Maske ve Diğer Tüm Kısıtlamaların Kalkması Sosyal Medyanın Gündeminde: İşte Gelen Tepkiler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla bugün Bilim Kurulu’nun bir araya geleceğini ve toplantıda ‘maske zorunluluğu’ gibi Covid-19 tedbirlerinin ele alınacağını belirtmiş; bunun üzerine herkesin aklına “Covid-19 tedbirleri kalkıyor mu? “ sorusu gelmişti. 

4.03.2022 01:00:21 tarihinde yayınlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla bugün Bilim Kurulu’nun bir araya geleceğini ve toplantıda ‘maske zorunluluğu’ gibi Covid-19 tedbirlerinin ele alınacağını belirtmiş; bunun üzerine herkesin aklına “Covid-19 tedbirleri kalkıyor mu? “ sorusu gelmişti. 

Bugün gerçekleşen toplantının ardından sonunda beklenen oldu ve Koca, toplantı sonrasında yaptığı basın açıklamasıyla bütün zorunlu Covid-19 kısıtlamalarının kalktığını duyurdu. Koca’nın Covid-19 ile mücadelede son aşama olarak tanımladığı karar, sosyal medyayı adeta ikiye böldü. 

Bugün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısının ardından bütün zorunlu Covid-19 tedbirleri kaldırıldığı bildirilmiş; buna göre artık açık veya kapalı mekan fark etmeksizin maske kullanımı ve HES kodu gibi tedbirlerin ‘zorunlu’ olmadığı, belirti göstermeyen kişilerden test alınmayacağı ve bir sınıfta iki kişide Covid-19 çıkması halinde sınıfın karantinaya alınmayacağı ifade edilmişti. Öte yandan Koca, artık kişilerin kendi korumalarından sorumlu olduğunu ve kişilerin yanlarında maske taşımaya devam etmesi gerektiğini kaydetmişti.  

Alınan bu karar kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. İki yıldır maskeye bağımlı yaşamaktan bunalanlar alınan bu kararı memnuniyetle karşılarken, çoğunluk tedbirlerin kaldırılmasıyla vakaların daha da artacağı düşüncesinden duyduğu korku ve tedirginliği dile getirdi. Buna ek olarak gece 12’den sonra müzik yasağının kaldırılmaması da tepki çeken bir diğer konu oldu.


Kaynak webtekno.com

 

iCloud Kullanıcı Adı Nasıl Bulunur?

Android işletim sistemine sahip bir mobil cihaz kullanmak ve diğer Google hizmetlerine erişmek için gmail uzantılı bir e-posta adresine ihtiyacınız vardır. Aynı durum Apple cihaz ve hizmetleri için de geçerli. iCloud uzantılı bir e-posta adresi olan iCloud kullanıcı adınız ya da diğer adıyla Apple kimliğiniz olmadan ve bu hesaba giriş için gerekli parolayı bilmeden cihazınızı kullanmaz ve en temel hizmetlere bile ulaşamazsınız.

Çift Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık Qcy T1c Alternatifi 6 Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklık modelleri günlük hayatımızın vazgeçilmez ürünlerinden biri oldu. Hele ki yoğun bir çalışma sürecimiz var ise kablo teferruatı ile uğraşmadan doğrudan bu kulaklıklarla ihtiyaçlarımıza çözüm üretebiliyoruz. Yeri geliyor müzik dinliyor yeri geliyor uzun süren telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Bluetooth kulaklıklarda beklediğiniz performansın türü çok önemlidir. Müzik performansı ya da konuşma performansı konusunda bir seçim yapmanız gerekebilir. 

Googledan 22 Nisan Dünya Günü İçin Baktıkça Kara Kara Düşüneceğiniz Anlamlı Doodle

Her yıl 22 Nisan günü kutlanılan Dünya Günü'ne (İklim Değişikliği Günü) bu yıl da ulaştık. İlk olarak 1970 yılının 22 Nisan'ında kutlanılan Dünya Günü, yaklaşık 52 yıldır tüm dünyada kutlanılıyor. İklim değişikliği ve çevre sorunlarına dikkat çekilen gün için şirketler de farkındalık yaratmaya çalışıyor. Yıllardır farklı farklı markalardan yapılan farkındalık çalışmalarına her zamanki gibi bu yıl Google da katıldı. Google, yayınladığı Doodle ile 20 yılda meydana gelen iklim değişikliğine dikkat çekiyor.