LinkedIn Hesap Silme Nasıl Yapılır? Adım Adım Açıkladık

Günümüzde kullanabileceğiniz pek çok farklı sosyal medya platformu var. Bu platformlar üzerinden yeni insanlarla tanışabilir, eğlenceli içerikler bulabilir, kendi içeriklerinizi paylaşabilir ve hatta para kazanabilirsiniz. LinkedIn ise bu platformlar arasında ayrı bir yerde duruyor çünkü LinkedIn, iş dünyasına özel olarak geliştirilmiş olan ve aynı zaman benzersiz iş bulma fırsatlarıyla dolu bir uygulamadır.

21.04.2022 15:15:17 tarihinde yayınlandı.

Günümüzde kullanabileceğiniz pek çok farklı sosyal medya platformu var. Bu platformlar üzerinden yeni insanlarla tanışabilir, eğlenceli içerikler bulabilir, kendi içeriklerinizi paylaşabilir ve hatta para kazanabilirsiniz. LinkedIn ise bu platformlar arasında ayrı bir yerde duruyor çünkü LinkedIn, iş dünyasına özel olarak geliştirilmiş olan ve aynı zaman benzersiz iş bulma fırsatlarıyla dolu bir uygulamadır.

Eğer yeni bir hesap açtıysanız ya da var olan hesabınızı artık kullanmıyorsanız LinkedIn hesap kapatma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem sonrası var olan hesabınıza ait tüm veriler ve bağlantılar silinecektir. Daha da önemlisi onaylanmış yeteneklerinizi de kaybedebilirsiniz. Yine de bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız gelin LinkedIn hesap silme nasıl yapılır yakından bakalım ve LinkedIn hesap kapatma hakkında bilmeniz gereken detayları görelim.

Reid Hoffman, Allen Blue, Konstantin Guericke, Eric Ly ve Jean-Luc Vaillant tarafından geliştirilen LinkedIn, 2003 yılında kullanıma sunulan iş dünyası için bir sosyal medya platformu ve iş bulma uygulamasıdır. 2016 yılından itibaren Microsoft çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye başlayan LinkedIn’in bugün dünyanın 150’den fazla ülkesinde 700 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

LinkedIn, iş dünyası odaklı bir platform olması nedeniyle diğer sosyal medya platformlarından ayrılıyor. LinkedIn hesabınızda iş deneyimini, yeteneklerinizi, sertifikalarınızı ve diğer kariyer bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. LinkedIn üzerinden iş arkadaşlarınızla, patronlarınızla ve olası yeni iş arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz. Platform, aynı zamanda pek çok yeni iş fırsatı sunan bir iş bulma uygulamasıdır.

LinkedIn hesap silme işleminin ilk adımı olarak LinkedIn internet sitesini açmalısınız. Ancak silme işlemini yalnızca internet sitesi üzerinden yapmak zorunda değilsiniz. Bu noktadan sonraki adımları Android ya da iOS işletim sistemine sahip mobil cihazınızdaki LinkedIn mobil uygulaması üzerinden de uygulayabilirsiniz. Adım başlıkları değişiklik gösterebilir ancak benzerdir.

LinkedIn mobil uygulamasına ya da internet sitesine daha önce giriş yapmadıysanız işlemi sürdürmek için LinkedIn hesap bilgilerinizle giriş yapmanız gerekiyor. Eğer daha önce giriş yaptıysanız sistem sizden tekrar LinkedIn hesap bilgilerinizi istemeyecektir.

LinkedIn hesabınızla giriş yaptıktan sonra ana sayfanın üstünde bulunan araç çubuğunun sağ köşesinde kendi profil resminizin olduğunu bir menü butonu göreceksiniz. Pek çok sosyal medya platformunda olduğu gibi LinkedIn’de de bu buton, pek çok temel ayara ulaşmak için gerekli seçeneklerin olduğu menüyü açmaktadır.

Üst araç çubuğunun sağ köşesinde bulunan profil resminizin olduğu menüye tıkladığınız zaman karşınıza Hesap ve Yönet temel başlıklarına sahip bazı seçenekler çıkacak. Bu başlıklar üzerinden dilediğiniz ayara hızla ulaşabilirsiniz. LinkedIn hesap silme işlemine devam etmek için Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklamalısınız. 


Kaynak webtekno.com

 

Sony’nin Telefonda Film İzlerken Bile Sinema Salonundaymış Gibi Hissettirecek Yeni Hoparlörü Satışa Çıktı

Sony giyilebilir ses teknolojilerine bir yenisini daha ekledi. Yaz aylarında piyasaya çıkan SRS-NB10 adlı omuzda taşınabilir kablosuz hoparlörünün daha gelişmiş versiyonu olan SRS-NS7 duyuruldu. Yeni hoparlör tasarım olarak önceki nesil ile birçok benzerlik olsa da kullanıcılarına daha profesyonel bir deneyim sunuyor. Şirket SRS-NS7 hoparlörüyle birlikte Dolby Atmos desteği için hoparlörü tamamlayan WLA-NS7 kablo vericisini de duyurdu.

Taahhüt Vermem, Uygun Fiyata İnternet İsterim Diyenlere: Millenicom

Türkiye’de kaliteli bir geniş bant internet sahibi olmak gerçekten zor. Özellikle de son dönemlerde fiyatlar iyice yükselmiş durumda. Eğer siz de bu durumdan şikayetçiyseniz, ilaç gibi gelecek bir internet servis sağlayıcısından bahsedeceğiz. Bu şirket, son dönemlerde adını iyiden iyiye duyurmaya başlayan Millenicom.

Popüler Oyun Karakterlerini Türkler Canlandırsaydı Nasıl Olurdu?

İnternet dünyası özellikle son dönemde sürekli negatif haberlerle dolu. Orman yangınları, fiyat artışları, zehirle dolu gemiler derken beynimiz sürekli negatif haberler görüyor. Elbette bu haberlere hakim olmak önemli, etrafımızdaki olayları görüyoruz, ancak bazen biraz kafa dinlemeye de ihtiyacımız var. Bugün sizlere görünce eğlenebileceğiniz, biraz kafa dağıtabileceğiniz bir içerik hazırladık.

Instagramın Sevilen Profesyonel Hesap Özelliği, Facebooka da Geliyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılar için hazırladığı yeni bir özelliğini duyurdu. "Profesyonel Mod" olarak isimlendirilen bu özellik, özellikle de içerik üreticiler için büyük fayda sağlayacak gibi görünüyor. Zira bu özellik, kullanıcıların yeni bir sayfa açmak zorunda kalmadan daha fazla kişiye ulaşmasının önünü açıyor.