Binance, Kripto Para Piyasasının Kalbinin Attığı Ülkelerden Birinden Çekileceğini Açıkladı

Kripto paralar konusunda regülasyonlarıyla sıkça gündeme gelen Singapur, kripto paralara karşı çıkmak yerine bunları bir çerçeve altına almak istiyor. Kripto paralar konusunda öncü ülkelerin başında gelmek isteyen Singapur, yerel yatırımcılara kripto para hizmeti sunmak isteyen şirketlerin ‘Digital Payment Token License (Dijital Ödeme Token Lisansı)’ belgesine sahip olmasını gerektiriyor.

23.02.2022 10:45:14 tarihinde yayınlandı.

Kripto paralar konusunda regülasyonlarıyla sıkça gündeme gelen Singapur, kripto paralara karşı çıkmak yerine bunları bir çerçeve altına almak istiyor. Kripto paralar konusunda öncü ülkelerin başında gelmek isteyen Singapur, yerel yatırımcılara kripto para hizmeti sunmak isteyen şirketlerin ‘Digital Payment Token License (Dijital Ödeme Token Lisansı)’ belgesine sahip olmasını gerektiriyor.

Bugüne kadar Singapur’da bu belgeye 170’den fazla kripto para şirketi başvurmuş olsa da Singapur, onay sürecini pek de affedilebilir yapmıyor. Başvuru yapan şirketlerden 100’ü ya reddedildi ya da başvurusunu geri çekti. Şimdiye kadar yalnızca 4 adet şirkete lisans veren Singapur’da dünyanın en büyük borsası Binance’ten de önemli bir haber geldi.

Singapur’da yerel kripto para borsası için aynı lisansı almak için Binance Asia Services altında başvuru yapan Binance, başvurusunu geri çekeceğini, dolayısıyla yerel borsasından vazgeçeceğini açıkladı. Binance.sg uzantılı yerel Singapur borsası, 13 Şubat 2022 tarihinden itibaren tüm açılan hesapları kapatarak hizmet vermeyi durduracak. Bu tarihe kadar kullanıcılardan tüm pozisyonlarını kapatmaları istenecek. Yeni hesap oluşturmaya da bugünden itibaren izin verilmeyecek.

Singapur Para Otoritesi, geçtiğimiz eylül ayında Binance’ten tüm kripto para transferlerini durdurmasını, bunların yerel borsa olan Binance Singapur’dan yapılmasını emretmişti. Düzenleyici kurum, Binance hakkında yatırımcılara uyarı yapmış, platformun yerel yasaları çiğniyor olabileceğini ifade etmişti. Kripto para dünyasının en büyük oyuncularından birisi olan (son araştırmalara göre en büyük kripto para yatırımı ülkesi) Singapur, Binance için de fazlasıyla önemliydi.

İLGİLİ HABER Daha Resmi Duyurusu Bile Yapılmayan NVIDIA GeForce RTX 4090 Tiın Kripto Para Madenciliğinde Kullanıldığı Ortaya Çıktı

Binance, CEO’su CZ, Singapur’dan çekilmeleri hakkında yaptığı açıklamada geçtiğimiz hafta %18’ini satın aldıkları Hg Exchange yatırımlarını hatırlattı. CEO, Singapur’dan halihazırda onay alan borsaya yaptıkları bu yatırımla kendi başvurularının anlamsız hale geldiğini açıkladı. Singapur’daki kripto endüstrisini büyütmek için ortaklarla çalışmaya devam edeceklerini de dile getirdi.


Kaynak webtekno.com

 

Maaşı Ne Olursa Olsun Tüm Çalışanların Maaşlarının Brüt Asgari Ücrete Kadarki Kısmından Vergi Alınmayabilir

Türkiye, son haftalarda durdurulamayan bir döviz kuru ve enflasyon artışıyla karşı karşıyayken vatandaşın alım gücü büyük bir düşüş yaşadı. Tüm ürünler son 3 ayda en az %50 oranında zamlanırken 2022 yılında asgari ücretin ne olacağı da fazlasıyla merak ediliyordu. Yapılan dört toplantının ardından asgari ücret, 4.250 TL olarak belirlenmişti.

Apple AR Gözlüğü, 15 Kamera Modülüyle Geliyor

Apple içindeki bağlantılarıyla dikkat çeken meşhur analist Ming-Chi Kuo geçtiğimiz günlerde iPhone 13 konusunda birçok bilgi vermişti. Apple’ın 2025’te ortaya çıkaracağı AR gözlüğü konusunda da yeni bilgiler paylaşan Kuo’ya göre Apple vizyonunu oldukça yükseltmiş durumda.

6 Yıl Önce Gerçekleşen 4,5 Milyar Dolarlık Bitfinex Bitcoin Vurgununda Sürpriz Gelişme: 3,6 Milyar Dolar Ele Geçirildi

Dünyanın en bilindik kripto para borsalarından bir tanesi olan Bitfinex, 2016 yılında büyük bir hack saldırısına maruz kalmış, bu saldırı sonucunda 119.754 adet Bitcoin (bugünkü değeri 4,5 milyar dolar) çalınmıştı. Konuyla ilgili olarak harekete geçilmiş olsa da bugüne dek somut bir gelişme yaşanamamıştı. Ancak şimdi, bu olayla ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı.

Tosuncuk’un Kardeşi Fatih Aydından Komplo Teorilerini Yeniden Hortlatacak Açıklama: Kardeşimin Bunu Tek Başına Yaptığını Sanmıyorum

Tam olarak bir hafta önce Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık olaylarından birisi olan Çiftlik Bank faillerinden ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın kardeşi Fatih Aydın, Türkiye’ye getirilmişti. Temmuz ayında Paraguay’da yakalanan ve 2 Kasım’da Türkiye’ye getirilen Fatih Aydın, 5 Kasım’da cezaevine gönderilmişti.

Oyun Dünyasının Yeni Yıldızı Elden Ring Hakkında Birbirinden İlginç 9 Bilgi

Dark Souls’un sektörel etkisi oldukça büyük oldu. Öyle ki Indie firmasından AAA oyun yapın büyük firmalara kadar herkes bu akımdan bir şekilde etkilendi veya akımın bir parçası olup ondan yararlanmak istedi. Bir dönemler önümüz, arkamız, sağımız, solumuz kısacası her yerimiz Souls-like  oyun türünü bir şekilde yedirmeye çalışan oyunlar ile doldu taştı. Sadece bu durum bile Dark Souls serisinin oyun sektöründe ne kadar büyük çaplı bir etki bıraktığını kanıtlar nitelikte.