Bir Telefonla Tüm Paranızı Kaybedebilirsiniz: İşte ‘Binance’ Adını Kullanan Dolandırıcıların Yeni Tuzağı

Telefon dolandırıcılığı her geçen gün onlarca kişinin maddi kayıplar yaşamasına neden olurken, bugün dolandırıcıların yeni taktiğini ortaya koyan bir paylaşım yapıldı. Twitter’da ‘Seymirel’ tarafından yapılan paylaşım, telefon dolandırıcılarını bu kez kripto para yatırımcılarını hedef aldığını gösterdi. 

25.10.2022 16:30:27 tarihinde yayınlandı.

Telefon dolandırıcılığı her geçen gün onlarca kişinin maddi kayıplar yaşamasına neden olurken, bugün dolandırıcıların yeni taktiğini ortaya koyan bir paylaşım yapıldı. Twitter’da ‘Seymirel’ tarafından yapılan paylaşım, telefon dolandırıcılarını bu kez kripto para yatırımcılarını hedef aldığını gösterdi. 

Bir arkadaşının yaşadığı olayı paylaşan kullanıcı, iki gün önce dolandırıcıların arkadaşını ‘Binance’ adı altında aradığını paylaştı. Dolandırıcılar, kullanıcının hesabına erişim sağlamak istiyor, bunun için kullanıcıdan doğrulama kodu istiyordu. 

Dolandırıcıların kişinin giriş bilgilerini nasıl elde ettiği bilinmezken, bu bilgileri kullanan dolandırıcılar hesaba giriş yapıyordu. Binance’in güvenlik önlemleri gereği iki faktörlü doğrulama kodu isteniyor, bu kodun edinilmesi için kullanıcıya 850’li bir numaradan 'Binance’ adı kullanılarak ulaşılıyordu. Elbette bu kişilerin Binance ile bir ilişkileri bulunmuyordu. 

İki faktörlü doğrulama kodunu dolandırıcılara teslim eden kişiyse kısa süre sonra hesabındaki tüm bakiyenin yok olduğunu gördü. Kullanıcı, hesabından 25 bin dolar değerindeki Ethereum’un çekildiğini fark etti. Bunun ardından kullanıcının karakola başvurduğu ifade edilirken, süreç hakkında yeni bir gelişme paylaşılmadı. 

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da ‘ElweThingol’ isimli bir kullanıcı da başka bir kişinin yaşadığı dolandırıcılık olayını şu şekilde paylaşmıştı:


Kaynak webtekno.com

 

470 Bin TLlik Apple Watch, "Çöp" Oldu! Apple, Tamir Bile Etmeyeceğini Açıkladı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2016 yılında piyasaya sürdüğü birinci nesil Apple Watch ile ilgili önemli bir karar aldı. Şirket, piyasaya sürdüğü ilk akıllı saati "külüstür ürün" kategorisine aldı. Bilindiği üzere; Apple'ın bir ürünü külüstür kategorisine alıyor olması, artık o ürün için donanım desteği sunulmayacağı anlamına geliyor. Eğer birinci nesil Apple Watch satın aldıysanız, bu saati artık ya değiştirin ya da gözünüz gibi bakın. Zira olası bir problemde Apple'dan destek almak mümkün olmayacak.

JNLP Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

Java programlama dilinin görece karmaşık bir dünyası vardır. Eğer bir uzman değilseniz Java ile ilişkili sistemlere, formatlara ve dosyalara epey şaşırarak bakabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de JNLP dosya formatıdır. İçinde barındırdığı bilgiler son derece basit olmasına ve basit bir taban ile yazılmasına rağmen eğer elinizde doğru bir program yoksa bir JNLP dosyasını kolay kolay açamazsınız. 

Intelin Giriş Seviye Ekran Kartı Arc A310 Tanıtıldı (Bununla Anca Süper Mario Oynarız Artık)

Dünyanın en popüler yarı iletken üreticileri arasında yer alan Intel, bundan bir süre önce yaptığı bir açıklamayla harici ekran kartı sektörüne giriş yaptığını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra da şirketin ekran kartlarıyla tanışmaya başladık. Hatta birkaç gün önce de üst düzey oyunculara hitap eden Arc A770 isimli ekran kartının özellikleri ve fiyatı açıklandı. Intel, şimdi ise giriş seviye bir ekran kartı ile karşımıza çıktı.

En Büyük Teknoloji YouTuberının Samsung Twitter Botuyla Girdiği Alakasız Tartışma Eğlenceli Paylaşımlara Sebep Oldu

Teknoloji markaları, yeni bir ürün piyasaya sunduklarında genellikle bu ürünleri dünya çapında bilinen ve teknoloji alanında içerik üreten YouTuber’lara gönderir ve incelemelerini ister. Sony de yeni tanıttığı Xperia 1 Mark IV isimli telefonunda benzer bir yol izledi ve telefonu MKBHD olarak da bilinen Marques Brownlee ve birçok içerik üreticisine gönderdi. Telefon hakkında yaşadığı sorunları attığı tweetle dile getiren Brownlee, beklenmedik bir yanıtla karşılaştı.