Dijital Kütüphanenizi Oluşturabileceğiniz Uygulama: Simple Library

Çoğu insan kitap okumayı bir rutin haline getirse de günlük hayatın koşturmacasından okuma alışkanlığını kaybetmiş, en son hangi kitabı okuduğunu unutan binlerce insan bulunuyor. Ancak yavaş yavaş bir bütün haline geldiğimiz dijital çağ sayesinde bu alışkanlıkları eğlenceli bir şekilde geri kazanmak mümkün.

26.02.2022 14:30:25 tarihinde yayınlandı.

Çoğu insan kitap okumayı bir rutin haline getirse de günlük hayatın koşturmacasından okuma alışkanlığını kaybetmiş, en son hangi kitabı okuduğunu unutan binlerce insan bulunuyor. Ancak yavaş yavaş bir bütün haline geldiğimiz dijital çağ sayesinde bu alışkanlıkları eğlenceli bir şekilde geri kazanmak mümkün.

Talha Kerpiççi tarafından geliştirilen Simple Library- Personal Digital Library adlı uygulama, tam olarak bu iş için tasarlanmış. Artık kitap kurtları, ya da bir kitap kurdu olmak isteyen kullanıcılar, bugüne kadar okuduğu tüm kitapları bu uygulamaya ekleyebilir, kendi belirledikleri okuma hedefleriyle okuma alışkanlığı edinebilirler. 

Okuduğumuz kitapları kütüphaneye eklemek ve o kütüphanenin gittikçe büyümesini görmek insana büyük bir haz verir. Simple Library, kullanıcılara aynı hazzı dijital ortama taşıma şansı veriyor.

Okuduğunuz tüm kitapları, sayfa sayısı ve türü gibi özellikleriyle birlikte Simple Library’e ekleyebilir, bugüne kadar yayınlanan baskıların arasında en sevdiğiniz kapakları seçebilirsiniz. Uygulamada aynı zamanda kitapları kategorilere göre ayırmak ve kendi özel koleksiyonunuzu oluşturmak da mümkün.

Kitap okumak için kendimize her ne kadar bir hedef belirlesek de çoğu zaman bu hedefleri gerçekleşmesi için daha da somutlaştırmamız gerekiyor. Simple Library, kullanıcıların haftalık aylık ve yıllık olarak okuma hedefi koymasına olanak sağlıyor. Böylelikle okurlar, bu zaman dilimleri içerisinde ne kadar kitap okumaları gerektiğini ve hedeflerine ne kadar yaklaştığını sadece akıllı telefonları üzerinden kontrol edebiliyorlar.

Bir kitapta bizi en çok etkileyen sayfada yer alan cümleleri bazen bir kenara not alırız, bazen de altını çizeriz. Simple Library, tüm bunlara gerek kalmadan dilediğiniz kitapta herhangi bir sayfanın fotoğrafını çekerek uygulamaya eklemenize olanak sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey, dijital kütüphanenize eklediğiniz bir kitabın üstüne gelerek, Create Highlight seçeneğine tıklamak ve dilediğiniz sayfanın fotoğrafını çekerek Simple Library’e eklemek.

Simple Library, kullanıcıların uygulamaya kaydettiği bilgilerden yola çıkarak geniş kapsamlı bir veri analizi sunuyor. ??Bu verilerin arasında bugüne kadar okuduğunuz toplam kitap sayısı, toplam sayfa sayısı, en çok hangi türde kitap okuduğunuz ve okunmuş/okunacak/okunan kitap sayısı gibi detaylar bulunuyor. Uygulamayı Google Market üzerinden ücretsiz bir şekilde indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

ABD Merkez Bankasının Finans Sistemini Değiştirecek Dijital Paralardan Korktuğunu Gösteren Rapor Yayımlandı

ABD Merkez Bankası (FED), bir süredir dijital para birimleri üzerinde araştırmalar sürdürüyor, konuyla ilgili bir rapor hazırlıyordu. O rapor nihayet yayımlandı. FED'in dijital para raporu, bir yandan doların dijital versiyonu ile ilgili çok önemli detaylar içeriyor. FED, rapor içerisinde dijital paralara karşı net bir pozisyon alınmadığını ifade etti. Ancak rapordaki bazı hususlar, FED'in çekincelerini ortaya koyuyor.

Ekran Kaliteli Olacak Diyenlere, En Az 2K Ekranı Bulunan 6 Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Yüksek kaliteli ekran özellikleriyle ön plana çıkan pek çok dizüstü bilgisayar modeli bulunuyor. Günümüzde oyun oynarken ya da film izlerken en iyi multimedya deneyimini sunan yüksek kaliteli ekranlar oldukça çok tercih ediliyor. Dizüstü bilgisayar tasarımlarının gelişen kasa yapısı ve güçlü donanım özellikleri, multimedya keyfini daha da artıran 2K ya da 4K ekran seçenekleriyle büyüleyici bir hale geliyor.

Sizin Şifreniz de Listede Olabilir: 2021de Türkiyede ve Dünyada En Çok Kullanılan Şifreler Açıklandı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte özellikle internet ve sosyal medya kullanımında son derece önemli hale gelen şifre kullanımının ne yazık ki kullanıcılar tam anlamıyla bilincinde değil. Sıkça yaşanan hesap ya da kişisel verilerin çalınması gibi olayların başında zayıf şifreler geliyor. İstanbul fethedilmeseydi şifresiz kalacak olan amcalar, kendisi unutacağı için hesabını çalacak olan kişiye çerezlik şifre sunan kullanıcılar derken şifre bilincinin oturmadığı gözler önüne seriliyor.

Metanın Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin Nasıl Görüneceği Ortaya Çıktı: Artırılmış Gerçeklik Desteği de Sunulacak

Sanal gerçeklik (VR) teknolojilerinin, hele de ‘metaverse’ kavramının gittikçe popülerleştiği şu günlerde, önümüzdeki yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılacağı tahmin ediliyor. Durum böyle olunca birçok şirketten bu ürünlere yönelik yatırımlar geliyor. Metaverse uğruna ismini Meta yapan (eski adıyla Facebook) ABD merkezli teknoloji devi de bu şirketler arasında yer alıyor.

Xiaomi Mi Band 7nin Ne Zaman Tanıtılacağı Belli Oldu: Cihazdan Yeni Görseller de Paylaşıldı

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok şirket her geçen gün yeni cihazlarını müşterilerinin beğenisine sunuyor. Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin de bu şirketlerden biri olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi 12 ve 12 Pro’nun Türkiye fiyatlarını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise şirketin heyecanla beklenen bir başka cihazından yeni bilgiler geldi.