LoL’ün Darkin Kılıcı Aatrox’un CTleri, Tüm Yetenekleri, Güçlü Ve Zayıf Özellikleri

Üst koridorun en çetrefilli karakterlerinden biri olan Aatrox, “bu karakteri oynamak bilek ister” tabirinin en hakkını veren karakterlerden bir tanesi. İlk bakışta oynaması oldukça kompleks gözükse de eliniz alıştıktan sonra işler bir hayli keyifli olacaktır.

22.02.2022 04:00:23 tarihinde yayınlandı.

Üst koridorun en çetrefilli karakterlerinden biri olan Aatrox, “bu karakteri oynamak bilek ister” tabirinin en hakkını veren karakterlerden bir tanesi. İlk bakışta oynaması oldukça kompleks gözükse de eliniz alıştıktan sonra işler bir hayli keyifli olacaktır.

Özellikle sahip olduğu muazzam can çalma ve tank olma potansiyeli ile oldukça sevilen Aatrox günümüzde eski muhteşemliğine sahip olmasa da hala kesinlikle oynanılan ve keyif alınan bir karakter.

Aatrox en büyük kaybı hareketlilikten dolayı yaşıyor. Karakter resmen kağnı arabası gibi hareket ediyor. E yeteneğinin getirmiş olduğu ufak bir hareketlilik mevcut fakat bu açığı kapatmaya yetmiyor. Aatrox’un tüm saldırı kiti Q yeteneği üzerinden oluştuğu için Q yeteneğini kullanamadığı koşullar karakterin sonunu getirebiliyor.

Aatrox, neredeyse tamamen yetenek bazlı oynanan bir karakter. Q yeteneğini iyi kullanmak kazanmanın formulası oluyor genelde. Fakat hareketlilikten biraz yoksun olduğu için Q yeteneğini kullanmak pek kolay olmuyor. Bu açığı da E yeteneğinin vermiş olduğu pozisyonlama sayesinde kapatabiliyor. Bunun yanı sıra sahip olduğu can çalma sayesinde birçok savaşı kaçmak yerine zorladığında kazanma şansı daha yüksek olabiliyor.

Aatrox oynamak tamamen pozisyonu iyi kullanmaya dayanıyor. Fakat bunu yapmak pek de kolay değil. Hareketlilikten dolayı çektiği sıkıntı bu işi baya zorlaştırıyor, bu yüzden de menzilini iyi koruyan bir karaktere denk gelirseniz sonu üzücü olabiliyor.

Aatrox, pozisyonunu iyi kullandığında oldukça güçlü olabiliyor. Bunu yapmak için de yetenek kitinden bir hayli faydalanmak gerekiyor. W yeteneği ve E yeteneğini iyi kullanıp kendinize pozisyon yaratmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra Aatrox kaçmaktan çok savaşma konusunda güçlü. Bu yüzden savaşa zorlandığınızda ulti yeteneğinizi aktifleştirip denemenizde fayda var.

Aatrox oynamasıda, karşısında oynaması çok kolay olmayan bir karakter. Pozisyonunuzu iyi ayarlayıp Q ve W yeteneklerine karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra karakterin temel gücü can çalmasından geldiği için erken safhada can çalmasını azaltmanız koridor safhasını kolaylaştıracaktır.


Kaynak webtekno.com

 

NVIDIA, Türk Oyuncular Arasında Popüler Bazı Ekran Kartlarının Desteğini Kesti (Windows 10 Kullanmak da Zorunlu Oldu)

NVIDIA, geçtiğimiz aylarda özellikle ülkemizdeki pek çok bilgisayar sahibini üzen bir açıklama yapmıştı. Şirket, paylaştığı duyuruda çıkalı yaklaşık 10 yıl olan Kepler mimarisine sahip ekran kartlarına artık destek vermeyeceğini açıklamıştı. İşte o desteğin kesileceği gün geldi çattı ve bu ekran kartları, artık NVIDIA’nın güncelleme listesinden çıkarıldı.

Yanlış Bilginin Ne Kadar Hızlı Yayıldığının Yeni Örneği: Evrene Meydan Okuyan Çin, Uzaya Güneş Fırlattı(!)

Geçtiğimiz hafta Çin, bütün dünyanın ilgisini çeken bir gelişmeyi paylaşmıştı. Daha çok ‘Yapay Güneş’ olarak adlandırılan ‘Deneysel Gelişmiş Süperiletken Tokamak (EAST)’ isimli sistem, insanlık tarihinde bir rekor kırdı. Enerji çıktısını girdinin 10 katı haline dönüştürmeyi hedefleyen, bu gayede de Güneş’te sürekli gerçekleşen nükleer füzyon reaktörünü taklit eden sistem, 17 dakikayı aşkın süre boyunca 70 milyon santigrat derecede çalıştırılmıştı.

NVIDIAnın Madencilik Kilidi Kırıldı! NVIDIA GeForce RTX 3080 Tiın Performansı Yüzde 50 Arttı

Kripto para madenciliği bir süredir ekran kartı üreticilerinin baskısı altında. Aslına bakacak olursak bu pek de şaşırtıcı bir şey değil çünkü madenciler, piyasaya sürülen ekran kartlarını anında satın alarak piyasadaki arz talep durumunu alt üst ettiler. Hal böyle olunca da önde gelen üreticilerden NVIDIA, piyasaya sürdüğü ekran kartlarına madencilik kısıtlaması getirdi. Böylelikle bir ekran kartı, madencilik için kullanıldığında tam performans vermiyordu. Ancak şimdi bu durum değişmiş gibi görünüyor.