Google Haberlerin Tasarımı Baştan Aşağı Değişiyor: Yalan Haberleri Ayırt Etmek Kolaylaşacak!

Google’ın Haberler hizmeti, bugüne kadar ısrarla sürdürdüğü klasik tasarımda önemli bir değişikliğe gidiyor. Günümüzde masaüstü sürümünde En Çok Okunan Haberler, Sizin İçin, Takip Ediliyor ve haber kategorilerini ana sayfanın solunda sunan Haberler, tüm bunları sayfanın üst bölümüne taşıyor.

23.06.2022 04:30:21 tarihinde yayınlandı.

Google’ın Haberler hizmeti, bugüne kadar ısrarla sürdürdüğü klasik tasarımda önemli bir değişikliğe gidiyor. Günümüzde masaüstü sürümünde En Çok Okunan Haberler, Sizin İçin, Takip Ediliyor ve haber kategorilerini ana sayfanın solunda sunan Haberler, tüm bunları sayfanın üst bölümüne taşıyor.

Dijital haber platformlarının genel tasarım hatlarına daha yakın bir şekilde hizmet vermeye başlayacak olan Haberler, aynı zamanda bir başka önemli değişikliğe de sahip olacak. Normalde yine sol menüde bulunan ‘Yerel Haberler’ bölümü, ana sayfanın sağında, en çok okunan ve gündem olan haberlerle aynı anda sunulacak.

.content-slider{ overflow: hidden; width: calc(100% + 60px); margin-top: 16px; padding-bottom: 57.8%; padding-top: 1.38889rem; position: relative; } .content-slider .img { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; background-size: cover; } .content-slider .foreground-img { width: 50%; } .content-slider .slider { position: absolute; -webkit-appearance: none; appearance: none; width: 100%; height: 100%; background: transparent; outline: none; margin: 0; transition: all 0.2s; display: flex; justify-content: center; align-items: center; top: 0px; left: 0px; } .content-slider .slider::-webkit-slider-thumb { -webkit-appearance: none; appearance: none; width: 20px; padding-bottom: 60%; padding-top: 1.38889rem; background: transparent; cursor: pointer; outline: none; box-shadow: none; border:none; } .content-slider .slider::-moz-range-thumb { width: 20px; padding-bottom: 60%; padding-top: 1.38889rem; background: white; cursor: pointer; outline: none; box-shadow: none; border:none; } .content-slider .slider-button { pointer-events: none; position: absolute; width: 30px; height: 30px; border-radius: 50%; background-color: white; left: calc(50% - 15px); top: calc(50% - 15px); display: flex; justify-content: center; align-items: center; } .content-slider .slider-button:after { content: ""; padding: 3px; display: inline-block; border: solid #5d5d5d; border-width: 0 2px 2px 0; transform: rotate(-45deg); } .content-slider .slider-button:before { content: ""; padding: 3px; display: inline-block; border: solid #5d5d5d; border-width: 0 2px 2px 0; transform: rotate(135deg); } .content-slider .slider-line { pointer-events: none; position: absolute; width: 6px; height: 100%; background-color: white; left: calc(50% - 3px); top: 0; display: flex; justify-content: center; align-items: center; } @media (max-width: 767px){ .content-slider { width: 100%; margin: 0; padding-top: 0; } }

Yeni tasarımla birlikte Google Haberler’de ana sayfanın sağında büyük bir yer kaplayan hava durumu da daha küçük bir şekilde sayfanın üstüne taşınacak. En Çok Okunan Haberler’in sağında bulunan Yerel Haberler ile birlikte ‘Sizin İçin’ listesi de sayfanın sağında yer alacak.

Google Haberler’in yeni tasarımında üst menü ise İş, Teknoloji, Eğlence, Spor ve Bilim gibi kategorilere yer verecek. Menüdeki bu kategoriler kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek. Haberler’de takibe aldığınız kaynaklardan gelen haberleri ise üst menüde yer alacak ‘Takip Ediliyor’ sekmesinde gösterilecek. 

Haberlerin doğruluğunu gösteren ‘Fact Check’ sayfası da yenilenecek. Sayfa, artık orijinal iddiaları daha detaylı gösterecek. Böylece yalan haberleri doğru bilgiden ayırt etmek kolaylaşacak.

Yeni değişiklik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktifleştirilecek.

İLGİLİ HABER Google Hesabı ile İnternet Sitelerinde Oturum Açma Devri Sona Erdi: Peki Kullanıcı Ne Yapacak?


Kaynak webtekno.com

 

Elektrik ve Doğal Gaz Zamlarının Geri Çekilmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı: Tepkiler Sosyal Medyaya Taşındı

Yeni yıla girer girmez birçok alandan zam haberleri gelmeye başlamıştı. Elektrikte %130’a varan,  doğal gazda ise %25’e varan artışlar da bunlardan bazılarıydı. Ayrıca Avrupa’da en çok elektrik ve doğal gaz zammı gelen ülkeler arasında zirvede olduğumuzu da sizlere aktarmıştık. Tahmin edilebileceği gibi bu fiyat artışları alım gücünü düşürmüş ve vatandaşı zor duruma sokmuştu.

Amazondaki İndirimler Bitmeden Uygun Fiyatla Alabileceğiniz 9 Teknolojik Ürün Tavsiyesi

Günümüzde teknolojik ürünlerin fiyatları, döviz kuru ve enflasyon nedeniyle artmaya devam ederken Amazon, geçtiğimiz günlerde başlayan Bahar İndirimleri ile her alanda ihtiyacı olanlara önemli bir fırsat sundu. Bizler de bugün, Amazon Türkiye’de indirime giren ve bir süredir talep ettiğiniz fakat fiyatlardan dolayı alamadığınız bazı teknolojik ürünleri sizler için listeledik.

15 Bin Kişinin E-Devlet Giriş Bilgilerinin Çalındığı Ortaya Çıktı: Dahası da Var!

Her geçen gün artmaya devam eden siber saldırılar hem bireylere hem de kurumlara zarar vermeye devam ederken bugün, DarkTracer isimli siber saldırı istihbarat grubundan çarpıcı bir rapor geldi. DarkTracer, paylaştığı raporda 2022’nin ilk çeyreğinde, yani 1 Ocak – 31 Mart tarihleri arasında yalnızca bir kötü amaçlı yazılımla ele geçirilen bilgilerin sayısını ve nereden ele geçirildiklerini paylaştı.

Neredeyse Ücretsiz Bir Dil Kursuna Dönüşen Google Çevirinin Az Bilinen 8 Şahane Özelliği

Google’ın Translate (Çeviri) hizmetine muhakkak bir işiniz düşmüştür. Bu muhteşem özellik ile 110’a yakın dile tek tıkla ulaşabilirken, günlük hayatta yapacağımız işlerimizi de bir o kadar kolaylaştırabiliriz. Diller arasında çeviri yapmaktan daha fazlası olan bu hizmetin, diğer önemli ve hayatımızı kolaylaştıracak yönlerini beraber inceliyoruz.

Oyuncular İçin Her Cebe Uygun 11 Klavye-Mouse-Kulaklık Seti Tavsiyesi

İyi bir oyun deneyimi yaşamak ve güçlü bir oyun performansı yakalamak için elbette bilgisayarınızın dahili donanımlarının, oynadığınız oyunu tam performansta çalıştıracak güçte olması lazım ama iyi oyuncular bilir, asıl iş bilekte biter. İyi bir klavye - kulaklık - mouse sahibi değilseniz oyun sırasında sık sık sorunlar yaşar ve her yenildiğinizde ‘kol bozuk’ gibi modası asla geçmeyen bahaneler bulmak zorunda kalırsınız.