LoL Oynayanlar Buraya: Dr. Mundo CTleri, Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

Dr. Mundo, League of Legends’ın en eski karakterlerinden bir tanesi. O kadar eskiydi ki yenileme almadan önce sadece tipine bakarak bile bu yorumu yapabiliyordunuz. Aldığı yenileme karakterin oynanışı üzerine muazzam bir değişiklik olmasa da basit ama etkili değişiklikler ile karakterin oynanışını etkilemeyi başardılar.

1.03.2022 21:00:24 tarihinde yayınlandı.

Dr. Mundo, League of Legends’ın en eski karakterlerinden bir tanesi. O kadar eskiydi ki yenileme almadan önce sadece tipine bakarak bile bu yorumu yapabiliyordunuz. Aldığı yenileme karakterin oynanışı üzerine muazzam bir değişiklik olmasa da basit ama etkili değişiklikler ile karakterin oynanışını etkilemeyi başardılar.

Kelimenin tam tabiriyle etten bir duvar olma görevini gören Dr. Mundo, oynarken çok kafa yormanızı gerektiren bir karakter değil. Oldukça Tank bir karakter olmasının yanı sıra başka çok büyük bir özelliği yok denebilir.

Mundo tank olarak iyi bir karakter olsa da, tankları kesebilme potansiyeline sahip karakterler karşı oldukça güçsüz. Üstüne birde hareketlilik konusundaki sıkıntısı girince, üst koridorda biraz sorun yaşayabiliyor. Tank kesebilen karakterlerin yanı sıra menzili ile vurkaç yapmaya uygun karakterlerde Mundo’yu oldukça zor durumda bırakabiliyor.

Mundo’nun manasını olmaması, pasifinden ek can yenilenmesi gelmesi ve ultisinin çok hızlı bir şekilde canının yenilemesi sayesinde koridorda oldukça rahat eden bir karakter. Bunun yanı sıra yeteneklerinin eksik cana göre vurması veya pasif olarak ilave saldırı gücü kazanması vb. faktörler sayesinde tank karakterler ile çok rahat savaşabiliyor.

Mundo’nun güçlü yanlarından biri kesinlikle hareketlilik değil. Evet, rakibi yavaşlatabilecek yeteneklere sahip fakat bu durum karşıdaki karakterinde kendisi gibi olduğu pozisyonlarda geçerli oluyor. Bunun yanı sıra menzilli karakterler çok rahat bir şekilde vurkaç yaparak Mundo’yu zora sokabiliyor.

Mundo’nun en büyük kozlarından biri iyi oynandığı takdirde koridorda uzun bir süre kalabilmesi. Özellikle 6. seviyeden sonra ulti yeteneğiniz ile birlikte çok rahat bir şekilde canınızı geri doldurabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra rakibinizle sürekli savaşmak istemiyorsanız Q yeteneğiniz ile olabildiğince uzaktan saldırabilirsiniz. E yeteneği de aynı şekilde çok belli etmese de özellikle E yeteneği aracılığı ile öldürdüğünüz bir minyonu rakibe ittirip savaş başlatabilirsiniz.

Dr. Mundo can yenileme konusunda oldukça güçlü bir karakter. Özellikle erken safhalarda ulti yeteneği ile birlikte çok can sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden erken safhada can yenilemesinin önüne geçebilecek bir eşya almak (Cellat gibi), oldukça işinize yarayacaktır. Dr. Mundo Q yeteneği ile uzaktan oldukça fazla hasar verebiliyor. Arka arkaya yediğiniz yetenekler savaşta sizi zora sokabilir. Bu yüzden olabildiğince minyonların arkasında oynamanızda fayda var. E yeteneği ise eksik canınıza oranla vurmasının yanı sıra, öldürdüğü herhangi bir birim ile size menzilli bir saldırı gerçekleştirip savaş başlatabilir. Buna karşı dikkatli olmakta fayda var.


Kaynak webtekno.com

 

Kargo Simülatörü(!) Geri Dönüyor: Death Stranding 2 Resmen Duyuruldu

Video oyun dünyası, 2019 yılında Death Stranding isimli bir oyunla tanışma imkanı yakalamıştı. Sektörün en önemli isimlerinden Hideo Kojima ile ekibinin üstlendiği oyun, o dönemler için benzersiz bir grafik kalitesi ve ilginç bir deneyim sunuyordu. Ancak oyun piyasaya sürüldükten sonra beklentileri pek de karşılamadı. Zira pek çok oyuncu, Death Stranding'in bir yürüyüş simülasyonundan ibaret olduğunu düşünüyordu.

Appleın Yeni İşletim Sistemi "macOS Monterey" Yayınlandı: İşte Öne Çıkan Özellikler

ABD merkezli teknoloji devi Apple, milyonlarca mac kullanıcısının bilgisayar kullanım deneyimini iyileştirecek yeni işletim sistemi macOS Monterey'i kullanıma sundu. Geliştiricilerin yaptıkları dokunuşlarla artık daha da işlevsel bir hal alan işletim sistemi, an itibarıyla dünya genelindeki tüm mac kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. Peki bu işletim sistemi, kullanıcılara ne gibi yenilikler vadediyor?

NVIDIA’nın 60 Bin TL’lik Bilgisayar Hediyeli Tasarım Yarışmasının Kazananı Açıklandı

NVIDIA; geçtiğimiz günlerde başlattığı ve dijital sanatçıları bir araya getirdiği Nkreatif yarışmasının kazananlarını açıkladı. Yeni dönem dijital sanatçıların tasarımlarıyla karşı karşıya geldiği yarışma kapsamında sanatçılar, dijital arenada yarattıkları eserleriyle İstanbul’u üçüncü boyuta taşıdı. Tasarımlar, jüri üyeleri Tarık Tolunay, Koray Birand ve Mesut Çevik tarafından değerlendirildi.