LG, CES 2021de Yeni Ürünlerini Duyurmak İçin Sanal Bir Fenomen Kullandı

LG, bugün itibarıyla sanal ortamda ziyaretçilere kapılarını açan CES 2021'e hızlı bir giriş yaptı. Etkinliğin ilk gününde akıllı TV'ler de dahil olmak üzere bazı yeni nesil teknolojik ürünlerini tanıtan şirket, aynı zamanda sıra dışı bir olaya da imza atarak sanal internet fenomeni Reah Keem'i de gösterdi.

21.02.2022 08:15:14 tarihinde yayınlandı.

LG, bugün itibarıyla sanal ortamda ziyaretçilere kapılarını açan CES 2021'e hızlı bir giriş yaptı. Etkinliğin ilk gününde akıllı TV'ler de dahil olmak üzere bazı yeni nesil teknolojik ürünlerini tanıtan şirket, aynı zamanda sıra dışı bir olaya da imza atarak sanal internet fenomeni Reah Keem'i de gösterdi.

Sanal bir bestekar ve DJ olan Reah Keem, LG'nin derin öğrenme teknolojisini kullanarak geliştirildi ve kendine ait bir Instagram sayfası bile var. Etkinliğin kendine ayrılan bölümünde ise sanal fenomen, şirketin yeni LG CLOi UV-C robot serisini tanıttı. LG tarafından aralık ayında duyurulan bu robot, oteller ve restoranlar gibi insan trafiğinin yoğun olduğu mekanları dezenfekte etmek için ultraviyole C (UV-C) ışığını kullanacak.

Reah Keem gibi sanal içerik oluşturucular yeni değil ancak CES 2021 gibi sanal bir ortamda gerçekleştirilen ve gerçeklikten son derece uzakta olan bir etkinlikte ortaya çıkması izleyenleri epey şaşırttı. Keem'in bu canlı yayının dışında bir geleceğinin olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Etkinliğin geri kalanından da bahsetmek gerekirse LG, 48 inç bükülebilir OLED TV modelini de CES 2021 kapsamında ilk kez gösterdi. Bu OLED TV'yi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise tek bir tuşa basarak kavisli ya da düz bir ekran haline getirilebiliyor olması.

Son olarak mobil alandaysa dönebilen çift ekranlı LG WING akıllı telefonu da içeren LG'nin en son mobil yenilikleri hakkında detaylar sanal stantta ziyaretçilere verildi. Ziyaretçiler, bu sanal stantta cihazın Gimbal Hareket Kamerası ve İkili Kayıt gibi özelliklerini deneyimleyebiliyorlar.

İLGİLİ HABER LG, Fiyatlarını Sır Gibi Sakladığı Amiral Gemisi Televizyon Modelleri G1 ve C1i Duyurdu

LG'nin CES 2021 için özel olarak hazırladığı teknoloji sanal fuarını gezmek için buradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Wargaming, Rus Ordusunun Saldırılarını Desteklediğini Söyleyen World of Tanksin Yönetmenini Affetmedi: İşine Son Verildi

Rusya'nın Ukrayna'yla olan savaşında ısrarcı olması her geçen gün daha çok tepki görmesine sebep oluyor. Sektöründe öncü birçok firmadan Rusya’ya yaptırımlar gelmeye devam ederken, Rus halkı birçok açıdan kısıtlanmış durumda. Facebok’a erişimi kısıtlanan, Twitter’a erişimi engellenen Rus halkına film ve oyun sektöründen de tepkiler gelmeye devam ediyor. 

Metaverse Platformu The Sandbox, Dünyanın En Büyük Müzik Şirketlerinden Biri ile Ortaklık Kurdu: Birçok Ünlü Sanatçı Sanal Konserler Verecek

Metaverse kavramı hızla popülerleşirken, birçok insan da daha şimdiden ‘internetin geleceği’ olarak tanımlanan bu sanal evrenlerde yerini almaya başladı bile. Teknoloji devleri de aynı şekilde konu hakkındaki yatırımlarını hızla artırıyor ve her gün yeni metaverse planlarını tüm dünya ile paylaşıyor.

Samsungdan Beklenen Açıklama Geldi: Galaxy Note Serisinin Fişi Resmen Çekildi

Samsung, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Unpacked etkinliği ile yeni Galaxy S22 ailesini karşımıza çıkarmış; tanıttığı yeni teknolojiler ile teknoloji severleri heyecanlandırmayı başarmıştı. Galaxy S22 serisinden haberlerin gelmeye başladığı ilk günlerden itibaren ise bu serinin Note serisi ile 'kırma' bir üye barındıracağı; çünkü artık Note serisinin devamının gelmeyeceği söyleniyordu.