Google, Yeni Yapay Zeka Geliştirmelerinden Google Cüzdana Pek Çok Yeni Özellik Tanıttı: İşte Detaylar!

Google, bu akşam düzenlenen I/O etkinliğinde uzun zamandır beklenen Google Pixel Watch, Google Pixel Buds Pro, Google Pixel Tablet ve daha birçok ürününü tanıttı. Bu cihazların yanı sıra etkinlikte pek çok yazılım ve yazılımsal güncelleme de tanıtıldı.

14.05.2022 00:30:17 tarihinde yayınlandı.

Google, bu akşam düzenlenen I/O etkinliğinde uzun zamandır beklenen Google Pixel Watch, Google Pixel Buds Pro, Google Pixel Tablet ve daha birçok ürününü tanıttı. Bu cihazların yanı sıra etkinlikte pek çok yazılım ve yazılımsal güncelleme de tanıtıldı.

Yazılım konusunda sürekli yenilikler sunan Google, bugün yaptığı etkinlikte Google Haritalar’dan tutun yapay zekaya kadar birçok konuda hazırladığı yenilikleri tanıttı. İşte Google I/O 2022 etkinliğinde tanıtılan tüm yenilikler ve geliştirmeler!

Etkinlikte tanıtılan yeni özelliklerden birisi olan Immersive View, yapa zekâ kullanarak şehirlerin ve hatta binaların 3 boyutlu modellenmesi sonucu ortaya çıkıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, modellenmiş şehirleri gezebilecek ve modellenmiş binaların içine girebilecekler.

Google, bu yeni Haritalar özelliğini uydu görünümü ve sokak görünümünü bir araya getirerek kurgulamış. Bu sayede gideeğiniz konuma önce uydu görünümü gibi kuş bakışı bakarak belirleyebilecek; ardından sokak görünümüyle konuma yaklaşarak anlık durumundan -örneğin trafik durumundan ya da kalabalıklığından- bilgi alabileceksiniz. Bu özellik şu an için yalnızca birkaç büyük şehir için aktif olsa da, yakında haritanın genişleyeceği söyleniyor.

Pandemi ile hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan görüntülü görüşme, şüphesiz ki pek çok alanda kullanılıyor. Google Meet’e gelen yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar, karanlık bir ortamda hatta ters ışıkta olsalar bile kamerada net bir şekilde görünecek. Etkinlikte tanıtılan sistem, yapay zekanın kullanıcıları tanıyarak gerekli düzenlemeleri yapmasını ve bu sayede kullanıcıların net bir şekilde görünmesini sağlıyor.

Google’ın Harvard profesörü Dr. Ellis Monk ile ortaklaşa yürüttüğü bu çalışma, farklı cilt tonlarına sahip olan bireylerin yapay zeka temelli uygulamalarda karşılaştıkları kötü sonuçları düzeltmek üzere geliştirilmiş. Her tondan farklı ten rengini tanıyacak şekilde genişletilen yeni özellik sayesinde, yüz tanıma teknolojilerinden sağlık alanında kullanılan pek çok uygulama, ten rengi tonlarını ayırt edebilecek ve daha doğru sonuçlar verecek.

Google, bu kataloğu Google Fotoğraflar ve diğer yazılımlarında kullanıcıların görüntülerini ve fotoğraflarını düzenlemesine imkân tanıyacak şekilde de kullanıma sunacak.

İLGİLİ HABER Google, Yeni Kulaklığı Pixel Buds Proyu Tanıttı: Airpods Proya Rakip Geliyor!


Kaynak webtekno.com

 

Spotifydan Rusyaya Yaptırım: Ülkedeki Ofis Kapatıldı, Rus Medyasına Ait İçerikler Engellendi

Şu sıralarda tüm dünyanın konuştuğu tek konunun Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim olduğunu söyleyebiliriz. Şubat ayının son günlerinde Rusya tarihi açıklamalarda bulunmuş ve Ukrayna topraklarına askeri harekat başlattığını açıklamıştı. Rusya’nın bu işgali sonrasında ise birçok ülke ve dev şirket yaptırımlar yaptıklarını duyurmuştu.