iPhone 14 Hakkında Keyif Kaçıran İddia: Fiyatı Artacak, Depolama Aynı Kalacak...

Akıllı telefon dünyasının tartışmasız en fazla ilgi gören ürünü iPhone'ların en yeni modelleriyle tanışmamıza 1 ay gibi bir süre kaldı. Hal böyle olunca da iPhone 14 serisi ile ilgili iddialar iyiden iyiye artmış durumda. Standart modeller ile 'Pro' modeller arasındaki ayrımın iyice belirgin olmasının beklendiği iPhone 14 ailesi ile ilgili elimizde yeni bir iddia var.

18.08.2022 02:45:15 tarihinde yayınlandı.

Akıllı telefon dünyasının tartışmasız en fazla ilgi gören ürünü iPhone'ların en yeni modelleriyle tanışmamıza 1 ay gibi bir süre kaldı. Hal böyle olunca da iPhone 14 serisi ile ilgili iddialar iyiden iyiye artmış durumda. Standart modeller ile 'Pro' modeller arasındaki ayrımın iyice belirgin olmasının beklendiği iPhone 14 ailesi ile ilgili elimizde yeni bir iddia var.

Apple, mevcut iPhone modellerinde minimum 128 GB, maksimum 1 TB dahili depolama alanı sunuyor. Ayrıca modelden modele değişmek koşuluyla 256 GB ve 512 GB şeklinde ara depolama seçenekleri de bulunuyor. Eğer daha fazla depolama alanı için astronomik fiyat farkları ödemek istemezseniz iCloud depolama alanı almak da mantıklı bir tercih olabiliyor.

Yakın zamanda ortaya çıkan bilgiler, Apple'ın iPhone 14 ailesi için fiyat artışı planladığını gözler önüne seriyordu. Bu fiyat artışı ihtimali, "iPhone 14'te minimum depolama alanı 256 GB olur mu?" sorusunu da beraberinde getirdi. Yatırım bankası Haitong International'dan analist Jeff Pu, Apple'ın tedarik zincirindeki kaynaklarına dayandırdığı bilgiler ışığında bu soruya olumsuz yanıt vermiş durumda.

Jeff Pu'ya göre iPhone 14 ailesi, mevcut modeller gibi 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB şeklinde 4 farklı depolama seçeneğine sahip olacak. Apple, maliyet ve enflasyon kaynaklı bir fiyat artışı gerçekleştireceğinden başlangıç modellerde depolama alanı artışı söz konusu olmayacak. Elbette tüm bunların 'iddia' olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Bazı söylentiler, iPhone 14 modelinin (Pro değil) başlangıç fiyatının iPhone 13 ile aynı olacağını öne sürüyordu. Bu söylentileri baz alarak gerçekleştirdiğimiz hesaplamalarımızda iPhone 14'ün Türkiye'deki başlangıç fiyatının 25.000-28.000 TL arasında olacağını görmüştük. Dolayısı ile iPhone 14, Amerika ya da Avrupa'da iPhone 13 ile aynı fiyatta olsa dahi Türkiye'de pek de aynı fiyata sahip olmayacak.

Konu 'en pahalı iPhone 14'e geldiğinde ise işler iyiden iyiye tatsızlaşıyor. Zira Apple'ın 'Pro' modellere 100 dolarlık bir zam yapması halinde 1 TB iPhone 14 Pro Max'in fiyatının 50 bin TL'yi bulması hiç de şaşırtıcı olmaz. Yeni tanıtılan Samsung Galaxy Fold4'ün 45 bin TL'lik fiyatı, bu konudaki hesaplamalarımızın ne yazık ki yanlış olmadığını gözler önüne seriyor.

İLGİLİ HABER iPhone 14 Bekleyenleri Üzecek Haber: Çıkış Tarihi Şimdiden Ertelenmiş Olabilir

İLGİLİ HABER iPhone 14 Pro'nun Always on Display Ekranı Ortaya Çıktı! (Sızıntı Direkt Apple'dan)

İLGİLİ HABER iPhone 14 Hakkında Keyiflendiren İddia: En Ucuzu da En Pahalısı da Aynı Ön Kamerayla Gelecek


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musktan Trollerin Kökünü Kazımak İçin Acımasız Yöntem: Sadece Onaylı Twitter Hesaplarının Tweetleri Gösterilecek

Geçtiğimiz günlerde Twitter kasasında sadece dört aylık para kaldığını açıklayan milyarder iş insanı Elon Musk, platformla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bugün yapılan açıklama, Twitter'a gelecek yeni özelliklerle ilgiliydi. Elon Musk'ın açıklamaları, Twitter deneyiminin bir yandan iyileşip bir yandan kötüleşeceğini gösteriyor.

Bu Gidişle İnternet de Hayal Olacak: SpaceX, Starlink İçin Normalden 5 Kat Pahalı Premium Paket Duyurdu

Elon Musk'ın uzay taşımacılık üzerine çalışan şirketi SpaceX'in üzerinde çalıştığı uydu üzerinden internet projesi Starlink ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Daha doğru düzgün ilk aşama hizmet vermeye başlayamayan şirket, şimdi "Starlink Premium" olarak isimlendirdiği yeni bir abonelik paketi duyurdu. Premium paket, standart paketten birkaç kat pahalı ve şirketin iddiasına göre daha iyi performans sunuyor.

Sosyal Medya Kanunundaki ‘Unutulma Hakkı’ İçin Rehber Yayınlandı: Nedir, Nasıl Faydalanılır?

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK), giderek dijitalleşen dünyada kendisini unutturmak isteyen kullanıcılar için bir hatırlatma yaptı. Herkesin "unutulma hakkı"na sahip olduğunu belirten kurum, bu konuyla ilgili detaylı bir rehber hazırladı. 44 sayfalık rehberde, kullanıcıların kendilerini internet ortamında nasıl unutturabileceklerine ışık tutuluyor.