DarkWeb Haberden İlk Açıklama Geldi! Seçimlerle İlgili Provokasyon Yaptığı İddia Edilen Twitter Sayfalarına Soruşturma Açıldı

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

30.05.2023 15:00:18 tarihinde yayınlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldiği söylenen açıklamada ana unsur, bu hesapların provokatif paylaşımlar yapmaları olarak gösteriliyor. Bunun yanında paylaşım yapmasına rağmen kimliği tespit edilemeyen diğer kişiler için de çalışmaların sürdüğü belirtilmiş.

"GÖZALTI KARARI HAKKINDA Hakkımızda karalama kampanyası yapan kuruluşların uzun zamandır hedefinde olduğumuz için doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Gerek FETÖ’ye, gerek PKK’ya, gerek Hizbullah’a karşı duruşumuzdan ve fikirlerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Atatürk’ün gösterdiği yolda durmadan yürüyeceğimize TÜRK GENÇLİĞİ olarak ant içeriz. Hakkımızda çıkan haberler şu an için gerçeği yansıtmamaktadır. Yaşanılan olumsuz bir durumda takipçilerimizi konuyla ilgili bilgilendireceğiz. Destek mesajları atan tüm takipçilerimize teşekkür ederiz."

Söz konusu hesaplar ise şu şekilde: Haber Report, DarkWeb Haber, Militer Doktrin, Muhbir (ajansmuhbir) ve Solcu Gazete. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bu hesaplar haricinde kimliği belirlenemeyenler hakkında da çalışmalarını sürdürüyor.

TRT'nin açıklamasında verdiğine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "kamuoyunda yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak şekilde kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik gerçeğe aykırı bilgileri paylaşmak suretiyle alenen yayan, provokatif ve manipülasyon içeren paylaşımlar" sebebiyle bu kararı vermiş.


Kaynak webtekno.com

 

En Yeni Samsung Ürünlerine Binlerce TL İndirimle Sahip Olabileceğiniz Galaxy Week Başladı: İşte Öne Çıkan İndirimler!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni bir telefon, akıllı saat ya da farklı bir teknolojik ürün arayanları etkileyecek bir kampanya başlattı. "Galaxy Week" isimli bu kampanya kapsamında akıllı telefonlarından kulaklıklarına kadar pek çok üründe indirime gidem Samsung, bazı ürünleri içinse dikkat çekecek fırsatlar sunuyor. Gelin hep birlikte, Samsung'un Galaxy Week kampanyasına yakından bakalım.

Bu Ne Güzel Sürpriz: Samsung, 7 Yıllık Telefonu Galaxy J7 İçin Güncelleme Yayınladı

Akıllı telefonları için sürdürdüğü güncelleştirme takvimiyle takdir toplayan Samsung, bugün herkesi şaşırtan bir harekette bulundu. Geçtiğimiz aylarda amiral gemisi modelleri için beş yıl boyunca güvenlik güncelleştirmesi ve 4 yeni Android güncellemesi sözü veren şirket, bunun da ötesine geçerek 7 yıl önce piyasaya sürdüğü telefonu için bir güncelleme yayınladı.