Bazılarını Listenize Eklemek İsteyeceğiniz, Tüm Zamanların En İyi Oyun Müzikleri

Bir oyun oynadığınız zaman aklınızda (tercihen iyi) bir şey kalıyorsa o oyunun sizi etkilediğini söyleyebiliriz. Bu; bazen bir karakter, bazen oyundaki bir sahne ya da oyunun ambiyansı olabilir. Tabii ki durum yalnızca bu olmak zorunda da değil. Bazen oyunda sizi etkileyen en büyük etmen, oyunun içerisinde bulunan müzik olabilir.

20.11.2023 11:30:14 tarihinde yayınlandı.

Bir oyun oynadığınız zaman aklınızda (tercihen iyi) bir şey kalıyorsa o oyunun sizi etkilediğini söyleyebiliriz. Bu; bazen bir karakter, bazen oyundaki bir sahne ya da oyunun ambiyansı olabilir. Tabii ki durum yalnızca bu olmak zorunda da değil. Bazen oyunda sizi etkileyen en büyük etmen, oyunun içerisinde bulunan müzik olabilir.

Pek farkına varmıyor olsak da oyundaki müzikler, oyunun bütünlüğü açısından kritik bir önem arz edebiliyor. Oyunun atmosferine uyan bir müzik oyun içerisinde bulunduğu zaman oyundan aldığımız haz da artıyor. Biz de sizler için oyunlarda bizleri en çok etkileyen müzikleri derlemeye çalıştık. İsterseniz lafı daha da fazla uzatmadan listemize geçebiliriz.

Belki de tüm zamanların en çok oynanan oyunlarından biri olan Mario, doğal olarak en çok dinlenen oyun müziklerinden birine de sahip. Kiminin hoşuna gitmese de bu efsane müziği listemize eklememek saygısızlık olurdu.

Hans Zimmer'ın imzasını taşıyan yapıt, unutulmaz oyun Call of Duty: Modern Warfare 2'nin havasını mükemmel bir şekilde aktarıyor diyebiliriz. Tabii ki oyun içerisinde duyduğunuz zaman ortaya çıkan duygular bir hayli farklı.

MMORPG denilince akla ilk gelen oyunlardan olan World of Warcraft, etkileyici müzikleriyle de öne çıkıyor. Bu da oyuncuların sıkılmadan oyunun içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlamada büyük bir rol oynuyor diyebiliriz.

Hideo Kojima'nın geçtiğimiz sene çıkardığı ve atmosferiyle oyuncuları içine çeken oyun; yalnızca grafikler konusunda değil, aynı zamanda müzikler konusunda da oyuncuların beğenisini kazandı.

Nintendo'nun en başarılı oyunlarından biri olan The Legend of Zelda, oyunun içinde geçtiği dünyanın haricinde müzikleriyle de son derece öne çıkan bir oyun olmasıyla biliniyor.


Kaynak webtekno.com

 

Dell’in Oyun Kalitesini Bir Üst Seviyeye Çıkaracak Alienware Ürünleri Türkiye’de: İşte Özellikleri ve Fiyatları

Dell Technologies, özellikle oyunseverlerin büyük merakla beklediği Alienware ürünlerini resmen Türkiye’ye getirdi. Şirket, Alienware Aurora R15, Alienware M16 R1 RTX4070, Alienware M16 R1 RTX4060, Alienware M18 R1 RTX4060, Alienware AW401K RGB Gaming Klavye, Alienware AW610M RGB Gaming Mouse ürünlerini 20 Haziran itibarıyla ülkemizde satışa sundu.

Yılların Gizemi Çözüldü: Call of Dutynin Kuru Kafa Maskeli Karakterinin "Bu muymuş?" Dedirten Gerçek Yüzü Ortaya Çıktı!

Oyun dünyasının en ikonik karakterlerinden birisi olarak hafızalara kazınan Simon ‘Ghost’ Riley, gerçekte kim olduğuyla yıllardır tartışılıyordu. Kimi teoriler, Modern Warfare serisinin ilk oyununda bulunan Gaz’in aslında ‘Ghost’ olduğunu söylüyor, hatta ikinci oyundan sonra bile karakterin hayatta olduğunu savunuyordu.

SpaceX, Hareket Hâlindeki Araçların Yüksek Hızda İnternete Bağlanmasını Sağlayacak Çanak Antenini Satışa Sundu

Elon Musk yönetimindeki uzay şirketi SpaceX, geçtiğimiz yıllarda dünyanın dört bir yanına ucuz ve hızlı uydu internet hizmeti sunmak için ‘Starlink’ isimli projesini başlattı. Uydu takımyıldızı için sürekli yörüngeye uydu gönderen şirket, toplam sayıyı 3500’ün üstüne çıkarmayı başardı. Yakın zamanda da hizmetin ilk kez bir Asya ülkesinde kullanılmaya başladığı duyuruldu.

İyice Kesinleşiyor: Apple, iPhone SE 3’ü Hindistan’da Test Ediyor Olabilir

Geçtiğimiz haftalarda sizlere Apple’ın ortaya çıkan patentlerinden söz etmiştik. Bu patentlerden yola çıkarak Apple’ın bu sene kullanıcılara sunabileceği yeni ürünleri çıkarım yoluyla belirleyerek yeni iPhone SE 3’ün ve yeni iPad’lerin geleceğini öne sürmüştük. O içeriğimize dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızın Başına Bela Olan Trojan Virüsü Nedir, Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Her zaman söylüyoruz, internet kötülüklerle dolu bir dünya. Tıkladığınız, dokunduğunuz neredeyse her şey sizden bir şeyler almaya ve çalmaya çalışır. Kötü amaçlı yazılımlar, virüsler, truva atları cihazlarınıza sızmak için hazır bekliyor. Truva atı ya da truva virüsü olarak da adlandırılan trojan virüsü, bilgisayarınıza sızmasını istediğiniz son virüstür çünkü sinsi sinsi arka planda çalışır.