Huawei, Yeni Akıllı Saati Watch Fit 2yi Tanıttı: 10 Günlük Pil Ömrü Vadediyor!

Akıllı saatler pek çok açıdan hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu sebeple de markalar, yeni akıllı saatler üretmek için çalışmalarına büyük bir hız kazandırmış durumda. Geçtiğimiz günlerde de Apple, ‘uygun fiyatlı’ yenilenmiş Apple Watch 7’leri piyasaya sürerek, her bütçeye uygun akıllı saat satma çalışmalarına başlamıştı. 

22.05.2022 01:00:32 tarihinde yayınlandı.

Akıllı saatler pek çok açıdan hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu sebeple de markalar, yeni akıllı saatler üretmek için çalışmalarına büyük bir hız kazandırmış durumda. Geçtiğimiz günlerde de Apple, ‘uygun fiyatlı’ yenilenmiş Apple Watch 7’leri piyasaya sürerek, her bütçeye uygun akıllı saat satma çalışmalarına başlamıştı. 

Fiyat/performans denince aklımıza gelen ilk markalardan biri haline gelen Huawei de yeni akıllı saatlerinin tanıtımını bugün gerçekleştirdi. Bu saatlerden ilki ülkemizde de satışa sunulacak olan Watch GT 3 Pro’ydu. Bir diğeri ise 10 güne kadar pil ömrü vadeden Watch Fit 2. 

Huawei Watch Fit 2, GT 3 Pro’yla benzer olarak AMOLED ekrana sahip ancak ekran boyutlarıyla bir miktar daha büyük bir görüntü sunuyor. GT 3 Pro 1.43 inç ekrana sahipken; Watch Fit 2 1.74 inçlik bir ekranla birlikte geliyor. Ancak yeni akıllı saatin en dikkat çeken özelliği bu değil. Watch Fit 2, normal kullanımda 10 günlük, yoğun kullanımda ise 7 günlük kullanım vadediyor.  

24 saat kalp atışı izleme olanağı sunan Watch Fit 2, bu özelliğinin yanı sıra pek çok akıllı saatte görmediğimiz kan oksijeni (SpO2) izlemesi de yapabiliyor. Aktif, Klasik ve Zarif olmak üzere üç farklı sürüme sahip olan akıllı saatin Klasik sürümü 46 x 33,5 x 10,8 mm boyutlarında ve ağırlığı ise 26 gram, Zarif sürümü ise 30 gram olacak şekilde tasarlanmış.  

İLGİLİ HABER Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon Huawei Mate Xs 2 Global Olarak Tanıtıldı: Bu Sefer Olmuş mu?

Huawei Watch Fit 2’nin Aktif sürümü; 156 dolar (2.487 TL), Klasik Sürümü 208 dolar (3.316 TL), Zarif sürümü ise 261 dolar (4.161 TL) başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Watch Fit 2’nin yerel fiyatları için ise bir süre daha beklememiz gerekiyor. Ancak markanın son çıkarmış olduğu akıllı saatlerin fiyatları düşünüldüğünde fiyatların kur fiyatlarından bir miktar daha yukarda olmasını bekleyebiliriz. Bu da fiyat/performans markası gözüyle bakılan Huawei’in akıllı saat fiyatlarıyla kalplerimizi bir miktar kırabileceği anlamına geliyor. 


Kaynak webtekno.com

 

LoLün Yeni Hiçlik Şampiyonu BelVeth ile Dengeler Değişiyor: İşte Hiçlik Evreni Hakkında Bildiklerimiz ve Evrenin Tüm Şampiyonları

Hiçlik konusunda aslında hem çok bilgiye sahibiz hem de hiç bilgiye sahip değiliz. Durum şöyle; genel olarak amaçlarını ve yapmak istediği şeyleri biliyoruz fakat bunun dışında içeride neler döndüğü hakkında net bir şey söylemek pek mümkün değil. Hiçlik hakkında bilinen bütün detaylar Hiçlik ile bir şekilde etkileşime geçen karakterler veya Hiçlik bölgesinden doğan karakterler ile alakalı. Fakat yakın zamanda gelecek olan Bel’Veth, Hiçlik konusunda birçok şeyi açığa kavuşturacak ve Runeterra evrenine yeni bir tehlike getirecekmiş gibi görünüyor.

DJI, Drone Seven Herkesin Hayallerini Kuracağı Yeni Mavic 3ü Duyurdu: İşte Çektiği Görüntüler

Drone sektörünün önde gelen isimlerinden DJI, profesyoneller için tasarladığı "Mavic 3" isimli yeni modelini duyurdu. 2018 yılında piyasaya sürülen Mavic 2'ye kıyasla önemli iyileştirmelerle gelen yeni model, sahip olduğu özellikler ile profesyonel çekimlere boyut atlatacak gibi görünüyor. Peki DJI'ın yeni drone'u, tüketicilere neler vadediyor?

NVIDIA, Sıvı Soğutmalı Ekran Kartlarını Duyurdu: Elektrik Faturasını Şişirmeden Daha Yüksek Performans

Giderek dijital bir hal alan dünya, süper bilgisayar ve veri merkezi gibi teknolojik yeniliklere duyulan ihtiyacı artırdı. Ancak bu tür sistemler enerji tüketimini de bir o kadar artırdı ve bu da bazı alternatifler aranmasına yol açtı. Şimdiyse NVIDIA, veri merkezlerinde kullanılan enerji miktarını düşürecek önemli bir gelişmeye imza attı. Şirket, kendinden sıvı soğutmalı GPU'larını resmen duyurdu. Veri merkezleri ve süper bilgisayarlar için geliştirilen ve birkaç yıldır da aktif olarak kullanılan A100 GPU'lar, artık sıvı soğutmalı versiyonlarla satın alınabilecek.

Galaksimiz Hakkında Çığır Açacak Bir Duyurunun Yapılacağı Gizemli Etkinliğe Günler Kaldı: İşte Etkinlik Hakkında Tüm Bilinenler

28 Nisan Perşembe günü yapılan bir duyuruda Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) ve Event Horizon Telescope projesinden gökbilimciler, Samanyolu galaksisine dair çığır açıcı yeni bir olayı açıklayacaklarını söylemişlerdi. Açıklayacakları tarih geldi çattı zira ESO, o çok önemli bilgiyi açıklayacağı etkinliğin iki gün sonra, 12 Mayıs Perşembe günü gerçekleşeceğini duyurdu.