Discorda Erişim Sorunları Yaşanıyor: Açıklama Geldi

Oyuncuların ve toplulukların vazgeçilmez platformlarından Discord'a bir süredir erişim problemi yaşanıyor. Kullanıcılarını merakta bırakmak istemeyen Discord ise yaşanan sorun ile ilgili anlık bilgi paylaşımı yapmaya devam ediyor.

20.02.2022 21:15:16 tarihinde yayınlandı.

Oyuncuların ve toplulukların vazgeçilmez platformlarından Discord'a bir süredir erişim problemi yaşanıyor. Kullanıcılarını merakta bırakmak istemeyen Discord ise yaşanan sorun ile ilgili anlık bilgi paylaşımı yapmaya devam ediyor.

Yaşanan erişim sorunun bir API hatasından kaynaklandığını açıklayan Discord, kısa sürede müdahaleye başlandığını ifade etti. Ardından da sorunun kısa sürede düzeleceği bilgisini paylaştı.

Anlık olarak kullanıcılardan da Discord'dan da gelen bilgi sorunun devam ettiği yönünde ancak kimi kullanıcılar da sorun olmadan Discord'a giriş yapabildiğini ifade ediyor.


Kaynak webtekno.com

 

Googleın Yapay Zekâsının Bilinç Kazandığını Söyleyen Mühendis İşten Çıkarıldı

Yapay zekâ teknolojileri her geçen gün bizi şaşırtmaya devam ederken birçok yeni gelişmeyle karşı karşıya kalıyoruz. ABD merkezli teknoloji devi Google’da çalışan bir mühendis, geçtiğimiz ay şirketin dil modeli LaMDA ile ilgili oldukça ilginç iddialar ortaya atmıştı. Blake Lemoine isimli çalışan, yapay zekâ sisteminin duyarlı hale geldiğini ifade etmişti. 

Evren, Yapay Zeka Gibi İşliyor Olabilir: Bilim İnsanları, Fizik Yasalarının Değiştiğini İddia Etti

Son iki yüz yılda teknolojinin adeta ışık hızında gelişmesi, içinde bulunduğumuz evren hakkında da hiç olmadığı kadar fazla bilgi sahibi olmamıza olanak sağladı. İnsanlık olarak Güneş Sistemi’ndeki komşu gezegenlerimizi keşfettiğimiz günlerden Mars üzerinde keşif araçlarımızın olduğu bir seviyeye geldik. Ancak bilim insanları, bu değişim ve gelişim süreci içinde ‘evrenin kendi kurallarının’ değişmeyen tek şey olduğunu düşünüyordu. Görünen o ki bu düşünce de değişime maruz kalabilir.

Operaya Bitcoin ve Solana Geldi! İşte Operanın Desteklediği 8 Yeni Blockchain Ağı...

Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi, artık hayatımızın gerçekten de bir parçası olmuş durumda. Hatta TBMM'nin geçtiğimiz günlerde hazırladığı bir raporda da kripto paraların artık her yerde kullanılmaya başlandığına değinilmişti. Hal böyle olunca da hemen her sektörde özellikle de Blockchain girişimlerinin olduğunu görüyoruz. Bu girişimlerden bir tanesine imza atan isim de popüler internet tarayıcısı Opera'ydı. Şirket, Blockchain ağlarına destek vereceğini açıklamıştı.