Ekran Kaydı Alıp Video Düzenleyebileceğiniz Camtasia Studio 8 Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Mobil cihazlarda bulunan dahili uygulamalar sayesinde ekran kaydı almak ve kayıt üzerinde düzenlemeler yapmak son derece kolay olsa da hala Windows ve MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bu işlemleri başarılı bir şekilde yapabilmek için üçüncü taraf programlara ihtiyacımız var. Camtasia Studio 8, bu konuda en başarılı performansı sunan kayıt programlarından bir tanesi. 

16.02.2022 02:45:04 tarihinde yayınlandı.

Mobil cihazlarda bulunan dahili uygulamalar sayesinde ekran kaydı almak ve kayıt üzerinde düzenlemeler yapmak son derece kolay olsa da hala Windows ve MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bu işlemleri başarılı bir şekilde yapabilmek için üçüncü taraf programlara ihtiyacımız var. Camtasia Studio 8, bu konuda en başarılı performansı sunan kayıt programlarından bir tanesi. 

Camtasia: Screen Recorder & Video Editor ya da bilinen adıyla Camtasia Studio 8, en basit tanımıyla bir ekran kaydı programı ancak dahili olarak sunduğu kurgu araçları sayesinde videolarınızın son derece profesyonel görünmesini sağlıyor. Ücretli bir program olsa da deneme sürümü ile neler yapabildiğine bakabilirsiniz. Gelin Camtasia Studio 8 nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir gibi merak edilen soruları tüm detaylarıyla inceleyelim.

TechSmith tarafından geliştirilen ve yayınlanan Camtasia: Screen Recorder & Video Editor ya da bilinen adıyla Camtasia Studio 8, Windows ve MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda ekran kaydı alabileceğiniz ve bu kayıtlarla beraber pek çok farklı video ile ses üzerinde kurgu yapabileceğiniz bir programdır.

Camtasia Studio 8 programını benzer ekran kayıt programlarından ayıran en önemli özellik, dahili olarak sunduğu video editör araçlarıdır. Ekran kaydı aldıktan sonra elinizdeki videoya benzersiz efektler ekleyebilir, düzenlemeler yapabilir, yeni videolar ve sesler ekleyerek gerçek anlamda profesyonel bir video hazırlayabilirsiniz.

Genel olarak bakacak olursak Camtasia Studio 8 programı, kullanıcılarını farklı programlarla uğraşmaktan kurtarıyor. Bilinen ekran kayıt programlarından birini kullanırsanız ekran kaydı alır, belki birkaç basit düzenleme yapar ve videoyu kaydedersiniz. Detaylı bir kurgu yapmak için başka bir video düzenleme programına daha ihtiyacınız vardır.

Camtasia Studio 8 programı ise hem bir ekran kayıt hem de bir video düzenleme programı olduğu için kullanıcılarına aynı anda iki farklı hizmet veriyor. Her iki işleve de sahip olan Camtasia Studio 8 ile ekran kayıtlarınızı benzersiz birer videoya dönüştürebilirsiniz. Üstelik programın kendi kütüphanesinin sunduğu pek çok farklı düzenleme aracı ve nesnesi sayesinde videonuz oldukça profesyonel görünür.

Buradan bilgisayarınızın işletim sistemine uygun Camtasia Studio 8 versiyonunu indirdikten sonra kurulumu tamamlayın ve ücretsiz bir TechSmith hesabı oluşturun. Camtasia Studio 8 programının kullanımı iki temel adımdan oluşur; ekran kaydı ve video düzenleme.

Camtasia Studio 8 programını çalıştırdığınız zaman ekran kayıt seçeneklerini özelleştirin ve kayda başlayın. Kayıt tamamlanınca video düzenleme sayfasına geçin. Bu noktada yapabilecekleriniz tamamen sizin hayal gücünüzle sınırlı. İlk kez kullanıyorsanız biraz karmaşık görünebilir ancak alıştıkça Camtasia kütüphanesinin ne kadar kullanışlı olduğunu göreceksiniz. 


Kaynak webtekno.com

 

Facebook, Akıllı Gözlüklerine Yüz Tanıma Teknolojisi Eklemeyi Düşünüyor

Sosyal medya devi olmanın yanı sıra bir teknoloji şirketi de olan Facebook, akıllı bir gözlük geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Ray-Ban ile birlikte artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiren şirketin gözlüğünü ne zaman göreceğimiz halen bilinmiyor. Bugünse bu gözlükte yer almasını bekleyebileceğimiz teknolojiye dair bir açıklama geldi.

Nihayetinde Aya Yeniden Ayak Basacağımız Artemis 1 Görevinin Başlangıç Tarihi Açıklandı

İnsanlık, 1969 yılında ilk, 1972 yılında da son kez Ay’a ayak bastıktan on yıllar sonra doğal uydumuza yeniden dönüş için hazırlıklarını sürdürüyor. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, bu kapsamda hazırlamakta olduğu Artemis görev programının ilkine imza atmaya çok yaklaştı. En sonunda astronotları Ay’a ulaştırmayı planlayan görevlerin ilki, önümüzdeki pazartesi günü başlıyor.

TikToka 18+ Canlı Yayınlar Geliyor

Dünyanın birçok ülkesinde sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinin engellenmesi için çalışmalar yapılırken, sosyal medya platformlara da bu çalışmalara katılmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Instagram’dan yaş doğrulama sistemine dair haber almışken, bugün TikTok’tan da önemli bir haber geldi.

Türksat 5B Uydusu, SpaceXin Falcon 9 Roketiyle Uzaya Gönderildi

Geçtiğimiz yılın ocak ayında 30 yıl görev süresi bulunan haberleşme uydusu Türksat 5A, Elon Musk’ın şirketi SpaceX ile uzaya gönderilmişti. Geçtiğimiz haftalarda da Türkiye’nin sıradaki haberleşme uydusu Türksat 5B’nin 19 Aralık günü, yani bugün ABD’den yine SpaceX’in Falcon 9 roketi ile gönderileceği duyurulmuş ve heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de geçtiğimiz hafta Türksat 5B’nin, çocuklar tarafından hazırlanan bir NFT eseriyle uğurlanacağını açıklamıştı.