iPhone 14 Hakkında Keyif Kaçıran İddia: Fiyatı Artacak, Depolama Aynı Kalacak...

Akıllı telefon dünyasının tartışmasız en fazla ilgi gören ürünü iPhone'ların en yeni modelleriyle tanışmamıza 1 ay gibi bir süre kaldı. Hal böyle olunca da iPhone 14 serisi ile ilgili iddialar iyiden iyiye artmış durumda. Standart modeller ile 'Pro' modeller arasındaki ayrımın iyice belirgin olmasının beklendiği iPhone 14 ailesi ile ilgili elimizde yeni bir iddia var.

18.08.2022 02:45:15 tarihinde yayınlandı.

Akıllı telefon dünyasının tartışmasız en fazla ilgi gören ürünü iPhone'ların en yeni modelleriyle tanışmamıza 1 ay gibi bir süre kaldı. Hal böyle olunca da iPhone 14 serisi ile ilgili iddialar iyiden iyiye artmış durumda. Standart modeller ile 'Pro' modeller arasındaki ayrımın iyice belirgin olmasının beklendiği iPhone 14 ailesi ile ilgili elimizde yeni bir iddia var.

Apple, mevcut iPhone modellerinde minimum 128 GB, maksimum 1 TB dahili depolama alanı sunuyor. Ayrıca modelden modele değişmek koşuluyla 256 GB ve 512 GB şeklinde ara depolama seçenekleri de bulunuyor. Eğer daha fazla depolama alanı için astronomik fiyat farkları ödemek istemezseniz iCloud depolama alanı almak da mantıklı bir tercih olabiliyor.

Yakın zamanda ortaya çıkan bilgiler, Apple'ın iPhone 14 ailesi için fiyat artışı planladığını gözler önüne seriyordu. Bu fiyat artışı ihtimali, "iPhone 14'te minimum depolama alanı 256 GB olur mu?" sorusunu da beraberinde getirdi. Yatırım bankası Haitong International'dan analist Jeff Pu, Apple'ın tedarik zincirindeki kaynaklarına dayandırdığı bilgiler ışığında bu soruya olumsuz yanıt vermiş durumda.

Jeff Pu'ya göre iPhone 14 ailesi, mevcut modeller gibi 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB şeklinde 4 farklı depolama seçeneğine sahip olacak. Apple, maliyet ve enflasyon kaynaklı bir fiyat artışı gerçekleştireceğinden başlangıç modellerde depolama alanı artışı söz konusu olmayacak. Elbette tüm bunların 'iddia' olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Bazı söylentiler, iPhone 14 modelinin (Pro değil) başlangıç fiyatının iPhone 13 ile aynı olacağını öne sürüyordu. Bu söylentileri baz alarak gerçekleştirdiğimiz hesaplamalarımızda iPhone 14'ün Türkiye'deki başlangıç fiyatının 25.000-28.000 TL arasında olacağını görmüştük. Dolayısı ile iPhone 14, Amerika ya da Avrupa'da iPhone 13 ile aynı fiyatta olsa dahi Türkiye'de pek de aynı fiyata sahip olmayacak.

Konu 'en pahalı iPhone 14'e geldiğinde ise işler iyiden iyiye tatsızlaşıyor. Zira Apple'ın 'Pro' modellere 100 dolarlık bir zam yapması halinde 1 TB iPhone 14 Pro Max'in fiyatının 50 bin TL'yi bulması hiç de şaşırtıcı olmaz. Yeni tanıtılan Samsung Galaxy Fold4'ün 45 bin TL'lik fiyatı, bu konudaki hesaplamalarımızın ne yazık ki yanlış olmadığını gözler önüne seriyor.

İLGİLİ HABER iPhone 14 Bekleyenleri Üzecek Haber: Çıkış Tarihi Şimdiden Ertelenmiş Olabilir

İLGİLİ HABER iPhone 14 Pro'nun Always on Display Ekranı Ortaya Çıktı! (Sızıntı Direkt Apple'dan)

İLGİLİ HABER iPhone 14 Hakkında Keyiflendiren İddia: En Ucuzu da En Pahalısı da Aynı Ön Kamerayla Gelecek


Kaynak webtekno.com

 

Nokia 1200’ın Şimdi Kulaklara Şaka Gibi Gelen Özellikleri (Yılan Oyununu Hatırlayanların Gözü Yaşlı)

Günümüzde üretilen akıllı telefonlara baktığımızda; oldukça büyük ekranlar, minimum 3 veya 4 kamera, 1 TB dahili hafıza gibi oldukça yüksek özellikleri görebiliyoruz. Lakin, bundan tam 15 yıl önce böyle değildi. Bu içeriğimizdeki konumuz, 2007 yılında Nokia tarafından tanıtılan ve gönüllerimize taht kuran, zamanın efsanevi telefonlarından bir tanesi olan Nokia 1200. Günümüzle kıyaslandığında şaka gibi gelen Nokia 1200 özellikleri ve tasarımı, o dönem teknolojinin seviyesine göre oldukça yeterliydi.

90lı Yıllarda Kalması Gerekirmiş Gibi Görünen Faks Makinelerinin Hâlâ Kullanılıyor Olmasının Sebebi

Faks makineleri internetin yaygın olmadığı 80'li ve 90'lı yıllarda popüler olarak kullanılmaktaydı. İnternetin günlük hayatta artık her eve kadar indiği bir dönemde biri sizden faks çekmenizi istediğinde muhtemelen çok şaşıracak ve elinizin altında faks makinesi olmadığı için faksınızı anında çekemeyeceksiniz. İnternetten de eski bir teknoloji olan ve popülerliğini günümüzde yitiren faks kulağa biraz demode geliyor değil mi?