iClouda Yüklenmeyen Fotoğraflar Silinecek: Apple, "My Photo Stream" Hizmetini Kapatıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmaya yüz tutan "My Photo Stream" isimli hizmetini resmen kapatacağını duyurdu. Kullanıcıların, Apple'ın belirlediği tarihten önce harekete geçmeleri ve My Photo Stream'deki içeriklerine iCloud'a transfer etmeleri gerekecek. Tabi hala My Photo Stream'de bulunan fotoğraf ve video kaldıysa...

30.05.2023 16:30:16 tarihinde yayınlandı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmaya yüz tutan "My Photo Stream" isimli hizmetini resmen kapatacağını duyurdu. Kullanıcıların, Apple'ın belirlediği tarihten önce harekete geçmeleri ve My Photo Stream'deki içeriklerine iCloud'a transfer etmeleri gerekecek. Tabi hala My Photo Stream'de bulunan fotoğraf ve video kaldıysa...

Bugün neredeyse tüm Apple müşterilerinin kullandığı iCloud'un atası olarak kabul edebileceğimiz My Photo Stream, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını bulut aracılığıyla saklamalarına yardımcı oluyordu. Üstelik tanımlanan tüm cihazlar eş zamanlı olarak senkronize ediliyor, bu sayede iPhone ile çekilmiş bir fotoğraf veya videoya iPad üzerinden ulaşılması sağlanıyordu. Ancak iCloud ile bu eski sisteme gerek kalmadı. Hal böyle olunca Apple, My Photo Stream'in fişini çekmeye karar verdi.

Apple'ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, My Photo Stream'in 26 Temmuz itibarıyla kapatılacağı açıklandı. Kullanıcılar, bu tarihten itibaren 30 gün boyunca bulutta saklanan fotoğraf ve videolarını iCloud'a aktarabilecekler. Ancak sonraki günlerde böyle bir şey yapılması mümkün olmayacak. Öte yandan; iCloud'un 5 GB için ücretsiz olduğunu, 5 GB'nin dolması halinde aktarımın yarıda kalacağını unutmamalısınız.

İLGİLİ HABER Apple, Diğer Ürünlerinde Renk Seçeneği Sunarken Kulak İçi Kulaklıklarını Neden Sadece Beyaz Renkte Üretiyor?

Şunu da belirtmekte fayda var; diyelim ki iCloud'u aktif etmediniz. Böylesi bir durumda My Photo Stream'deki fotoğraf ve videoları bilgisayar veya akıllı telefon gibi bir cihaza indirmek gerekecek. Aksi takdirde içeriklerinize ulaşamayacaksınız.


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musk İyice Zıvanadan Çıktı: Twitterda Esrar Reklamları Gösterilecek

44 milyar dolar karşılığında ile dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter'ı satın alan milyarder iş insanı Elon Musk, gündeme bomba gibi düşecek bir karara imza attı. Twitter üst yöneticilerinden Alexa Alianiello tarafından kaleme alınan bir blog gönderisine göre Twitter, bundan sonra esrar ile ilgili reklamlar oluşturulmasına izin verecek. Evet yanlış duymadınız, Twitter'da esrar ile ilgili reklamlar bulunacak.

Espor İzleyicileri Buraya: Türkiyede Kaçırdığınız 6 Espor etkinliği

Dünyada ve ülkemizde espora olan ilgi artmaya devam ediyor. Tarihin en hızlı büyüyen spor dalı olan espor, son yıllarda ülkemizde de adından sıkça bahsettirmeye başladı. Turnuvaların ve takımların yanı sıra espor arenaları da inşa edilmeye başladı. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük kulüpler de hızla büyüyen bu trende yetişmek için espor takımları kurdular.

Twitter Rakibi Threadsin Türkiyedeki Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

İnternet kullanıcılarının son dönemlerdeki bir numaralı gündem maddesi, Meta'nın Twitter rakibi platformu Threads. Daha bir haftalık olan uygulama, en çok da Twitter'dan bıkan kullanıcılar tarafından tercih edildi. Platforma katılmak için yeni hesap açmaya gerek kalmadan, Instagram hesabı ile dahil olunabiliyor olması ise kullanıcıları kelimenin tam anlamıyla mest etti. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde ise platformun ilk dört gününde 100 milyon kullanıcıya ulaştığından bahsettik.

Assassins Creed Mirage’dan Kısa Bir Oynanış Görüntüsü Sızdırıldı

Assassin's Creed Mirage, 2023 yılında çıkacak olan ve serinin en yeni oyunu olacak. Oyun, 9. yüzyılda Bağdat'ta geçiyor ve ana karakterimiz, Assassin’s Creed Valhalla’dan tanıdığımız Basim adında bir sokak hırsızı. Kabus gibi görüntüler gören ve bunların anlamını arayan bir genç olan Basim, bir gün gizli bir örgüt olan Hidden Ones ile tanışır ve hayatı değişir.

Yeni Geliştirilen Yapay Zeka, En Sevdiğiniz Oyuncuyu Türkçe Konuşturabilir: Sansür Tamamen Ortadan Kalkabilir!

Yapay zekâ, yavaş yavaş hayatımızda önemli bir yer edinmeye başlamış durumda. Öyle ki Midjourney’den ChatGPT’ye kadar birçok farklı sistemin herkesi şaşkına uğratan şeyler yapabildiğini görebiliyoruz. Peki yapay zekâ filmlerde nasıl kullanılabilir? 2022’de çıkan bir film, bunun cevabını hayret verici bir şekilde veriyor.