macOSa Yeni WhatsApp Uygulaması Geliyor: İlk Ekran Görüntüsü Paylaşıldı!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Windows ekosistemini uzunca bir süredir destekliyor. Dileyen kullanıcılar, Microsoft Store üzerinden WhatsApp'ın yerel masaüstü sürümünü indirip, anlık mesajlaşma uygulamasını bilgisayarlarına da taşıyabiliyorlar. Şimdiyse bu konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. WhatsApp'ın macOS ekosistemi için yeni bir masaüstü sürüm üzerinde çalıştığı açığa çıktı.

14.05.2022 00:30:17 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Windows ekosistemini uzunca bir süredir destekliyor. Dileyen kullanıcılar, Microsoft Store üzerinden WhatsApp'ın yerel masaüstü sürümünü indirip, anlık mesajlaşma uygulamasını bilgisayarlarına da taşıyabiliyorlar. Şimdiyse bu konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. WhatsApp'ın macOS ekosistemi için yeni bir masaüstü sürüm üzerinde çalıştığı açığa çıktı.

WABetaInfo'da yer alan bir habere göre WhatsApp'ın macOS masaüstü sürümü, şimdilik geliştirme aşamasında. Bu da uygulamanın kullanılabilmesi için uzun bir süreye ihtiyaç duyulabileceği anlamına gelebilir. WhatsApp, konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadığından, uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağına dair herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

WABetaInfo, WhatsApp'ın macOS için geliştirdiği yeni yazılımdan ilk ekran görüntüsünü elde etmeyi de başardı. Bu ekran görüntüsüne baktığımızda uygulama açıldığında bir QR kod sunulacağını ve telefondaki WhatsApp uygulaması üzerinden bu QR kodun okutulması gerektiğini görüyoruz. Kullanıcı, bu basit işlemi yaptıktan sonra WhatsApp hesabını macOS işletim sistemiyle çalışan bilgisayarında kullanmaya başlayabilecek. 

İLGİLİ HABER WhatsApp, Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliğini Kullanıma Sundu: Peki Nasıl Kullanılır?

Edinilen bilgilere göre WhatsApp'ın macOS için hazırlanan yeni uygulaması, işletim sistemi ayrımı yapmıyor. Yani bu uygulama üzerinden WhatsApp kullanılacaksa, telefonun iOS ya da Android işletim sistemi kullanıyor oluşu herhangi bir sorun teşkil etmeyecek. 

Bazı okurlarımız, bu makaleyi okudukları an Mac App Store'da bir WhatsApp uygulamasının hali hazırda bulunduğu detayını yakalayacaklardır. Şöyle ki uygulama mağazasında bulunan WhatsApp, web tabanlı bir uygulama. Geliştirilmekte olan yeni uygulama ise Mac Catalyst tabanlı. Yani yeni uygulama, Apple ekosistemi için ortak bir tabana sahip olacak. Hatırlayanlar olacaktır; WhatsApp'ın Windows için geliştirdiği eski uygulama da web tabanlıydı. Ancak bu durum geçtiğimiz dönemlerde değişti ve Windows'la çalışan ürünlerin çalıştırdığı yeni bir uygulamaya geçildi. WhatsApp geliştiricileri, geçmişte Windows için yaptıkları çalışmayı şimdi de macOS için yapmaya çalışıyorlar...


Kaynak webtekno.com

 

JAR Dosyası Nedir, JAR Dosyaları Nasıl Açılır?

Dijital dünyanın artık gerçek hayatın ayrılmaz bir parçası olması ile birlikte hayatımıza pek çok yeni terim girdi. Bunlardan bir tanesi de JAR dosyası. Aslında JAR dosyası, pek çok standart kullanıcının kolay kolay karşılaşmayacağı bir dosya türüdür. Çünkü internet dünyasının vazgeçilmezi Java dili ile hazırlanmış dosyaların arşiv dosyası .jar uzantılı JAR dosyalarıdır.

Twitch Türkiyenin En Popüler Yayıncılarından Anna Deniz, Yayın Hayatına Son Verdiğini Açıkladı

Günümüzün en popüler Türk Twitch yayıncılarından biri olan Anna Deniz Şaylan, yayınlarındaki samimi ve sevecen tavrıyla yüz binlerce takipçi kazanmayı başardı. Kısa sürede büyük takipçi ve izleyici sayılarına ulaşmayı başaran ve Twitch alemi tarafından konuşulan isimlerden birisi olan Anna, bugün takipçilerini üzecek bir açıklama paylaştı.

TikTok, Reklamları Daha Eğlenceli Bir Hale Getirecek İki Yeni Eklentisini Tanıttı

Instagram, TikTok, Twitter ve daha pek çok sosyal medya platformu kullanıcı sayılarını artırmaya devam ederken markalar da bu platformlara yönelik reklam sayılarını her geçen gün artırıyor. Neredeyse sosyal medya kullanmayan kalmadığı düşünüldüğünde, reklamlar için de bu platformlar oldukça güzel bir seçenek haline geldi.  

Adidas, Aynı Anda Hem Ucuz Hem Pahalı Olan NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyaca ünlü spor giyim markası Nike'ın metaverse ve NFT işine girdiğinden bahsetmiştik. Şimdi yine buna benzer bir gelişme yaşandı. Bu kez de Adidas, NFT işine hızlı bir giriş yaptığını açıkladı. Yarın itibarıyla Adidas'ın resmi internet sitesi üzerinden başlayacak NFT satışları, Adidas hayranlarına hem gerçek dünyada hem de metaverse ekosistemlerinde bazı avantajlar sağlayacak.