Bill Gates Kripto Piyasası Hakkındaki Düşüncelerini Açıkladı: "Hiçbir Yatırımım Yok"

Microsoft'un kurucu ortağı ve Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın eş başkanı olan Bill Gates, uzun süredir bitcoin ve kripto para birimi eleştirmeni olmuştur. Geçen yıl Şubat ayında kendisi Bitcoin sahibi olmadığını ve olaya tarafsız baktığını belirtmişti.

23.05.2022 07:45:17 tarihinde yayınlandı.

Microsoft'un kurucu ortağı ve Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın eş başkanı olan Bill Gates, uzun süredir bitcoin ve kripto para birimi eleştirmeni olmuştur. Geçen yıl Şubat ayında kendisi Bitcoin sahibi olmadığını ve olaya tarafsız baktığını belirtmişti.

Gates, aynı zamanda kriptosuz bir dünyanın daha iyi olacağını ve bunun zararlı olduğunu belirtmişti. Gates, tam olarak şunları söylemişti: “Kripto para birimlerinin günümüzdeki çalışma şekli belirli suç faaliyetlerine izin veriyor. Bundan kurtulsak iyi olur." Kendisinin yeni açıklamaları da bu yönde oldu. Gelin detaylara bakalım.

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, Perşembe günü gerçekleşen bir Reddit AMA etkinliğinde bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Kendisine sorulan “Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Gates, şöyle yanıt verdi: “Hiç kripto varlığa sahip değilim, ben değerli çıktıları olan şeylere yatırım yapmayı seviyorum.”

Gates, sözlerine şöyle devam etti: “Şirketlerin değeri, nasıl harika ürünler ürettiklerine bağlıdır. Kriptonun değeri, bir başkasının bunun için ödeme yapacağına karar vermesiyle belirleniyor. Diğer yatırım araçları gibi topluma yararlı değil.”

İLGİLİ HABER Bill Gates, "Aşıya Çip Yerleştirdi" İddialarına Yanıt Verdi: Gülmem Gerekiyor...

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

1,4 Milyonda 1 İhtimali Gerçekleştiren Bitcoin Madencisi, Tek Seferde 277 Bin Dolar Kazandı

Bitcoin madenciliğinde eşine daha önce neredeyse hiç rastlanmamış bir olay yaşandı. 126 TH/s'lik kazım gücüne sahip olan bireysel bir madenci, 1 milyon 400 binde 1 ihtimali gerçekleştirerek bir Bitcoin bloğunun şifresini çözmeyi başardı. Dünya genelindeki Bitcoin ağ gücünün yalnızca yüzde 0.000072'sine sahip olan madenci, çözdüğü blok ile tam 6.25 adet Bitcoin'in sahibi oldu. Elde edilen Bitcoin'in 13 Ocak saat 17:35 itibarıyla değeri, tam 277 bin dolar.

Instagrama Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı: Profil Sayfasındaki Paylaşımların Yeri Değiştirilebilecek

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. Mobil uygulamalarla ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan yeni özellik, kullanıcıların profil sayfalarındaki paylaşımları diledikleri gibi düzenleyebilmelerine imkan tanıyor. Peki bu özellik tam olarak nasıl çalışacak?