Heyecanla Beklediğimiz Batman Filmi Öncesi Googledan Küçük Bir Sürpriz: Kara Şövalyeyi Ekranlarınıza Çağırın

4 Mart 2022’de vizyona girecek olan The Batman filminin son zamanların en çok beklenen yapımlarından biri olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Yönetmen koltuğunda Mat Reeves’in oturduğu, başrollerinde ise Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Paul Dano, Colin Farrell, Andy Serkis gibi isimlerin aldığı film, DC çizgi romanlarına ait ‘Kara Şövalye’ lakaplı Batman karakterinin yepyeni maceralarını bizlerle buluşturacak.

1.03.2022 01:00:21 tarihinde yayınlandı.

4 Mart 2022’de vizyona girecek olan The Batman filminin son zamanların en çok beklenen yapımlarından biri olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Yönetmen koltuğunda Mat Reeves’in oturduğu, başrollerinde ise Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Paul Dano, Colin Farrell, Andy Serkis gibi isimlerin aldığı film, DC çizgi romanlarına ait ‘Kara Şövalye’ lakaplı Batman karakterinin yepyeni maceralarını bizlerle buluşturacak.

Geçtiğimiz günlerde NBA All Star’da filmden aksiyon dolu yeni bir fragmanın paylaşıldığını sizlere aktarmıştık. Şimdi de dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google, sabırsızlıkla beklenen film öncesinde hayranları sevindirecek bir özellik yayınladı.

Google tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşılan özellik, hem bilgisayar hem de mobilden yapılan aramalarda kullanılabiliyor. Google Arama’ya belli kelimelerin aranması sonucunda ortaya çıkan özellik, filmlerde ve çizgi romanlarda Batman’i çağırmak için kullanılan ‘yarasa sinyali’nin ekranınızda görülmesine olanak tanıyor. Bu sinyalin ortaya çıkışından sonra ise Batman ekranınızdan uçarak geçiş yapıyor.

Özelliğin nasıl kullanılabileceğinden de bahsedelim. Öncelikle Google Arama’dan, Batman’in gerçek kimliği olan ‘Bruce Wayne’i, ‘yarasa sinyali anlamına gelen ‘Bat-Signal’i veya kara şövalyenin geceleri suçluları kovaladığı şehir olan ‘Gotham City’i aratmanız gerekiyor. Bunun ardından ise ekranın sağ tarafında çıkan bilgilendirme kısmındaki ‘yarasa sinyali’ simgesine tıklamanız gerekiyor. Garip bir şekilde, direkt ‘Batman’ olarak arama yaptığımızda bu özelliğin kullanılamadığını da belirtmeden geçmeyelim.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre bir yıl boyunca sitede kalacak olan bu özellik, Batman’in yapımcısı olan Warner Bros. şirketi sponsorluğunda arama motoruna eklenmedi. Ancak Warner Bros.’un bu özelliğin varlığından haberi olduğu ve ‘destek verdiği’ de Google tarafından yapılan açıklamalarda yer aldı.

Dev şirket Google, daha önce de birçok kez benzer özelliği arama motoruna eklemişti. 2019 yılında Marvel’ın Avengers: Endgame filmi vizyona girdiğinde; parmaklarını şıklatarak evrenin yarısını toza çeviren Thanos isimli kötü karakterin kullandığı eldivenin yer aldığı bir özellik Google’a eklenmişti. Bu eldivene tıklanıldığında yapılan aramalar tıpkı filmdeki karakterler gibi toz olarak kayboluyordu.

İLGİLİ HABER Dört Gözle Beklenen The Batman Filminden Aksiyon Dolu Sürpriz Fragman Geldi

Bunlara ek olarak geçtiğimiz yıllarda efsanevi yapımlar The Wizard of Oz ve Legally Blonde filmlerinin yıldönümlerinde de benzer özellikleri arama motoruna entegre etmişti. Ayrıca geçtiğimiz ay, 99 yaşında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Betty White’ın 100. yaş gününe özel bir söz Google’a eklenmişti. Bu söz, White’ın efsane yapım ‘The Golden Girls’te canlandırdığı Rose karakterine atıfta bulunuyordu.


Kaynak webtekno.com

 

Yanlış Bilginin Ne Kadar Hızlı Yayıldığının Yeni Örneği: Evrene Meydan Okuyan Çin, Uzaya Güneş Fırlattı(!)

Geçtiğimiz hafta Çin, bütün dünyanın ilgisini çeken bir gelişmeyi paylaşmıştı. Daha çok ‘Yapay Güneş’ olarak adlandırılan ‘Deneysel Gelişmiş Süperiletken Tokamak (EAST)’ isimli sistem, insanlık tarihinde bir rekor kırdı. Enerji çıktısını girdinin 10 katı haline dönüştürmeyi hedefleyen, bu gayede de Güneş’te sürekli gerçekleşen nükleer füzyon reaktörünü taklit eden sistem, 17 dakikayı aşkın süre boyunca 70 milyon santigrat derecede çalıştırılmıştı.

Para Yardımı Yapıyoruz Deyip İnsanların Tüm Bilgilerini Çalan Bu İnternet Çetesine Dikkat! İşte Dolandırıcıların Yeni Yöntemi

Milyonlarca insanın birbiriyle iletişim içerisinde olduğu bir ortam olması sebebiyle internet çoğu zaman kamuoyu oluşturmak, gerektiğinde ise yardım toplamak için mükemmel bir fırsat olabiliyor. Ancak hepimiz biliyoruz ki bu durum aynı zamanda internetin, insanların yardımsever ve iyi niyetli duygularından faydalanarak kendilerine çıkar sağlamak isteyen kötü niyetli insanların da yuvası olmak için de oldukça uygun bir ortam olduğu anlamına geliyor. 

‘Bilgisayarım Yavaşladı’ Diyenlerin Yapması Gereken 12 Ayar

Vazgeçilmezlerimiz olan bilgisayarlarımız bazen eski performanslarında olmayabilirler. Bu kullanıcıdan ya da sistemden kaynaklı bir problem olabilir. Bilgisayarım yavaşladı diye endişe edenlerin uygulayabilecekleri birkaç basit yöntem var. Bu yöntemler sayesinde bilgisayarım yavaşladı sorunundan kolayca kurtulabilirsiniz.