Klavyede Ne Kadar Hızlı Yazabildiğinizi Test Edebileceğiniz İnternet Siteleri

Günümüz dünyasında akıllı telefon klavyelerine hapsolmuş olsak da bilgisayarda klavye kullanarak yazı yazmak, özellikle hızlı yazabilmek hala son derece önemli bir yetenek. Duyduğunuz şeyleri aynı anda klavye ile yazıya dökmek gibi önemli beceriler, hayatın pek çok alanında işinizi kolaylaşlaştıracaktır. Yazı yazarken ne kadar hızlı olduğunuzu öğrenebileceğiniz birçok klavye hız testi sitesi bulunuyor.

14.04.2022 01:15:15 tarihinde yayınlandı.

Günümüz dünyasında akıllı telefon klavyelerine hapsolmuş olsak da bilgisayarda klavye kullanarak yazı yazmak, özellikle hızlı yazabilmek hala son derece önemli bir yetenek. Duyduğunuz şeyleri aynı anda klavye ile yazıya dökmek gibi önemli beceriler, hayatın pek çok alanında işinizi kolaylaşlaştıracaktır. Yazı yazarken ne kadar hızlı olduğunuzu öğrenebileceğiniz birçok klavye hız testi sitesi bulunuyor.

Klavye hız testi internet sitelerinin pek çoğu Türkçe ve İngilizce olsa da bazılarında birden fazla dil seçeneği görebilirsiniz. Yeni öğrendiğiniz bir dil üzerinden klavye hız testi yaparak o dilin inceliklerini öğrenebilir ve alışık olmadığınız bir yazma stiline parmaklarınızı alıştırabilirsiniz. Yeterince çalışırsanız, siz yazı yazdıktan sonra klavye üzerinde duman tütmesini bile sağlamanız mümkün.

m5 Bilişim klavye hız testi internet sitesi üzerinden Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca olmak üzere 6 farklı dil seçeneği üzerinden klavye hız testi yapmanız mümkün. Seçtiğiniz dilde en sık kullanılan kelimeler, sık kullanılan şehirler ve farklı terimler üzerinden kendinizi test edebilirsiniz. Yaptığınız testi daha keyifli hale getirmek için site üzerinden özelleştirmeler yapabilirsiniz.

10 Fast Fingers, Türkçe başta olmak üzere onlarca farklı dil üzerinden klavye hız testi yapabileceğiniz bir internet sitesi. Test yapmak istediğiniz dili seçtikten sonra karşınıza 1 dakikalık temel bir test çıkıyor. Eğer yalnızca test yapmak yeterli gelmiyorsa farklı yazma oyunlarına ve metin egzersizlerine göz atabilirsiniz. Sitenin sunduğu özel yazma testi ile kendi sınırlarınızı zorlamanız mümkün.

Türk Eğitim, yalnızca Türkçe üzerinden klavye hız testi yapabileceğiniz bir internet sitesi. Sitenin öne çıkan özelliği ise test için onlarca farklı metin sunuyor olması. Test için sunulan metinlerin pek çoğu hukuki metinlerdir. Bu sayede günlük hayattaki pek karşılaşılmayan kelimeleri de görmüş ve alışık olmadığınız kelimeleri yazma konusunda kendinizi geliştirmiş olursunuz. Testi dilediğiniz gibi özelleştirmeniz mümkün.

Şampiyon Kursları internet sitesi üzerinden hem Q klavye hem de F klavye hız testi yapabilirsiniz. Site, 1 dakikalık ve 10 dakikalık olmak üzere iki farklı test sunuyor. Yeni başlayanlar için henüz 10 dakikalık test tavsiye edilmiyor ancak 1 dakikalık testlerden arka arkaya birkaç tane yaparak kendinizi daha zor testler için hazırlayabilirsiniz. Sitenin sunduğu klavye hız testi Türkçe.

Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı kısaca İntersteno Türk internet sitesinde bulunan klavye testi ile onlarca farklı dil üzerinden profesyonel düzeyde klavye hız testi yapmanız mümkün. Site, 1 dakikalık ve 10 dakikalık olmak üzere iki farklı klavye hız testi sunuyor. Özellikle yeni bir dil öğreniyorsanız buradaki 1 dakikalık testler ile yazma hızınızı arttırmanız mümkün.


Kaynak webtekno.com

 

Sanal Gerçeklik Oyunuyla Yapay Zeka, İnsan Beyniyle Birleşti: Kendinize Olan Güveninizi Yeniden Sorgulayabilirsiniz!

Gün geçtikçe gelişen yapay zeka neredeyse her alanda kullanılmaya başlandı. Sağlık alanından ulaşıma, eğitimden günlük yaşama kadar akla gelebilecek her alanda kullanılan yapay zekayı şimdi de ulaşım alanında kullanan bir araştırma ekibi, insan beyin aktivitesine dayalı bir zeka modeli geliştirerek ilginç bir çalışmaya imza attı.  

Appledan Ses Yok: AirTagler, Apple Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerinin Ele Geçirilmesine Neden Oluyor

Geçtiğimiz günlerde Apple, iCloud Private Relay (Özel Geçiş) üzerinde bulunan bir güvenlik açığı sebebiyle gündemimize gelmişti. Söz konusu açık sebebiyle kullanıcıların IP adresleri, basit birkaç işlemin ardından öğrenilebiliyordu. macOS üzerinde düzeltilen söz konusu sorunun, iOS 15 cihazlarda hala devam ettiği bildirilmişti.

Hiçbir Mesajınız Güvende Değil: FBIın Tüm WhatsApp Mesajlarını Okuyabildiği Ortaya Çıktı

İnternette gizliliğimizi tamamen korumanın hiçbir yolunun olmadığı ne yazık ki su götürmez bir gerçek. Kişisel olarak bizler veya şirketler, verilerimizi korumaya ve onlara erişmeyi zor hale getirmeye çalışsak da aynı çabayı, bu verilere erişmek isteyen taraflar da yapıyorlar. Bugünse halihazırda uzunca bir süredir internette şakası yapılan bir konunun gerçekten de uygulanabilir olduğu ortaya çıktı.