Instagramdan "Konuşacak Kimsem Yok." Diyenleri Çok Sevindirecek Özellik: Yakında Kendi Yapay Zekâ Arkadaşınızı Oluşturabileceksiniz!

Instagram, yapay zekâ özellikleriyle dolu bir uygulama olma yolunda ilerliyor. Meta, geçtiğimiz aylarda platforma yapay zekâ asistanı ve farklı kişiliklere sahip modellerin geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz ay ise yapay zekâyla çıkartma oluşturmayı sağlayan bir özellik kullanıma sunulmuştu.

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Instagram, yapay zekâ özellikleriyle dolu bir uygulama olma yolunda ilerliyor. Meta, geçtiğimiz aylarda platforma yapay zekâ asistanı ve farklı kişiliklere sahip modellerin geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz ay ise yapay zekâyla çıkartma oluşturmayı sağlayan bir özellik kullanıma sunulmuştu.

Bugün ise platformun bazı kullanıcıları mutlu edecek ve Instagram’ı oldukça ilginç bir yere çevirecek yepyeni bir yapay zekâ özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Buna göre Instagram, yakında kullanıcıların kendilerine bir yapay zekâ arkadaşı oluşturmasına izin verecek.

Özellik, ilk olarak mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanıdığımız Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Paluzzi, özellikten ekran görüntülerini de paylaştı. Görüntülerden, kullanıcıların kendi yapay zekâ modelini oluşturabileceği ve onunla sohbet edebileceği görüldü.

Yapay zekâ arkadaşını özelleştirmek de mümkün olacak. Ekran görüntüleri, kendi yapay zekâ modelinizin cinsiyetini, yaşını (genç, yetişkin ve yaşlı) ve hatta etnik kökenini bile seçebileceğinizi gösteriyor. Bunun yanı sıra pragmatik, yaratıcı, coşkulu ve daha birçok seçenekten oluşan kişilik özellikleri de eklenebilecek.

Özelleştirme seçenekleri bunlarla sınırlı değil. Modelin ilgi alanlarını, sizin için oluşturulan avatarlar arasından avatarını ve ismini de seçebileceksiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra da onunla sohbet etmek mümkün olacak gibi görünüyor.

Instagram’ın yapay zekâ arkadaş özelliği henüz test aşamasında. Platformun ne zaman kullanıma sunacağını bilemiyoruz. Ancak eylülde resmen duyurulan yapay zekâ asistanı gibi özellikler bile hâlen uygulamaya eklenmedi. O yüzden bu özelliğin gelmesine muhtemelen daha çok süre var. Ancak geldiğinde Instagram’ı bir fotoğraf ve video paylaşma uygulamasından çok daha farklı bir şeye dönüştüreceğini tahmin etmek yanlış olmaz.

İLGİLİ HABER Instagramın Akış Sayfasına Yeni Bir Seçenek Geliyor: Sadece Onaylı Hesapların Paylaşımları Gösterilecek


Kaynak webtekno.com

 

Zamanı Kaybetmenizi Engelleyip Çalışma Veriminizi Artıracak Google Chrome Eklentileri

Zamanı iyi yönetme becerisi doğuştan gelen ya da okulda öğretilen bir şey değil maalesef. Ancak gerek iş hayatı gerek kişisel yaşamlarımızda fark yaratmamızı sağlayan özelliklerden biri. Sadece verimlilik açısından değil, stresi azaltması sebebiyle akıl sağlığımızı da etkileyen bir unsur. Stresli bir işiniz varsa ve üstüne bir de “Zamanımı iyi kullanamıyorum” telaşına kapılmaya meyilliyseniz işler iyice sarpa sarabiliyor.

Neden Bütün Gezegenler Yuvarlak Olur?

Gezegen, etrafındaki yıldız kalabalığını kendi içinde toplamış olan astronomik cisimlere verilen addır. İçinde bulunduğumuz Güneş Sistemi’nde, Dünyamız ile birlikte 8 gezegen bulunmaktadır. Evet, Plüton hala bir cüce gezegen. Güneş Sistemimizde olsun olmasın, bütün bu gezegenlere baktığımız zaman ilk dikkat çeken bunların şekilleridir. Tüm gezegenler biçimli yuvarlak bir şekle sahiptir.