Huawei, Hibrit Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip Kablosuz Kulaklığı FreeBuds 4ü Duyurdu

Çinli teknoloji devi Huawei, popüler tam kablosuz kulaklık serisi FreeBuds'ın en yeni üyesi olan Huawei FreeBuds 4 modelini tanıttı. Önceki modeller olan FreeBuds Pro ve FreeBuds 4i'nin aksine ucunda silikon bulunmayan yarı açık bir tasarım ile gelen FreeBuds 4, Bluetooth 5.2 bağlantı sayesinde gecikme süresini 90 ms'e kadar düşürüyor.

24.02.2022 01:45:20 tarihinde yayınlandı.

Çinli teknoloji devi Huawei, popüler tam kablosuz kulaklık serisi FreeBuds'ın en yeni üyesi olan Huawei FreeBuds 4 modelini tanıttı. Önceki modeller olan FreeBuds Pro ve FreeBuds 4i'nin aksine ucunda silikon bulunmayan yarı açık bir tasarım ile gelen FreeBuds 4, Bluetooth 5.2 bağlantı sayesinde gecikme süresini 90 ms'e kadar düşürüyor.

Huawei FreeBuds 4, yarı açık tasarımı nedeniyle tam anlamıyla bir aktif gürültü engelleme (ANC) özelliği sunamıyor olsa da gürültüleri orta kalitede engellemeyi başarıyor. Huawei'nin açıklamasına göre kulaklık, gürültüleri 25dB'e kadar bastıran bir hibrit aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip.

14,3 mm dinamik ses sürücülerine sahip olan FreeBuds 4, Huawei tarafından tasarlanan Kirin A1 yongasını kullanıyor. Suya ve toza karşı dayanıklılığını IPX4 sertifikasıyla kanıtlayan kulakiçi kulaklık, aktif gürültü engelleme kapalıyken 4 saat, açıkken 2,5 saat kullanım sunuyor. Şarj kutusuyla birlikte ise kullanım süresi 20 saate kadar çıkıyor.

Beyaz, gümüş ve kırmızı renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Huawei FreeBuds 4, 155 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Kulaklık Çin'de 1 Haziran itibarıyla satışa sunulacak olsa da Türkiye'deki çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.


Kaynak webtekno.com

 

Reddit Placedeki Her Bir Pikselin Hikayesini Öğrenebileceğiniz İnternet Sitesi

Dünyanın en büyük sosyal platformlarından Reddit, ilk olarak Nisan 2017’de yaptığı ‘Place’ etkinliğini geçtiğimiz günlerde yeniden karşımıza getirdi. Etkinlik, tüm Reddit gruplarının akınına uğrarken her bir grubun üyesi, 5 dakikada bir milyonlarca piksellik alana tek bir piksel koyma hakkıyla grubunu temsil eden bir eser ortaya koymaya çalıştı.

Sosyal Medya Savaşları: Rusya, Twittera Erişimi Engellerken Youtubedan ise Beklenmeyen Rusya Adımı

Ukrayna-Rusya arasındaki gergin savaş sürerken, Rusya’ya tepkiler de çığ gibi büyüyor. Hacker grubu Anonymous’un Rusya’ya karşı başlattığı siber saldırıya da Türk hacker grubu Ayyıldız Tim’den de destek geldi. Başlatılan bu siber saldırının ardından Rusya’daki resmi internet sitelerinde çökmeler yaşandı ve şu an Rusya çok sayıda siber saldırının hedefi olmuş durumda. 

Vestel, Ürünleri Deneyimleyip Alışveriş Yapabileceğiniz Mağazasını Metaversede Açacağını Duyurdu

Metaverse arsa fiyatlarıyla, firmaların verdiği reklamlarla ve daha birçok konuda gündem olmaya devam ediyor. Bununla birlikte birçok şirkette metaverse’e girmek için harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde de dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden biri olan Mc Donald’s metaverse’te sanal restoranlar açacağını duyurmuştu. Belli ki bu düşünceye sahip olan tek şirket Mc Donald’s değilmiş. 

Monster, İstediğiniz Bilgisayarda İstediğiniz Oyunu Test Edebileceğiniz Deneyim Mağazasını Açtı

Türkiye'nin önde gelen oyuncu dizüstü bilgisayarı üreticilerinden Monster, İstanbul Avrupa Yakası Deneyim Mağazası ve Teknik Servis Merkezi'ni tüketicilerin hizmetine açtı. Küçükçekmece’de bulunan mağaza, oyuncular için Monster markalı dizüstü bilgisayarların ve çeşitli aksesuarların nasıl bir deneyim sunduğunun çok daha iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlayacak.

Bilgisayarınızın Yavaşlama Sebebi Belki de HDD veya SSD: CrystalDiskMark ile Disk Performansı Nasıl Test Edilir?

Kullanmakta olduğumuz disklerden yüksek bir performans almak isteriz. Yüksek performansı sunan ise bu disklerin okuma ve yazma hızlarıdır. Bilgisayarınızda dahili olarak bulunan HDD ve SSD performansı direkt olarak bilgisayar performansını etkilerken; harici belleklerin ve USB belleklerin okuma ve yazma performansı ise bu bellekleri kullandığınız durumlarda yaşanan zaman kaybını işaret eder.