Kulağına Güvenen Gelsin: Sadece En İyi Kalitede Ses İsteyenler İçin Özel SSD Geliştirildi

Bilgisayar teknolojilerinin hayatımıza kattığı en önemli yeniliklerden bir tanesi, hiç şüphesiz SSD'ler oldu. Bilgisayarın yükleme hızını çok ciddi anlamda iyileştiren, ayrıca sistem verimliliğini de artıran bu ürünler sayesinde sahip olduğumuz bilgisayarlar, adeta çağ atladı. Şimdiyse SSD'ler, bugüne kadar belki de hiç görmediğimiz bir sektörde karşımıza çıktı. 

24.02.2022 21:30:19 tarihinde yayınlandı.

Bilgisayar teknolojilerinin hayatımıza kattığı en önemli yeniliklerden bir tanesi, hiç şüphesiz SSD'ler oldu. Bilgisayarın yükleme hızını çok ciddi anlamda iyileştiren, ayrıca sistem verimliliğini de artıran bu ürünler sayesinde sahip olduğumuz bilgisayarlar, adeta çağ atladı. Şimdiyse SSD'ler, bugüne kadar belki de hiç görmediğimiz bir sektörde karşımıza çıktı. 

Audiophile Style isimli bir internet forumunda bir ürün tasarladığından bahseden "darkforce" isimli bir kullanıcı, yalnızca ses teknolojileri için optimize edilmiş özel bir SSD gösterdi. Odyofiller için tasarlanmış olan bu SSD, uygulanan özel işlemlerle ses kalitesinin görülmemiş düzeye yükselmesini sağlıyor. darkforce'a göre özel optimizasyonlu SSD, piyasadaki başka hiçbir SSD'nin veremeyeceği düzeyde dinamik ses veriyor. darkforce, bu ürünü kullanan sıradan bir tüketicinin bile aradaki farkı algılayabileceğini belirtiyor.

darkforce, tasarladığı özel tasarım SSD'ye herhangi bir isim vermedi. Ancak SSD'nin fotoğrafları, bizlere bazı önemli bilgiler sunuyor. Örneğin 1 TB kapasiteli bu SSD'de Audionote isimli müzik teknolojileri şirketinin tasarladığı özel kondansatörler yer alıyor. Bakır izolasyon, altın kaplama konnektörler ve SSD'nin harici olarak kullanılmasını sağlayan 5 volt enerji girişi, geliştirici ekibin bir sıradan bir SSD tasarlamadığının açık bir göstergesi. darkforce'a göre 333 GB kapasiteli pSLC isimli mod, bu SSD'nin amacına uygun bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Audiophile Style forumunda paylaşılan SSD'nin fiyat bilgisi açıklanmadı. Zaten darkforce, bu ürünün şu an için test aşamasında olduğunu ifade ediyor. Üstelik bazı şanslı kullanıcılar da bu özel SSD'yi test etme imkanı yakalamış durumdalar. Forumdaki paylaşımlara baktığımızda, pek çok kişinin bu üründen etkilendiğini görüyor olsak da SSD'nin performansını duymadan, bu konuda bir şey söylemek pek de mümkün değil.


Kaynak webtekno.com

 

Blizzarddan Yepyeni Bir Evrende Geçen Yeni Bir Hayatta Kalma Oyunu Geliyor

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasında büyük ses getiren bir açıklamayla Microsoft, Activision Blizzard'ın satın alınacağını duyurmuştu. Bu büyük haber sonrası her iki cephede de büyük bir hareketlilik başladı. Özellikle World of Warcraft ve Starcraft serileriyle tanınan ve Activision Blizzard'ın bir parçası olan Blizzard Entertainment da gündemde kendine yer edinmeyi başardı. Bugün paylaşılan bir blog ile birlikte Blizzard, henüz erken aşamada olan bir isimsiz bir hayatta kalma oyunu geliştirdiğini belirtti.

LOL Şampiyonlarının ‘Dahi Kaşif’i Ezreal’in CTleri, Tüm Yetenekleri, Güçlü Ve Zayıf Özellikleri

Alt koridorun en değişken karakterlerinden biri olan Ezreal, ortalama her türlü metaya uyum sağlamayı başaran nadir karakterlerden. Özellikle hep alışılmışın dışında item seçimleri olması da karakterin sürekli uyum sağlamasına olanak tanıyor. ADC lakabına en değişik şekillerde uyum sağlayan Ezreal,  yetenek gücü, zırh deşme, saldırı gücü vb. birçok eşya ile build yapma potansiyeline sahip. Tabii ki bunların herbirinin ne kadar işlevsel olduğu tartışılır bir konu fakat yapabildiğiniz de bir gerçek.

Twitchten Tartışma Yaratacak Karar: Artık Kullanıcı Adında Seks ve Uyuşturucu Yasak, Alkol ve Esrar Serbest !

Son zamanlarda yaşanan kara para aklama ve dolandırıcılık olayları; bu olaylar sonucunda da milyonlarca vurgun yapılması ile ülkemizin gündemine oturan Twitch, dünyanın en popüler yayın platformları arasında yer alıyor. Bu tarz olaylar yaşansa da dev platform, her gün milyonlarca insana hizmet vererek farklı alanlarda içerik üreticilerinin yayın yapmasını sağlıyor.

WhatsApptan Kaybolan Mesajlar İçin Müthiş Yenilik: İstediğiniz Mesajı Sonsuza Kadar Saklayabileceksiniz

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WhatsApp'ın 2.22.7.4 kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, bir süredir kullanılmakta olan kaybolan mesaj özelliğine önemli bir yenilik getiriyor. WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı özellik, kullanıcıların işine gerçekten yarayacak gibi görünüyor.

Yapay Zeka Çalışmalarının Yükselişi Stanford Tarafından Raporlandı

Yapay zeka ile ilgili çalışmalar ve yapay zeka sistemleri önlenemez yükselişini sürdürürken bunun bir sonucu olarak, kullandığımız uygulamaların hızlarının katlanarak artmasını örnek gösterebiliriz. Hepimizin bir akıllı telefonu var ve her birinde en az bir tane görüntü işleme programı bulunmaktadır. Şimdi düşünelim, sadece birkaç yıl önce saatler alan işlemleri şu an geldiğimiz noktada dakikalar hatta bazen saniyeler içinde yapabiliyoruz.