Hem Kulak Üstü Hem Rahat Bir Kulaklık İsteyenler İçin: EKSA E910

Artık kablolu ve kablosuz ekipmanlar arasında fiyatlar haricinde fark kalmadı denecek kadar az. Bu sebeple herhangi bir satın alma işleminde harcadığımız her kuruşun değeri yüksek.

20.02.2022 15:45:23 tarihinde yayınlandı.

Artık kablolu ve kablosuz ekipmanlar arasında fiyatlar haricinde fark kalmadı denecek kadar az. Bu sebeple herhangi bir satın alma işleminde harcadığımız her kuruşun değeri yüksek.

Biz de bu yazımızda gibi kablosuz kulaklıklara daha uygun fiyatlı alternatif olan EKSA E910 üzerinden kablosuz oyuncu kulaklığı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Kulaklığın kulağa hitap ettiği kadar göze de hitap etmesi gerekiyor tabii ki. Bu sebeple hoşunuza giden ışıklı mışıklı RGB, tercihinize göre agresif keskin hatlar satın alırken kesinlikle bir kriter olabilir. Tasarımını sevmediğiniz kulaklığı kullanmayı da sevmeyeceksiniz.

Öncelikle oyuncu kulaklığımızın tasarımı oldukça göz alıcı. Uzaktan baktığınızda oyuncu kulaklığı olduğunu anlayabiliyorsunuz. RGB aydınlatmaya sahip değil ama kırmızı LED ışıklar kesinlikle dikkat çekici. Mikrofon içeri gizlenebiliyor. Bu oldukça hoşuma gitti, mikrofonun gereksiz zamanlarda elinin yoluna çıkmasını sevmeyenler için ideal. Yuvarlak kulak pedleri kulağınızı tamamen sarıyor ve doğal bir gürültü engelleyici oluyor. Dışarıdan gelen sesleri yeterli şekilde kesebiliyor. Kulak süngerlerinin yapısı çok rahat, kullanılan akıllı köpük sayesinde kulağınıza göre şekilleniyor ve uzun kullanımda rahatsız etmiyor fakat biraz terletebiliyor.

Kulaklık alırken dikkat edilmesi gereken konu kesinlikle rahatlığı. Piyasada dikdörtgen şekillerde, yuvarlak şekillerde, büyüklü küçüklü birçok oyuncu kulaklığı bulunmakta. Seçimlerinizde size en rahat gelen her zaman güzel bir başlangıç olacaktır.

Kulakların olduğu kadar kafanızın da rahat etmesi gerekiyor ve bu kulaklığın kafa bandı çok rahat. Güçlü bir şekilde kafanıza oturuyor, kafanızı çevirdiğinizde veya salladığınızda kulaklığınızı yerden toplamazsınız.

Arkasında sol ele göre konumlandırılmış ses seviyesi ayarı, şarj durumunu gösteren bir LED, mikrofon açma/kapama ve güç butonları bulunuyor, bu güç butonuyla aynı zamanda 7.1 Surround ve Stereo ses modları arasında geçiş yapılabiliyor. Bunların hemen altındaysa Type-C bir şarj yuvası bulunmakta. Kulaklığın en beğendiğim özelliklerinden biri kesinlikle Type-C girişi desteklemesi. Şarj kablosunu ters takmak artık tarihte kaldı. Aynı zamanda son çıkan çoğu teknolojik ürünle de uyumlu. 

50 mm sürücüye sahip kulaklığın en önemli ve rakiplerinden ayıran özelliği kablosuz bağlantıyı 5.8 GHz frekans üzerinden kurması. Piyasadaki çoğu kulaklıklar klasik Wi-Fi frekansları olan 2.4 veya 5 GHz üzerinden bağlantı kuruyor. Peki bu ne demek? Wi-Fi sinyallerinin çakışması sebebiyle bağlantıda kopma, gecikme veya atlama gibi sorunlar yaşanmıyor. O yüzden çok fazla Wi-Fi sinyalleriyle içli dışlıysanız birçok kulaklık bundan olumsuz etkilenecektir. Aynı zamanda bu kulaklık, 5G’nin de üstündeki frekans ile çok daha düşük gecikme sürelerine erişebiliyor. 

Sanal 7.1 Surround desteği oyunlarda olmazsa olmaz. Düşmanların ve oyunun seslerini 3 boyutlu bir şekilde duymanız sizi bir adım öne geçirecektir. Uzaklık-yakınlık ve alt-üst ilişkisi 7.1 Surround destekleyen kulaklıkların en büyük artısı denilebilir. 


Kaynak webtekno.com

 

Geçtiğimiz Yılın En İyi Oyunları Açıklandı! İşte Yeni Bir Oyun Arayanlara Rehber Olacak 2022 BAFTA Oyun Ödülleri Kazananları...

2021 yılı, oyunlar için son yıllardan farksız, büyük yapımlar açısından nispeten 'başarısız' geçmiş olsa da pek çok sevilen yapım da oyuncuların karşısına çıktı. Forza Horizon 5, Psychonauts 2, Hitman III, Resident Evill Village ve Age of Empires IV de bu oyunlar arasındaydı. Peki, 2021'in en iyileri hangileriydi?

Starbucks, Kahve Tiryakilerini Bir Araya Getirmek İçin NFT Koleksiyonu Çıkaracak

Tüm dünyada dev şirketler blokzincir teknolojileri için planlarını hazırlamaya devam ederken, bugün Starbucks’tan da önemli bir haber geldi. Starbucks CEO’su Howard Schultz ve Başkan Yardımcısı Brady Brewer, yatırımcılarla buluştukları son toplantıda şirketin “Web3 alanında geliştiğini gördükleri mülkiyet ve topluluk temelli üyelik modelleri gibi yeni kavramlar” ekleyeceğini açıklayarak NFT’lere sinyal verdi.

Wİ-Fİ Ağının Görünür Adı Olan SSID Nedir ve Nasıl Bulunur?

İnternet ve dijital dünyanın hayatımızın değişmez bir parçası olması ile birlikte pek çok yeni terimle tanıştık. Bunlardan biri de SSID kısaltması ile anılan Service Set Identifier’dır. Oldukça havalı ve karmaşık görünmesine rağmen aslında SSID, bağlanmak istediğiniz ya da bağlandığınız kablosuz Wi-Fi ağının görünen adını tanımlar. Tüm kablosuz Wi-Fi ağları bir SSID sahibidir.

Epic Games, Normal Fiyatı 159 TL Olan Oyunu Ücretsiz Yaptı

Son yıllarda ücretsiz hale getirdiği oyunlarla oyun tutkunlarının gönüllerinde taht kuran Epic Games, yılbaşına özel başlattığı kampanyasındaki yeni oyununu açıkladı. Yalnızca saatler içerisinde ücretsiz olarak kütüphaneye eklenebilecek yeni oyun, 2019 yılında piyasaya sürülen Control oldu.