. Dev şirket, son yıllarda kendi kripto para birimi ve cüzdanı gibi birçok adım atmıştı.

4.07.2022 02:15:14 tarihinde yayınlandı.

Birçok teknoloji devi, geleceğin para birimleri olarak görülen kripto paralara yönelik hamleler yapmaya bir süredir devam ediyordu. Bunlardan biri de son zamanlarda metaverse yatırımları ile öne çıkan Meta (eski adıyla Facebook) idi. Dev şirket, son yıllarda kendi kripto para birimi ve cüzdanı gibi birçok adım atmıştı.

Ancak Meta’nın kripto para bu hamleleri pek uzun süreli olmamıştı. Kendi stablecoin’ini geliştiren şirket, bu kripto paranın ismini en başta ‘Libra’ olarak belirlemiş, daha sonra ise ‘Diem’ olarak değiştirmişti. Ardından gelen haberler, şirketin bu projeyi sonlandıracağını göstermişti. Bunun yanı sıra şirketin, bu kripto para için hazırladığı Novi isimli cüzdanı da bulunuyordu. Şimdi ise bu cüzdanın da ömrünü tamamlamaya yakın olduğunu görüldü. 

Bloomberg’ün haberine göre Meta, dijital cüzdan Novi’yi sonlandırma kararı aldı. Yapılan açıklamalarda ülkemizde bulunmayan cüzdanın 1 Eylül’de kapatılacağı, 20 Temmuz tarihinin ise fon eklemek için son tarih olacağı ifade edildi. Şirket, kullanıcıların bakiyelerini ‘mümkün olan en kısa sürede’ çekmesi gerektiğini ve paraların müşterilerin banka hesaplarına aktarılacağını aktardı. 

Tabii ki Diem ve Novi’nin sonunun gelmesi Meta’nın kripto para hamlelerinin bittiğini işaret etmiyor. Bir şirket sözcüsü Bloomberg’e verdiği demeçte, Meta’nın blok zinciri ve dijital varlıklara yönelik ürünler oluşturduğuna dikkat çekti ve şirketin bu teknolojiler konusunda iyimser olduğunu, bu nedenle Web3 konusunda yeni hamleler görebileceğimizi aktardı.

İLGİLİ HABER Düşüşünü Sürdüren Bitcoin, Tarihinin En Kötü Ayını Geride Bıraktı

Bizim de sizlerle paylaştığımız üzere ABD merkezli şirket, geçtiğimiz haftalarda Meta Pay’i duyurmuştu. Metaverse teknolojilerini destekleyecek olan bu cüzdan da şirketin bu konulardaki hamlelerinin devam edeceğini ortaya koymuştu.


Kaynak webtekno.com

 

11le Çarpınca İyi Para: Appleın Açığını Bulan Türk Yazılımcı, İki Ayrı Ödül Kazandı

Bir yazılımı hatalarını o yazılımın geliştiricisi olarak bulmak o kadar kolay değil. İnsan kendi ürününe yeterince dışarıdan bakamayabiliyor ve yazılımlardaki önemli hatalar bazen herhangi bir insan tarafından ortaya çıkarılabiliyor. Kullandığımız uygulamalar bu şekilde güvenli kalıyor ve bu davranış, uygulamanın ya da herhangi bir yazılımın sahibi tarafından ödül yoluyla pekiştiriliyor.

DOGE Kurucusundan Tedirgin Eden Açıklama: "Alt Koinlerin Yüzde 99u Batacak"

Kripto para sektörünün çalkantılı bir süreçten geçtiği şu günlerde dikkate değer gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelere imza atanlar arasında Dogecoin (DOGE) ekibi de vardı. Hatırlayanlarınız olacaktır; geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Dogecoin’in kurucu ortaklarından Jackson Palmer, Elon Musk'ı dolandırıcılıkla suçlamıştı. 

Katlanabilir Telefonların Yeni Amiral Gemisi Samsung Galaxy Z Fold4 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Katlanabilir akıllı telefon devriminde öncü şirket olan ve ilk katlanabilir telefonu piyasaya süren Samsung, bugün merakla beklenen Unpacked etkinliğinde yeni nesil katlanabilir telefonlarını tanıttı. Samsung Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 modellerinden oluşan yeni telefonlar, katlanabilir akıllı telefon kategorisinde deyim yerindeyse standartları belirleyecek özelliklere ev sahipliği yapıyor.

Samsung Glasses Lite ve AR Glasses Ortaya Çıktı

Akıllı gözlüklerin dünya çapında istenilen popülerliğe ulaşamamasının ardından Apple, Microsoft ve Facebook artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalışmaya başlamıştı. WalkingCat’in sızdırdığı habere göre Samsung da 2017’den beri artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalışıyor.