Instagramdan Tuvalette Geçirilen Süreyi Daha da Uzatacak Özellik: Reelsler 90 Saniye Oluyor!

Video paylaşım platformu olarak TikTok ve YouTube Shorts ile büyük bir mücadele içinde olan Instagram, geçtiğimiz aylarda Reels videolarının uzunluğunu 60 saniyeye kadar çıkarmıştı. Günümüzde 15, 30 ve 60 saniyelik Reels videolarına izin veren platform, yakın zamandaysa 90 saniyeye de izin vereceği haberleriyle gündeme gelmişti.

30.04.2022 03:30:25 tarihinde yayınlandı.

Video paylaşım platformu olarak TikTok ve YouTube Shorts ile büyük bir mücadele içinde olan Instagram, geçtiğimiz aylarda Reels videolarının uzunluğunu 60 saniyeye kadar çıkarmıştı. Günümüzde 15, 30 ve 60 saniyelik Reels videolarına izin veren platform, yakın zamandaysa 90 saniyeye de izin vereceği haberleriyle gündeme gelmişti.

O haberlerden haftalar sonra içerik üreticilerinin ve kullanıcıların yolunu gözlediği Reels için 90 saniyelik uzunluğu sonunda kullanıma sunmaya başladı. Bazı Instagram kullanıcıları, Reels oluşturma sayfasında süre seçenekleri arasında 90 saniye seçeneğini de görmeye başladı.

Yeni uzunluk seçeneğinin gösterildiği ekran görüntüsü, Reels süresinin seçildiği butonda da yeni bir tasarıma işaret etti. Instagram, toplamda dört uzunluk seçeneğine erişince artık bu uzunlukları butona tıklayarak değiştirilmesini sağlamayacak. Bunun yerine butona tıklandığında küçük bir pencere açılacak ve uzunluk seçenekleri gösterilecek.

Video platformları arasında kıyasıya mücadele devam ederken Instagram, geçtiğimiz gün de gönderi sabitleme özelliğiyle gündeme gelmişti. Bu özellikle birlikte Instagram kullanıcıları, diledikleri gönderileri profillerine sabitleyerek gönderinin sürekli üstte kalmasını sağlayabilecek. 

İLGİLİ HABER Instagram, TikTok Olmaya Bir Adım Daha Yaklaştı: Gönderi Sabitleme Özelliği Geliyor!


Kaynak webtekno.com

 

“Benimki”-“Seninki” Kavgaları Yakındır: Instagram, Yepyeni Özelliği ’Seninki’yi Test Etmeye Başladı

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, Türkiye'den bazı kullanıcıları da dahil ettiği yeni bir özelliği test etmeye başladı. "Add Yours" (Seninki) olarak isimlendirilen ve hikayelerde ortaya çıkan bu özellik, kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini artıracak gibi görünüyor.

Fitbitin Yeni Horlama Takibi Özelliğinin Detayları Ortaya Çıktı

Fitbit, özellikle aktivite takibi konusunda oldukça başarılı giyilebilir cihazlar üreten bir firma olarak tanınıyor. Ülkemizde pek popüler olmasa da dünya çapında oldukça sevilen bir marka. Ürettiği giyilebilir cihazlarının temel amaçları ise sağlık ve egzersiz takibi yapılması olduğu için belirli bir kullanıcı kitlesine hitap etmekte.

Dünyanın Manyetik Alanında Oluşan Yırtık Sonucunda Stockholmde Kuzey Işıkları Gözlemlendi

Auroralar, ya da daha çok bilinen adıyla kuzey (kutup olarak da bilinir) ışıklarının dünyada karşılaşabileceğimiz en güzel görüntülerden biri olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabileceğiniz bu muhteşem doğa olayı, Güneş’te gerçekleşen fırtınalar sonrası Dünya’ya gelen yüklü parçacıkların atmosferimizdeki gazlarla etkileşime geçmesi sonucu oluşuyor.

Sony’den Metaverse Adımı: 4K Sanal Gerçeklik Gözlüğü Geliyor

Günümüzde birçok farklı şirketin, tıpkı NFT alanında olduğu gibi Metaverse alanında da yatırımlar yaptığını görüyoruz. Öyle ki bu şirketleri derlediğimiz listemizde oyunlardan lüks giyim markalarına birçok şirket bulunuyor. Fakat bu alana yapılan yatırımlar sadece sanal dünyada olanlarla sınırlı kalmıyor.