Instagrama "Abonelik" Özelliği Geliyor (Türkiye Fiyatı da Belli Oldu)

Sosyal medya platformu Instagram, bu yıl içinde yaptığı bir açıklamada içerik üreticilerine abone olunmasını sağlayan bir özellik düşündüklerini duyurmuştu. Bu özelliğin ne zaman geleceğini merakla beklerken bugün Instagram, uygulama mağazalarında bir güncelleme yaptı ve ‘Uygulama içi satın alımlar’ bölümüne ‘Instagram Subscriptions (Abonelikleri)’ bölümlerini ekledi.

22.02.2022 13:30:20 tarihinde yayınlandı.

Sosyal medya platformu Instagram, bu yıl içinde yaptığı bir açıklamada içerik üreticilerine abone olunmasını sağlayan bir özellik düşündüklerini duyurmuştu. Bu özelliğin ne zaman geleceğini merakla beklerken bugün Instagram, uygulama mağazalarında bir güncelleme yaptı ve ‘Uygulama içi satın alımlar’ bölümüne ‘Instagram Subscriptions (Abonelikleri)’ bölümlerini ekledi.

Instagram’ın uygulama mağazalarında yaptığı değişiklik, yalnızca yurt dışı için de geçerli olmadı. Instagram, içerik üreticilerine abone olmanızı sağlayacak özelliğinin Türkiye'deki aylık abonelik fiyatlarını açıkladı. Uygulama mağazasında yer alan bilgiye göre Instagram’da bir içerik üreticisine abone olmak, aylık 10,99 TL karşılığında gerçekleştirilebilecek. Yurt dışındaysa bu fiyat 0,99 dolar olacak.

Öte yandan Türkiye ve yurt dışı uygulama mağazalarındaki listeleme arasında önemli bir fark bulunuyor. Yurt dışı uygulama mağazalarında da 4 adet abonelik listelenmiş olsa da paketlerden birinde 4,99 dolarlık abonelik bedelinin yazdığı görülüyor. Bu da Instagram’ın farklı abonelik paketleri sunabileceğine işaret ediyor. Fakat şimdilik bu konu hakkında bir bilgi yok.

Instagram, genellikle yeni özelliklerini sınırlı sayıdaki içerik üreticisiyle birlikte test ediyor. Dolayısıyla Instagram’daki abonelik özelliği yayınlandığı anda yalnızca sınırlı sayıda içerik üreticisinde kullanılabilir olabilir. Özellik sorunsuz ilerlediği takdirde kısa süre içinde tüm içerik üreticilerine abone olma özelliği yayınlanacaktır.

İLGİLİ HABER WhatsApp E Bu Discord Olmuş Dedirtecek Yeni Bir Özellik Getirmeye Hazırlanıyor

Instagram, yaz aylarında aboneliklerle bağlantılı olabilecek bir özelliği daha test ediyordu. ‘Özel Hikâyeler’ isimli bu özellik, yalnızca içerik üreticilerine abone olan kişiler tarafından görüntülenebilecekti. Bu özellik hakkındaysa şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Kaynak webtekno.com

 

Ekrem İmamoğlu’nun Karsu’yla Çektiği Yemek Videosuna Tepki Gösteren Jahrein, İftirayla Suçlandı: İşte Gelen Tepkiler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çektiği bir videoyla sosyal medyada tartışma konusu oldu. Türk asıllı Hollandalı sanatçı Karsu ile mutfağa girip yemek yapan İmamoğlu, videoyu YouTube kanalı üzerinden paylaştı. Gelen tepkilerin geneli oldukça olumlu olurken, yapılanın yanlış olduğunu ifade edenler de oldu. Bu fikri savunan ilk isimlerden biri ise Jahrein adıyla yayın yapan Ahmet Sonuç oldu.

Hayaller, Hayatlar: Windows 11de Emojilerin Vadedilenden Çok Farklı Olması Kullanıcıların Tepkisini Çekti

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, birkaç gün önce yepyeni işletim sistemi Windows 11'i tüm kullanıcıların beğenisine sundu. Kullanıcılar şu günlerde, özellikle de tasarım açısından daha eğlenceli bir yapıya sahip olan Windows 11'in özelliklerini keşfetmekle meşguller. Ancak Microsoft'un verdiği bir sözü tutamamış olması, şirketin tepki çekmesine yol açmış durumda.

Devasa Kullanım Süresiyle En Son Ne Zaman Şarj Ettiğinizi Unutacağınız Kablosuz Kulaklık: EKSA GT1 Cobra

Çinli bir teknoloji şirketi olan EKSA, patentli bir tasarıma sahip olan “GT1 Cobra” isimli yeni kablosuz kulaklıklarını duyurdu. Sahip olduğu oyun modunun yanı sıra oyunculara benzersiz bir müzik deneyimi sunan kulaklık, fiyatıyla da dikkat çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki EKSA’nın yeni kablosuz kulaklığı, tüketiciye neler sunuyor?

Marsa Ulaşan İkinci Ülke Olan Çin, Kızıl Gezegenin Yörüngesinden ve Yüzeyinden Yeni Fotoğraflar Paylaştı

Ülkelerin uzay yarışı hız kesmeden devam ederken Çin ve ABD bu yarışın zirvesinde yer alıyor. Çin, Tianwen-1 isimli görev kapsamında bir yörünge aracı ve Zhurong isimli bir yüzey gezginini Mars’a göndermişti. Bu araçlar geçtiğimiz aylarda başarılı bir şekilde hedeflerine ulaşmış ve Çin’i Mars’a ulaşan ikinci ülke olarak kayıtlara geçirmişti.

Twitter, Telefonunuzdaki Twitter Simgesini Değiştirebileceğiniz Reddit Çakması Özelliğini Kullanıma Sundu

Twitter geçtiğimiz aylarda yeni abonelik sistemi yeni abonelik sistemi Twitter Blue’yu tanıtmıştı. Ülkemizde 30,99 TL’lik fiyatıyla kullanıma sunulan bu abonelik sistemi, geçmişte atıp sildiğiniz bir tweeti geri alma, okuma modu, yer işaretleri klasörü gibi birçok özellik sunuyor. Aynı zamanda bu abonelik sistemiyle kullanıcılar, sevdikleri gazete ve dergilerin makalelerine de raklamsız bir şekilde erişim sağlayabiliyor.