CS:GO’da Rank Sistemi Nedir, Nasıl İşler? Daha Hızlı Rank Atlamak İçin Denemeye Değer 5 İpucu

Üzerine binlerce turnuva düzenlenen, eski popülerliğini biraz olsun kaybetse bile çağımızın en iyi oyunlarından bir tanesi olan CS:GO, oyun tarihinde oldukça büyük bir isme sahip. Aslında Counter Strike serisinin tamamı, oyuncular için oldukça özel anlamlara sahip. Rekabetçi başta olmak üzere oyuncu modları, jailbreak gibi özel modlara sahip sunucuları ile CS:Go rank sistemi ile de büyük bir rekabet oluşturuyordu.

2.10.2022 03:45:12 tarihinde yayınlandı.

Üzerine binlerce turnuva düzenlenen, eski popülerliğini biraz olsun kaybetse bile çağımızın en iyi oyunlarından bir tanesi olan CS:GO, oyun tarihinde oldukça büyük bir isme sahip. Aslında Counter Strike serisinin tamamı, oyuncular için oldukça özel anlamlara sahip. Rekabetçi başta olmak üzere oyuncu modları, jailbreak gibi özel modlara sahip sunucuları ile CS:Go rank sistemi ile de büyük bir rekabet oluşturuyordu.

Sizleri belirli bir seviyeye getiren CS:GO rank sistemi nedir, nasıl işler gibi soruları merak ediyor olabilirsiniz. Eğer bir CS:GO oyuncusuysanız, ranklar sizin için oldukça önemli bir yer taşıyor demektir. Çünkü CS:GO’da ustalığınız, genellikle rank seviyenize göre belirleniyor. Eğer yeni bir CS:GO oyuncusuysanız, nasıl rank atlanır rehberini okumak için usulca aşağı kaydırın.

Her şeyden önce, bu kadar önem taşıyan rank sistemi nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Çoğu oyunda olduğu gibi, rank sistemi aslında bir nevi seviye sistemidir. Sizleri diğer oyunculardan ayıracak rank sistemi, elde ettiğiniz başarılar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Eğer iyi bir CS:GO oyuncusuysanız, rankınız zamanla daha da yükselecektir. Elbette, eğer kötü bir oyuncuysanız aynı şekilde rankınız geriye doğru ilerleyecektir.

Rank sistemi, oldukça fazla rank seviyesine sahip. Menüde isminizin hemen altında bulunan rankınız, girdiğiniz maçlarda elde ettiğiniz skorlara ve galibiyetlere göre değişmektedir. Bu nedenle eğer rankınızı yükseltmek istiyorsanız, CS:GO’yu çok daha dikkatli ve profesyonel bir şekilde oynamanız gerekmektedir.

CS:GO’da toplamda 18 adet rank bulunuyor. Bu ranklar, sırasıyla yukarıdaki listede olduğu gibi yükselmektedir. Global Elite, CS:GO’da bilinen en yüksek rank seviyesidir. Genellikle bu rank seviyesine ulaşan oyuncular, CS:GO’yu profesyonel bir şekilde oynayan lisanslı oyuncular oluyor. Çünkü Global Elite seviyesine gelebilmek için oldukça iyi bir CS:GO oyuncusu olmanız gerekiyor. “Bi’ maç atıp, çıkarım” düşüncesi yerine, tıpkı bir futbol maçı gibi özel antremanlar düzenleyecek seviyedeki oyuncuların rank seviyesinden bahsediyoruz.

Gelelim bu ranklara nasıl ulaşacağınız sorusuna. CS:GO’nun en önemli modu, bilindiği üzere rekabetçi modudur. Haliyle ranklarınızın büyük bir çoğunluğu da rekabetçi modundan destek almaktadır. Rekabetçi modunda yaptığınız maçlardaki galibiyetleriniz, mağduriyetleriniz ve skorlarınız aslında rankınızın yükselmesine veya azalmasına neden olacaktır.

Örneğin, 3 adet rekabetçi maçı yaptınız ve üçünde de galibiyet kazandınız. Bununla birlikte, skorlarınız da takımınıza göre oldukça yüksek. Bu maçlar, rank sisteminizin yükselmesine oldukça etki sağlayacaktır. Gelelim tam tersine, yaptığınız 3 maçta da mağduriyet ve düşük skorlar ortaya çıkardınız. Bu da rankınızın tam tersine yani düşmesine neden olacaktır.

Eğer CS:GO videoları izliyorsanız veya canlı yayınları takip ediyorsanız, diğer oyuncuların ne kadar renkli silahlara sahip olduğunu görüyor olabilirsiniz. Siz de CS:GO’ya başladığınızda bu tarz silahlar kullanmak isteyebilirsiniz. Ama bu doğru bir hareket değil. Eğer CS:GO’ya yeni başladıysanız, temel silahlar ile başlamanız gerekmektedir. Örneğin, henüz AWP üzerine bir geçmişiniz yok ise AWP silahını kullanmamalısınız. Çünkü, o an silah hakkında bir tecrübeniz olmadığı için vuruşlarınız boşa gidecektir.


Kaynak webtekno.com

 

Facebook, Yapay Zeka Algoritmalarının Kapsayıcılığını Test Edecek Bir Veri Seti Yayınladı

Yapay zekaların kullanımı, artık günlük hayatımızın neredeyse her anına eşlik eder durumda. Kullandığımız telefonları, evlerimizi, baktığımız bütün ekranları giderek daha akıllı hale getiren yapay zeka, etki alanının hızla artmasını her geçen gün gelişen yetkinliklerine borçlu. Yapay zeka algoritmaları geliştiren araştırmacıların en önemli sorunlarından biri ise özellikle ses ve görüntü tanıma noktasında farklı koşullarda ve farklı insanlarda eşit derecede başarılı sonuçlar elde edebilme durumu.

Xiaomi, Huawei, Oppo ve Vivodan Hızlı Şarj Ortaklığı: Peki Bunun Bize Avantajı Ne Olacak?

Akıllı telefon sektöründeki dengeleri değiştirecek bir gelişme yaşandı. Çin'in en büyük akıllı telefon üreticileri olarak bilinen Huawei, Oppo, Xiaomi ve Vivo, bugün bir araya geldiler ve Çin İletişim Standartları Derneği liderliğinde UFCS isimli bir hızlı şarj protokolüne imza attılar. Atılan imzalar, aslında en çok da kullanıcıya yarayacak gibi görünüyor.

Kullandığımız Sıradan Uygulamalar, Kişisel Bilgilerimizin Aslında Ne Kadarını Topluyor?

Şirketlerin sundukları hizmetler neredeyse her zaman belirli izinler vermenizi gerektiriyor. Örnek olarak Google Maps’in sunduğu navigasyon hizmetini kullanmak için o uygulamanın sizin konumunuzu bilmesine izin vermeniz gerekiyor. Buna benzer diğer uygulamalar da amaçları doğrultusunda bizlerden belirli izinler istiyor. Biz de o hizmete hemen erişmek için bunların ne olduğuna bakmadan izin veriyoruz.

Apple, İddialara Göre Yeni AirPodsu ve Apple Musicin Yeni Abonelik Paketini 18 Mayısta Duyuracak

Birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın yeni bir AirPods duyurmaya hazırlandığından ve bu kulaklıklarla birlikte Apple Music'e de yeni bir abonelik paketi getireceğinden bahsetmiştik. İddialara göre bu kablosuz kulaklığın Hi-Fi desteğine sahip olacağı ve Apple Music'e gelecek abonelik paketinin de Hi-Fi'a özel olacaktı. Şimdi ortaya çıkan bilgiler ise bu AirPods'un ne zaman duyurulacağını gözler önüne seriyor. 

Elon Musk Duymasın: 2024 Yılına Kadar Uzayda Bir Film Stüdyosu Kurulacağı Açıklandı

Dünyanın son dönemlerde önemsediği konuların başında tahmin edebileceğiniz üzere uzay geliyor. Ülkeler, yaptıkları devasa yatırımlarla uzay liginde ön plana çıkabilmek için ellerinden geleni ardına koymuyor. Ancak bu konuda belki de en iyi işlerin Elon Musk tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Sahip olduğu SpaceX isimli şirketle uzay turizmini geliştirmeye ve Mars'a insan götürmeye çalışan Musk, gelen son haberlere biraz sinirlenebilir gibi görünüyor. Zira yeni bir gelişme, Elon Musk'ın projelerinin pabucunu dama atabilir.