Huawei, HarmonyOS 2 İşletim Sistemi Desteğini 25 Telefonuna Daha Getirdi: İşte Destekleyen Huawei ve Honor Telefonlar

HarmonyOS 2 sisteminin resmi olarak piyasaya sürülmesiyle birlikte Huawei; çok sayıda cihazı kapsayan tarihteki en büyük sistem güncelleme planını başlatmış bulunuyor. Bu yeni sistem güncellemesi sayesinde birçok eski model, yeni bir akıllı telefon gibi hissettirecek. An itibariyle 100’den fazla modelin dahil olduğu 120 milyondan daha fazla Huawei ve Honor cihazı bu güncellemeye sahip. 

22.02.2022 23:30:33 tarihinde yayınlandı.

HarmonyOS 2 sisteminin resmi olarak piyasaya sürülmesiyle birlikte Huawei; çok sayıda cihazı kapsayan tarihteki en büyük sistem güncelleme planını başlatmış bulunuyor. Bu yeni sistem güncellemesi sayesinde birçok eski model, yeni bir akıllı telefon gibi hissettirecek. An itibariyle 100’den fazla modelin dahil olduğu 120 milyondan daha fazla Huawei ve Honor cihazı bu güncellemeye sahip. 

Son gelen haberlere göre ise HarmonyOS, bir başka HarmonyOS 2 güncelleme etkinliğini resmi olarak başlattı. Bu yeni güncelleme; eski akıllı telefonlar ile birlikte akıllı ekranlar da dahil olmak üzere toplam 25 cihazı kapsıyor. 

Bu modellere ek olarak Huawei ayrıca Huawei Enjoy 20 5G dahil 9 modelin yeni bir halka açık beta güçlendirme raunduna başladığını duyurdu. Huawei nova 8 SE ve diğer tabletlerde de dahili beta güçlendirmesine başlandı. Genel olarak baktığımızda açık beta aşamasına girmek, cihazın temel olarak bu modellerin HarmonyOS uyarlamasını tamamladığını gösteriyor. Ufak tefek hatalar olmaya devam etse de bu yine de günlük kullanım için son derece yeterli.  

Kimi kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre, HarmonyOS sistemiyle güncellenen eski modeller birçok işlevsel yenilik kazanıyor. Ayrıca güncelleme, eski cihazların performans ve akıcılığını da yeni bir telefonmuş gibi önemli ölçüde artıyor. 

İLGİLİ HABER Harmony OSta Bulunan Bir Özellik Sayesinde Çekilen İlginç Fotoğraf

Ayrıca Huawei, Huawei P10 ve 10 modeli daha içeren bir sonraki açık beta güçlendirmesi grubunu da duyurdu. Bu modeller, kasım ayı başlarında açık güncellemeye tabi tutulacak. 


Kaynak webtekno.com

 

Intel, NVIDIA’ya Rakip Olacak Ekran Kartlarının Çıkış Tarihini Erteledi

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticilerinin başında gelen Intel, bundan yaklaşık bir yıl önce ekran kartı sektörüne resmen gireceğini duyurmuştu. Yapılan ilk açıklamalarda, gerek dizüstü bilgisayarlar gerek bütçe dostu modeller gerekse oyuncu bilgisayarları için geliştirilen kartların 2022'nin başı itibarıyla piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Ancak gelen son haberler, Intel'in ekran kartlarıyla tanışmak için bir süre daha bekleyeceğimizi gözler önüne seriyor.

Epic Games, Toplam Değeri 374 TL Olan 2 Oyunu Ücretsiz Yaptı!

Epic Games, uzun bir süredir en sevilen oyun platformlarından biri olmaya devam ediyor. Her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla kullanıcı sayısını her geçen gün artıran platform, geçtiğimiz günlerde 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Bununla birlikte halihazırda devam eden ücretsiz oyun kampanyası büyük bir ilgi görmeye devam ediyor.  

NVIDIAnın DLSSi Artık Linux Oyunlarını da Destekliyor

DLSS, artık sadece Proton altındaki Vulkan oyunları için değil, DirectX oyunları için de çalışacak. Windows oyunlarının Valve'in SteamOS işletim sistemi altında oynanmasına izin veren uyumluluk katmanı olan Proton'un 6.3-8 sürümü, DX11 ve DX12 oyunlarında DLSS için resmi destek sağlıyor. Bu son sürüm; hile önleme yazılımlarıyla daha iyi uyum sağlamanın yanı sıra NVIDIA DLSS’i de tam destekliyor. 

iPhone Kullanıcılarının Karşısına Çıkan ‘Bu Aksesuar Desteklenmiyor Olabilir’ Sorunu Nasıl Çözülür?

Döviz kurunun görece sakin olduğu bir ana denk getirip mobil cihazınız için kulaklık, şarj aleti ve benzeri bir aksesuar aldınız diyelim. iOS işletim sistemine sahip iPhone akıllı telefonunuza ya da iPad tabletinize bağladığınız zaman ‘Bu Aksesuar Desteklenmiyor Olabilir’ uyarısı mı çıktı? Endişe etmeyin, ‘Bu Aksesuar Desteklenmiyor Olabilir’ sorunu yaygın olmasa da görülen bir durum.

Geçtiğimiz Yılın En İyi Oyunları Açıklandı! İşte Yeni Bir Oyun Arayanlara Rehber Olacak 2022 BAFTA Oyun Ödülleri Kazananları...

2021 yılı, oyunlar için son yıllardan farksız, büyük yapımlar açısından nispeten 'başarısız' geçmiş olsa da pek çok sevilen yapım da oyuncuların karşısına çıktı. Forza Horizon 5, Psychonauts 2, Hitman III, Resident Evill Village ve Age of Empires IV de bu oyunlar arasındaydı. Peki, 2021'in en iyileri hangileriydi?