Bill Gatesten NFTleri Yerden Yere Vuran Açıklama: Maymunların Pahalı Dijital Fotoğrafları Tabii ki Dünyayı Geliştirecektir

Son günlerde hızlı bir çöküş sergileyen kripto para piyasası hakkında tartışmalar büyümeye devam ederken bugün, Bill Gates’ten yeni bir açıklama daha geldi. Kripto paralara daha önce hiç yatırım yapmadığını açıklayan Gates, bugün katıldığı bir etkinlikte kripto paraları ve NFT’leri yerle bir etti.

17.06.2022 15:30:22 tarihinde yayınlandı.

Son günlerde hızlı bir çöküş sergileyen kripto para piyasası hakkında tartışmalar büyümeye devam ederken bugün, Bill Gates’ten yeni bir açıklama daha geldi. Kripto paralara daha önce hiç yatırım yapmadığını açıklayan Gates, bugün katıldığı bir etkinlikte kripto paraları ve NFT’leri yerle bir etti.

TechCrunch Sessions: Climate 2022 etkinliğinde röportaj gerçekleştiren Gates, kendisine yöneltilen Bored Ape NFT’leri hakkında ne düşündüğü sorusuna dalga geçer şekilde cevap verdi. Gates, “Maymunların pahalı dijital fotoğrafları tabii ki de dünyayı son derece geliştirecektir.” cevabını verdi. Gates, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“%100 büyük aptal kuramına dayanıyor. Ben çıktıları olan bir çiftlik veya ürün üretilen şirket gibi varlık sınıflarına alışkınım.”

Gates, açıklamasının devamında kripto paralara da genel olarak değindi. Kripto paralara hiçbir şekilde dahil olmadığını yineleyen Gates, daha önce Elon Musk ile arasının gerilmesine neden olan ‘short’ ve ‘long’ ifadelerini de yeniden hatırlatacak şekilde “Bunların hiçbirinde long veya short pozisyonda değilim.” ifadesini kullandı.

Gates, daha önce yaptığı açıklamada kripto paraların gerçek bir değerinin olmadığı konusunda yakınmıştı. Gates’in daha önceki açıklaması da “Kriptonun değeri, başka birinin onun için başkasının ödeyeceğine karar verdiği değerdir, bu nedenle diğer yatırımlar gibi topluma katkıda bulunmaz.” şeklindeydi.

İLGİLİ HABER Bill Gates Kripto Piyasası Hakkındaki Düşüncelerini Açıkladı: "Hiçbir Yatırımım Yok"


Kaynak webtekno.com

 

Instagram’daki Küçük Profil Resimleri Nasıl Yüksek Çözünürlüklü Olarak Büyütülür?

Bir Instagram hesabı gördünüz, tanıdık geldi ve eklemek istiyorsunuz ya da biri sizi takip etti ama tam çıkaramadınız ve küçücük profil resminden gerçekten o kişi olup olmadığını bir türlü anlayamadınız. Bu durum Instagram kullanıcılarının sık sık başına geliyor çünkü maalesef platform, kullanıcıların profil resimlerini yalnızca sol üst köşede duran küçük bir görsel olarak gösteriyor. Ekran fotoğrafı alıp büyütmek ise pek başarılı sonuç veren bir yöntem değil.

Ekrana Gömülü Ön Kamerayla Gelen Amiral Gemisi Telefon ZTE Axon 40 Ultra Duyuruldu

Çinli teknoloji şirketi ZTE, düzenlediği bir etkinlikte iki yeni akıllı telefon ile karşımıza çıktı. Bu akıllı telefonlarını "Axon 40 Ultra" ve "Axon 40 Pro" isimleriyle duyurulan şirket, özellikle de Ultra model ile dikkat çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Zira Axon 40 Ultra'da ekrana gizlenmiş bir ön kamera yer alıyor. Gelin her iki telefonun teknik özelliklerine de yakından bakalım.

Aşırı Isınmadan Yazılım Sıkıntılarına: Appleın Artırılmış Gerçeklik Setinin Bazı Sorunlar Sebebiyle Beklenenden Geç Çıkacağı İddia Edildi

Apple'ın bir tür sanal gerçeklik/artırılmış gerçeklik seti çıkaracağına dair söylentiler yıllardır ortalıkta dolaşmakta. Son gelen raporlar, teknoloji devinin şirketin ilk karma gerçeklik setini 2022 yılı içerisini piyasaya süreceği yönünde; ancak Bloomberg’e göre henüz geliştirme aşamasında olan ve bazı sorunlarla karşılaşan cihaz, Apple’ın tahmin ettiğinden daha geç çıkabilir.