Casper, Arasanız da Daha Güçlüsünü Bulamayacağınız Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Excalibur G911i Tanıttı

Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Casper'ın oyun markası Excalibur, en üst düzey özelliklerle donattığı yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı G911'i piyasaya sürdü. Tasarımı ile standart olsa da kasasının içindeki yüksek güçle herkesi kendine hayran bırakacak dizüstü bilgisayar, oyunculara ve yüksek güç gerektiren uygulamaları kullanan profesyonellerin favorilerinden olacak gibi görünüyor.

20.03.2022 21:30:18 tarihinde yayınlandı.

Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Casper'ın oyun markası Excalibur, en üst düzey özelliklerle donattığı yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı G911'i piyasaya sürdü. Tasarımı ile standart olsa da kasasının içindeki yüksek güçle herkesi kendine hayran bırakacak dizüstü bilgisayar, oyunculara ve yüksek güç gerektiren uygulamaları kullanan profesyonellerin favorilerinden olacak gibi görünüyor.

Excalibur G911, 12. Nesil Intel Core i9-12900HK işlemciden güç alıyor. Bu işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti GPU ile kombine edilmiş durumda. Casper'a göre bu ikili, Türkiye'de ilk kez kullanıldı ve benzeri de bulunmuyor. 64 GB'ye kadar DDR5 RAM ile desteklenebilen Casper Excalibur G911, performans açısından asla pişman etmeyecek gibi duruyor. Peki bu oyuncu dizüstü bilgisayarının tasarımı nasıl?

16 inç büyüklüğünde bir ekranla gelen Casper Excalibur G911, 500 nit parlaklık değeri ve 165 Hz tazeleme oranı ile dikkat çekiyor. Bu oyuncu dizüstü bilgisayarının ekran çözünürlüğü ise QHD olarak açıklandı. sRGB renk uzayının yüzde 100'ünü kapsayan Excalibur G911, oyunlara ek olarak film izlerken ya da grafik tasarımlar üzerinde çalışırken de benzersiz bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Bu dizüstü bilgisayarın 2,5 kilogram ağırlığında olduğunu ve 27 mm kalınlık değeri ile tanıtıldığını da belirtelim.

Dolby Digital ses, Thunderbolt 4 ve Intel KILLER AX1675 wi-fi gibi yeni nesil özelliklerle donatılan Casper Excalibur G911, ömür boyu yüksek performans garantisi sunuyor. Yani şirket, bu yüksek güce de bu gücü soğutmak için kullandığı özel akıllı termal fanlarla oyuncu dizüstü bilgisayarına tam anlamıyla güveniyor gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

Uzay Yarışı Devam Ediyor: Çin 6 Aylık En Uzun İnsanlı Uzay Görevini Dün Gece Başlattı

20. yüzyıldaki Soğuk Savaş döneminin tetiklediği rekabetin de bir sonucu ve gelişmesi olarak Çin, bu ve sonraki yüzyıllarda uzay yarışında bayrağı taşıyarak lider olmak istiyor. Son yıllarda uzayın keşfinde iddialı adımlar atan Çin, ürettiği uydu, roket, mekik, keşif araçları ve diğer donanımlar ile kendine yeterli uzay programı geliştirme konusunda ciddi mesafe kaydetti ve insanlı uzay seferlerinde ABD ve Rusya'nın yanında üçüncü güç olarak konumunu pekiştirdi.

Astronotlar Eve Bezli Dönüyor: Kapsüldeki Bozuk Tuvalet, Mürettebatı Yetişkin Beziyle İdare Etmeye Zorladı

Elon Musk’ın uzay yarışında önemli yer edinen uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, son dönemde NASA görevleri için fırlatılan kapsüldeki tuvalet sıkıntısıyla gündeme oturdu. Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki görevlerini tamamlayan ve eve dönüş için hazırlanan astronotlar da bu tuvalet sıkıntısından dolayı yolculuk sırasında ‘yetişkin bezi’ ile idare etmek zorundalar. İstasyon’da geçen altı aylık sürenin oldukça zorlu olduğunu belirten astronotlar, uzay yürüyüşleriyle İstasyon’un güç ünitelerini onarmış ve uzayda çekilen ilk film için Rus film ekibine ev sahipliği yapmışlardı. Ekip şimdi de yerlerini yeni gelecek astronotlara bırakmaya hazırlanıyor.

Xiaomi Cihazlar İçin Kullanılan Yükleme Programı Mi Flash Tool Nasıl Yüklenir, Fastboot Nasıl Yapılır?

Xiaomi Mi marka tüm akıllı telefonlar ve tabletler, içerisinde yüklü olan bazı uygulamalar ve araçlarla birlikte gelirler. Yani cihazı kutudan çıkardığınız zaman bunları görürsünüz. Ancak bazen bu uygulama ve araçlar olmaz ya da farklı bir nedenden dolayı yeniden yüklemek istebilirsiniz. İşte bu noktada devreye marka tarafından geliştirilerek kullanıcılara sunulan Mi flash tool  programı girer ve kullanıcılar fastboot işlemi yapma ihtiyacı duyarlar.