Bu Ne Güzel Sürpriz: Samsung, 7 Yıllık Telefonu Galaxy J7 İçin Güncelleme Yayınladı

Akıllı telefonları için sürdürdüğü güncelleştirme takvimiyle takdir toplayan Samsung, bugün herkesi şaşırtan bir harekette bulundu. Geçtiğimiz aylarda amiral gemisi modelleri için beş yıl boyunca güvenlik güncelleştirmesi ve 4 yeni Android güncellemesi sözü veren şirket, bunun da ötesine geçerek 7 yıl önce piyasaya sürdüğü telefonu için bir güncelleme yayınladı.

12.08.2022 06:30:19 tarihinde yayınlandı.

Akıllı telefonları için sürdürdüğü güncelleştirme takvimiyle takdir toplayan Samsung, bugün herkesi şaşırtan bir harekette bulundu. Geçtiğimiz aylarda amiral gemisi modelleri için beş yıl boyunca güvenlik güncelleştirmesi ve 4 yeni Android güncellemesi sözü veren şirket, bunun da ötesine geçerek 7 yıl önce piyasaya sürdüğü telefonu için bir güncelleme yayınladı.

Samsung’un şaşırtan güncellemesi, Samsung Galaxy J7 için yayınlandı. 2015 yılında satışa sunulan telefon, birçok Asya ülkesinde güncellendi. Güncellemenin içeriği tam olarak paylaşılmasa da telefonun özellikle bir noktasında iyileştirme yapıldı.

Samsung’un yayınladığı yeni güncellemeyle birlikte telefonun GPS sisteminin kararlılığı artırıldı. Bu geliştirme dışında güncellemenin neler sunduğu paylaşılmadı. Fakat bazı iddialara göre Samsung, bu güncellemeyle birlikte henüz yeni keşfedilmiş kritik bir güvenlik açığını da kapatmayı hedeflemiş olabilir.

Samsung’un güncellediği en eski telefon olan Galaxy J7, günümüzde halen Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çalışıyor. 2015 yılındaki model için planlanan yeni Android 7.0 Nougat güncellemesi ne yazık ki iptal edilmişti. Telefon, bölgelere göre Qualcomm’un Snapdragon 615 ya da Exynos 7580 işlemcileriyle satın satışa sunuluyordu. Zamanının en popüler modelleri arasına da girmeyi başarmıştı.

İLGİLİ HABER Samsung Galaxy Z Flip4 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Tasarımı


Kaynak webtekno.com

 

Mortal Kombat 1’e Eklenecek Omni-Man Karakterinden Oynanış Fragmanı Geldi

90’lı yıllardan beri çok sayıda oyuncuyu elinde büyüten Mortal Kombat serisi, 11’in ardından hikâye gereği köklü değişikliklere gitmiş ve bir sonraki oyun için beklentileri yükseltmişti. 11’in ardından gelen 1, yeni grafikleri, fizikleri, karakterleri ve oynanış stilleriyle oyuncuların beğenisini kazanmayı başardı.

Windows 10 ve MacOS’ta Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Pek çok bilgisayarda yaygın olarak kullanılan Windows 10 işletim sistemini ya da Apple’ın Mac bilgisayarlarında kullanılan MacOS işletim sistemini kullanıyorsanız klasör şifreleme işlemi son derece kolay. Çünkü bu işletim sistemlerinde klasör şifreleme işlemi için üçüncü taraf yazılım kullanmanıza ya da karmaşık işlemler yapmanıza gerek yok. Uygulamanız gereken yalnızca birkaç basit adım var.

Windows 11e Kullanıcıları İsyan Ettirecek Bir Güncelleme Geliyor: Dosya Gezgininde Reklam Gösterilecek

Günümüzün en sinir bozucu şeylerinden birisi olan reklamlar, artık kabullensek de kabullenmesek de akla gelebilecek her noktada karşımıza çıkıyor. Evet, şu anda kullandığımız pek çok şeyi ‘kullanabilmemizin’ nedeni de şirketlerin bu reklamlar sayesinde kazandığı para olsa da bugün Microsoft, reklam konusunu bir adım öteye taşıyan tartışmalı bir özellikle karşımıza çıktı.

Coinbase, 25 Bin Rusya Bağlantılı Kripto Hesabını Engelledi: Yaptırımlardan Kaçmak İçin Kullanılıyor Olabilir

Rusya'nın Ukrayna topraklarına askeri müdahale başlatması ve ardından ülke genelinde operasyonlarla başlattığı işgalin 12. gününde, dünyanın dört bir yanından yaptırım haberleri gelmeye devam ediyor. Giyim markalarından teknoloji devlerine pek çok şirketin de dahil olduğu yaptırım uygulamaları sonrası gözler kripto platformlarına dönmüş; ancak Coinbase ve Binance, Rus kullanıcılara herhangi bir ksııtlama getirmeyeceklerini bildirmişlerdi.