Bilgisayarda Mobil Oyun Devri Başlıyor: Google Play Oyunlar Betanın Kayıtları Başladı

Geçtiğimiz aylarda Google, Google Play Oyunlar'ın 2022'de Windows bilgisayarlara geleceğini duyurmuştu. Şimdi ise; Kore, Tayvan ve Hong Kong'da Windows için Google Play Oyunlar'ın beta kayıtlarını açtı.

21.02.2022 06:00:26 tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz aylarda Google, Google Play Oyunlar'ın 2022'de Windows bilgisayarlara geleceğini duyurmuştu. Şimdi ise; Kore, Tayvan ve Hong Kong'da Windows için Google Play Oyunlar'ın beta kayıtlarını açtı.

Şirket beta sürümünde, kullanıcıların Google tarafından oluşturulan bağımsız bir uygulama aracılığıyla Windows bilgisayarlarında Google Play oyunlarından şimdilik 4 oyun oynayabileceklerini söyledi. 

Yeni özellik ile kullanıcılar bu oyunları oynamak için bir Android telefona veya Chromebook'a ihtiyaç duymayacak; Windows işletim sistemli dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda oynayabilecek. Kullanıcılar mouse ve klavye girişleri ve daha büyük ekranlardan faydalanarak oyunlarını keyifle oynayabilecekler. Cihazlar arasında geçiş yaparken ilerlemeyi veya başarılar kaybolmayacak çünkü bunlar Google Play Oyunlar profilinizle senkronize edilecek. Play Puanları, Windows bilgisayarlardaki Google Play Oyunlar etkinliği için de kazanılabilecek ve farklı amaçlarla kullanılabilecek..

Şirket, yakında yayınlanacak beta sürümünün mümkün olduğunca hızlı bir şekilde diğer ülkelerde de kullanıma açılması için çalıştıklarını açıkladı.Google Play Oyunlar'ın daha çok cihazda destekleneceği ve 'her yerde oynama' ilkesi ile geliştirileceği de söylendi.

İLGİLİ HABER Google Play Oyunlara Arkadaş Listesi ve Birlikte Oynama Özelliği Gelecek

Google'ın bu yeni hizmetinin ne zaman beta kullanıcılarına sunulacağı ve ne zaman ülkemize geleceği şu anda bilinmiyor. Beta kayıt sayfasına buradan ulaşabilir ve süreci takip edebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Rihanna Görev Bekliyor(!): Metaverse’te Büyükelçilik Açacak İlk Ülke Belli Oldu

Güney Karayipler'de bulunan ve kripto paralara yeşil ışık yakmasıyla bilinen ada ülkelerinden Barbados, dikkat çekici bir karar alındığını duyurdu. Decentraland (MANA) ile bir anlaşma yapan yetkililer, Metaverse ekosisteminde bir büyükelçilik açmaya karar verdi. Sanal gerçeklik parselleri üzerinde çalışmalarını sürdüren Decentraland, kararı memnuniyetle karşıladı.

Fall Guys Tamamen Ücretsiz Oldu: Steamden Kalıcı Olarak Kaldırıldı!

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen ve bir süreliğine yalnızca oyun değil, tüm internet dünyasını meşgul eden çok oyunculu bir rekabet oyunu Fall Guys, geçtiğimiz günlerde heyecanlandıran bir duyuru paylaşmıştı. Son dönemde popülerliğini yitiren oyun, 21 Haziran itibarıyla tamamen ücretsiz olacağını açıklamıştı.

Vivo Türkiye, Resmi Online Alışveriş Mağazasını Açtı

Piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleri ile tüketicileri etkilemeyi başaran Vivo, Türkiye'deki hayranları için önemli bir adım attı. Şirket, resmi online alışveriş sitesini kullanıma sundu. Vivo'nun Türkiye'deki internet sitesi, açılışına özel kampanyalar ve indirim kuponları da sunuyor olması ile dikkate değer fırsatlar sunuyor.

Bu Haftanın En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları

Kripto para piyasası, büyük getiriler sağlayabildiği gibi elinizdekini son damlasına kadar alabilecek kadar da riskli bir piyasa. Üstelik paranızı katlayabileceğiniz ya da kat kat kaybedebileceğiniz bu zaman dilimi, yalnızca birkaç saatle de sınırlı olabiliyor. Piyasanın gelecekteki yönünü öğrenmek içinse geçmişe bakmak zaman zaman oldukça faydalı olabiliyor.