iPhone Modellerinin Cinsiyetler Arasındaki Dağılımı Belli Oldu: Yalnızca Bir Model Eşit Rağbet Görüyor

Apple’ın her yıl piyasaya sürdüğü iPhone’lar, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan telefonları arasında. Peki, bu cihazların cinsiyetler arasındaki dağılımları nasıl? Hangi cinsiyet hangi iPhone modelini daha fazla tercih ediyor?

19.03.2023 02:30:27 tarihinde yayınlandı.

Apple’ın her yıl piyasaya sürdüğü iPhone’lar, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan telefonları arasında. Peki, bu cihazların cinsiyetler arasındaki dağılımları nasıl? Hangi cinsiyet hangi iPhone modelini daha fazla tercih ediyor?

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, bu konudaki merakları giderecek verileri bizlere sunuyor. 2022 yılında yapılan satışlara ait olan veriler, son yıllarda çıkan iPhone’ların hangi modellerinin erkekler ve kadınlar arasındaki dağılımını detaylı bir şekilde ortaya koyuyor.

CIRP tarafından paylaşılan veriler, erkeklerin Pro modelleri daha çok tercih ettiğini gösterirken kadınların ise standart modellere yöneldiğini ortaya koyuyor. Örneğin iPhone 14 tarafına baktığımızda kadınların %12’sinin iPhone 14 veya iPhone 14 Plus aldığını görüyoruz. Erkeklerde ise bu oran %8’de kalmış.

Öte yandan verilerde, 2022 yılında iPhone alan erkeklerin %41’inin iPhone 13 Pro/Pro Max veya iPhone 14 Pro/Max aldığı görülüyor. Kadınlarda ise aynı telefonlar ele alındığında bu oran %33 ile daha düşük. iPhone SE’de ise %7 ile iki tarafın aynı olması göze çarpıyor.

İLGİLİ HABER ABD’deki Kullanıcılar, Apple Store Üzerinden Çalışanlarla Görüntülü Görüşerek iPhone Satın Alabilecek

Daha eski iPhone’lara baktığımızda ise farkın azaldığını görüyoruz. Örneğin iPhone 12 ve 13’ün standart ve mini modellerine bakıldığın da her iki tarafın da %37’sinin bu cihazlara yöneldiği görülüyor. Siz hangi iPhone modellerini tercih ediyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Microsoft, Haber Editörleri Yerine Yapay Zekâ Kullanmaya Başladı

Microsoft CEO'su Satya Nadella her zaman için işçilerin yerine yapay zekânın (AI) kullanılmasındansa yapay zekânın da işçilerle birlikte kullanıldığı bir sistemi savunagelmişti. Bununla birlikte görünen o ki Microsoft her şeyi yapay zekânın yaptığı bir çözüm fırsatı eline geçtiği durumda da bunun seve seve uyguluyor. 

Spotifydan Bomba Kampanya: Premium Abonelik 3 Ay Ücretsiz!

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, bundan çok kısa bir süre önce aldığı zam kararı ile haberlerimize konu olmuştu. Şimdiyse Spotify'dan dikkat çeken bir hamle geldi. Platform, ilk kez Premium abonesi olacak kullanıcılar için ücretsiz deneme imkanı sunmaya başladı. Gelin hep birlikte, Spotify'ın ücretsiz deneme sürümü kampanyasına yakından bakalım.

Uzmanlar: Otonom Ölümcül Robotlarda Silahlanma Artıyor

Çoğu Hollywood filminde ya da bilim kurgu distopyasında ölümcül robotlar veya otonom sistemler görüyoruz. Öte yandan bu teknolojiler aslında öyle uzak gelecekte karşımıza çıkacak hayali şeyler değil. Belki bir terminatör görmeyeceğiz ama başka otonom silahlar mevcut.

Samsung’dan ’iPhone ile Çekildi’ye Diss: Dünyaca Ünlü Yönetmen Ridley Scott, Galaxy S23 Ultra ile Film Çekti

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dün akşam yılın ilk Galaxy Unpacked etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinlik, bir süredir heyecanla beklenen Galaxy S23 ailesine ve Galaxy Book3 isimli dizüstü bilgisayarlara nihayet kavuşmuş olduk. Samsung'un gerçekleştirdiği etkinliğin en önemli üyesi ise hiç şüphesiz Galaxy S23 Ultra idi. Zira Samsung, bu akıllı telefon ile ilk kez 200 MP çözünürlüklü kameraya geçiş yaptı.