Gebze Teknik Üniversitesi Tarafından Düzenlenen KelebekRO Robot Olimpiyatları 21 Mayıs’ta Başlıyor

Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon kulübü tarafından 2007 yılından beri düzenlenen KelebekRO Roboitk Olimpiyatları, 6 farklı kategoride binlerce farklı robotun yarışacağı bir organizasyondur.

22.05.2022 01:00:29 tarihinde yayınlandı.

Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon kulübü tarafından 2007 yılından beri düzenlenen KelebekRO Roboitk Olimpiyatları, 6 farklı kategoride binlerce farklı robotun yarışacağı bir organizasyondur.

Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi Çizgi İzleyen, Mini Sumo, Kelebek Drone Ligi, Hünkâr Çayırı, GTÜ (Gel Tasarla Üret) ve Serbest Kategori alanlarında birbirinden farklı robotların yarışacağı ve binlerce kişinin katılacağı KelebekRO, Gebze Teknik Üniversitesinde düzenlenecek.

6 kategoride yarışacak binlerce robotun içinden dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller verilecek. Birinci olan kişiye/ekibe Creality Ender 3 Pro 3D Yazıcı, ikinciye Jetson nano ve üçüncüye de Rasberry Pi 4 verilecektir.

21-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan KelebekRO Robotik Olimpiyatları hakkında detaylı bilgi almak için ise burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Sana Rahat Yok Zuckerberg: Meta, Yılın En Kötü Şirketi Seçildi

Facebook, yeni adıyla Meta, belki de okurlarımızı pek de şaşırtmayacak bir gelişmeyle yeniden gündeme geldi. Şirket, son yıllarda bitmek bilmeyen bir eleştiri yağmuruna maruz kalıyor. Kullanıcılarının gizliliğini hiçe sayan uygulamaları ve ‘kişiselleştirilmiş reklam’ sunmaya yönelik çalışmalarıyla tepkileri üzerine çeken şirket, belki de bir nevi beyaz sayfa açmak için adını değiştirmeye karar vermişti. Ancak Zuckerberg ve Meta, geçmişten kaçamıyor.

Yerli Fiyat/Performans Canavarı Redmi 10 2022 Türkiyede Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Çinli teknoloji şirketi Xiaomi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Redmi'nin yerli üretim akıllı telefonu 10 2022'yi tanıttığından bahsetmiştik. Bu akıllı telefon şimdi Türkiye'de piyasaya sürüldü. Fiyat biraz tartışılabilir gibi görünüyor olsa da Redmi 10 2022'nin sunduğu özellikler, yeni bir telefon arayışında olan vatandaşları etkileyecek gibi görünüyor. Peki bu telefon, tüketiciye neler vadediyor?