Meta, GTA San Andreas VR ve Peaky Blinders VR Gibi Pek Çok Oyundan Haberler Alacağımız Etkinliğinin Tarihini Duyurdu

Yıllar boyu Facebook olarak tanıdığımız sosyal medya devi, yeni adıyla Meta, uzun zamandır sanal gerçeklik üzerine çalışıyor. Hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sanal gerçekliğe yönelik pek çok çalışması bulunan Meta'nın en çok beğeni toplayan adımlarından biri de hiç şüphesiz ki Oculus VR gözlükleri oldu. 

3.04.2022 12:15:15 tarihinde yayınlandı.

Yıllar boyu Facebook olarak tanıdığımız sosyal medya devi, yeni adıyla Meta, uzun zamandır sanal gerçeklik üzerine çalışıyor. Hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sanal gerçekliğe yönelik pek çok çalışması bulunan Meta'nın en çok beğeni toplayan adımlarından biri de hiç şüphesiz ki Oculus VR gözlükleri oldu. 

Şimdilerde Meta Quest VR olarak bildiğimiz ancak yola Oculus VR olarak çıkan bu sanal gerçeklik gözlükleri, metaverse atılımları ile birlikte özellikle donanım anlamında büyük adımlar atmayı hedefleyen şirket için oldukça önemli bir proje. Şimdi ise Meta, yeni Meta Quest Gaming Showcase etkinliğinin tarihini açılayarak gelebilecek yeni oyunlarla heyecan yarattı.

Meta, yeni oyun duyuruları, güncellemeler ve geliştirme aşamasında olan oyunlardan yeni oyun içi görüntülerin geleceği etkinliğinin tarihini 20 Nisan olarak açıkladı.Geçtiğimiz sene Oculus Gaming Showcase adı altında gerçekleşen etkinlikte büyük bir duyuru gelmiş; Resident Evil 4 VR müjdelenmişti.

Bu seneki etkinlikte ise listede yine büyük heyecan yaratacak oyunlar olacağı düşünülüyor. Among Us'tan Peaky Blinders: The King's Ransom'a pek çok oyundan haberlerin geleceği etkinlikte aynı zamanda bir de GTA San Andreas sürprizi bekleniyor.

Bu seneki etkinliğe dair en büyük heyecan kaynağı bir süredir haber alınamayan GTA San Andreas VR. Meta, geçtiğimiz ekim ayında GTA San Andreas'ın VR bir versiyonunun Quest VR için geleceğini duyurmuştu.

Ancak bu duyurudan sonra oyuna dair hiç haber alamamıştık. 20 Nisan'da gerçekleşecek etkinlikte satışa sunulmasa da San Andreas VR'dan yeni haberler ve oyun içi görüntüler geleceği düşünülüyor

Ayrıca geçtiğimiz Aralık ayında Quest 2'ye geleceğini duyuran Among Us VR da etkinlikte yer alacağını resmen duyurdu. Etkinlikte oyundan yeni oyun içi görüntüleri geleceği de kesinleşti. Bir dönem 'interneti kasıp kavuran' Among Us'ın VR'ının da oyunun dinamiklerini de düşündüğümüzde epey ilgi göreceğini söylemek yanlış olmaz.

Peki bu kadar mı? Hayır. Meta'nın bu VR oyun etkinliğinde aynı zamanda bi de Peaky Blinders: The King's Ransom VR'dan yeni görüntüler ve bir çıkış tarihi gelmesi bekleniyor. 2022'de çıkacağı bilinen ve hakkında şimdiye kadar ara ara bilgilerin paylaşıldığı oyundan henüz çok fazla görüntü gelmedi; tam da bu sebepten Quest Gaming Showcase'te oyuna yönelik bu yönde bazı beklentiler mevcut.

İLGİLİ HABER Peaky Blindersın Final Sezonunu Beklerken VR Oyununun Çıkacağı Açıklandı: İşte Oyundan İlk Fragman


Kaynak webtekno.com

 

Tüm Oyuncuları Asyalı Sherlock Holmese Dönüştürecek The Centennial Case: A Shijima Story Duyuruldu

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Square Enix, düzenlediği bir etkinlikte yeni oyunu "The Centennial Case: A Shijima Story"yi duyurdu. PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch ve Steam üzerinden de PC sahipleri için servis edilecek oyun, ilginç yapısı ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Square Enix tarafından yapılan açıklamalara göre The Centennial Case: A Shijima Story, 12 Mayıs'ta piyasaya sürülecek.

Çin, Kendi İstasyonunu Kurmak İçin Uzaya 3 Astronot Daha Gönderdi: 6 Ay Uzayda Çalışacaklar

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin, uzay yarışının yeniden şiddetlendiği son dönemlerde kendi uzay istasyonunu kurma mücadelesine girdi ve çalışmalara başladı. Bu kapsamda düzenli olarak taykonotlar uzaya gönderildi. Hızla devam eden çalışmalar kapsamında son olarak geçtiğimiz gün üç taykonot daha Çin’in kendi uzay istasyonuna ulaştı.

Facebook ve Instagram da NFT Pazarına Dahil Oluyor: Kullanıcılar Kendi NFTlerini Oluşturabilecek

Block zinciri teknolojisi ile depolanan ve korunan varlıkların dijital olarak sertifikalandırılması anlamına gelen NFT’ler (non-fungible token), hızla yayılmaya devam ediyor. Birçok insan bu varlıklara yüzbinlerce dolar para ödüyor ve ‘gelecek’ için büyük yatırımlar yaptıklarını düşünüyor. Tahmin edebileceğiniz gibi dev şirketler de bu durumdan geri kalmayarak kendi NFT yatırımlarını tüm dünya ile paylaşıyor.

PUBG: Battlegrounds Tamamen Ücretsiz Oldu! [Hemen İndirebilirsiniz]

2017 yılında yayımlanan ve ilk senesinde oyun dünyasını tam anlamıyla domine eden Playerunknown’s Battlegrounds, değişen adıyla PUBG: Battlegrounds, geçtiğimiz aylarda heyecan veren bir iddiayla gündeme gelmişti. Oyunun yapımcıları, geçtiğimiz haftalarda popülerliğini yavaş yavaş yitirmeye başlayan battle royale oyununu ücretsiz yapacaklarını açıklamıştı.