Google Lens, Fotoğrafını Çektiğiniz Poğaçanın Nerede Satıldığını Bile Söyleyecek

Google’ın günümüzde fotoğraftan çeviri yapabilen, metinleri tarayabilen ve arama yaparak ilgili sonuçları bulabilen Lens uygulaması, yeni özelliklere de kavuşuyor. Her ay 8 milyar taramaya ev sahipliği yapan uygulama, artık daha fazla kullanışlı özelliğe sahip olacak.

2.10.2022 03:15:18 tarihinde yayınlandı.

Google’ın günümüzde fotoğraftan çeviri yapabilen, metinleri tarayabilen ve arama yaparak ilgili sonuçları bulabilen Lens uygulaması, yeni özelliklere de kavuşuyor. Her ay 8 milyar taramaya ev sahipliği yapan uygulama, artık daha fazla kullanışlı özelliğe sahip olacak.

Google tarafından paylaşılan açıklamaya göre Lens, yakında çeviri yaptığı metinlerde çeviri sonucunu arkaplansız bir şekilde fotoğrafa yansıtabilecek. Fakat bunun ötesinde uygulama, çektiğiniz bir fotoğraftaki ürünleri algılayıp bunları veya benzerlerini bulabileceğiniz yerleri gösterebilecek. Peki bu özellik nasıl çalışacak?

Kullanıcılar, yukarıdaki görselde de görebileceğiniz örnekteki gibi bir ürünün fotoğrafını çekerek bunu satın alabilecekleri seçenekleri görebilecekler. Bununla birlikte bazı anahtar kelimelerle birlikte fotoğrafta yer alan ürüne benzer ürünleri de listeleyebilecekler.

Çoklu aramayla birlikte kullanıcılar, bir yiyeceğin fotoğrafını çekerek bu yiyeceğin ismini öğrenebilecek, ‘yakınımda’ anahtar kelimesini de aratarak bu yiyeceği bulabilecekleri en yakın restoranları keşfedebilecekler. Hatta kullanıcılar, restoranlarda vegan/vejetaryen gibi filtreleri de kullanıma sokacak.

İLGİLİ HABER Twitter, Video Platformuna Dönüşüyor! İşte Kullanım Alışkanlıklarınızı Tamamen Değiştirecek Yeni Özellikler


Kaynak webtekno.com

 

Minecraftın Sahibi Oyun İçi NFTleri Yasakladı: Peki Neden?

Minecraft oyunuyla tanıdığımız Mojang Studios, NFT'lere karşı sert bir tutum takınmaya devam ediyor. Pek çok oyun, oyun içinde oyuncuların NFT üretebilmesini ve NFT ticareti yapabilmesini mümkün kılmanın yollarını ararken Mojang'dan tam tersi yönde bir açıklama geldi.

16 Yaşındaki Çocuk, PUBG Oynamayı Yasakladı Diye Annesini Öldürdü

Akıllı telefon, internet ve video oyunların yaygınlaşması, insanlar arasında yeni bağımlılıklar türetti. Elbette tüm bağımlılıklar gibi oyun ya da telefonla ilgili bağımlılıklar da insanlar için tehlikeli. Ancak şimdi, bunun ne denli korkunç bir boyuta ulaştığını gösteren bir olay yaşandı. Edinilen bilgilere göre yalnızca 16 yaşındaki bir çocuk, PUBG oynamasını yasaklayan annesini, babasına ait bir silahla vurarak öldürdü. Olayın detayları kan donduracak türdendi. 

Türk Teknoloji Şirketi Tarafından Geliştirilen Askeri Metaverse Uygulaması MiliVerse Tanıtıldı!

Gittikçe büyüyen metaverse dünyasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İçerisinde yazılımcıların, NFT sanatçılarının ve oyun severlerin birçok iş imkanı bulabildiği metaverse ile ülkemiz de her geçen gün daha da içli dışlı olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe kulübü yeni sezon formasını metaverse dünyasında tanıtmıştı.

Samsung Türkiyeden Applea Gönderme: Hem de Kapısının Önünde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 10 Ağustos'ta gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked etkinliğinde en yeni ürünlerini tanıttı. Bu bağlamda; Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold4, Galaxy Watch 5 karşımıza çıktı. Şimdiyse Samsung Türkiye'den çok konuşulacak ve gündeme bomba gibi düşecek bir hamle geldi. Şirket, İstanbul'daki Apple Store önünde bulunan reklam panosunu kiraladı ve Apple'a göndermede bulundu.

PSD Dosyası Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Açılır? PSD Görüntüleyici Uygulama Tavsiyeleri

Bir grafik tasarımcı olmasanız bile mutlaka Adobe Photoshop programını duymuşsunuzdur. Duymuşsunuzdur çünkü günümüzde en yaygın kullanılan görüntü düzenleme programıdır. Bu program üzerinden hazırlanan belgeler .psd uzantılı PSD dosya formatında saklanır. PSD dosyaları çoğu kullanıcının kafasını karıştırıyor çünkü kendi programı olmadan üzerinde işlem yapmak epey zor.