Apple Watch Series 5 ve Watch SEdeki Önemli Bir Hatayı Gideren watchOS 7.3.1 Yayınlandı

Apple, akıllı saat işletim sistemi watchOS’in Apple Watch Series 5 ve Apple Watch SE’deki şarj sorununu gideren “7.3.1” sürümünü yayınladı. watchOS 7.3’ün yayınlanmasından yalnızca birkaç hafta sonra karşımıza çıkan watchOS 7.3.1, işletim sisteminin son sürümüne gelen en küçük güncellemelerden biri.

26.02.2022 08:15:17 tarihinde yayınlandı.

Apple, akıllı saat işletim sistemi watchOS’in Apple Watch Series 5 ve Apple Watch SE’deki şarj sorununu gideren “7.3.1” sürümünü yayınladı. watchOS 7.3’ün yayınlanmasından yalnızca birkaç hafta sonra karşımıza çıkan watchOS 7.3.1, işletim sisteminin son sürümüne gelen en küçük güncellemelerden biri.

watchOS 7.3 güncellemesiyle birlikte bazı Apple Watch Series 5 ve Apple Watch SE modelleri, güç tasarrufu modu açıldığında şarj olmuyordu. Yalnızca bu iki model için yayınlanan watchOS 7.3.1, tam olarak bu soruna odaklanıyor ve şarj olmama sorununu ortadan kaldırıyor.

Eğer bir Apple Watch Series 5 ya da Apple Watch SE’ye sahipseniz iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasında Genel>Yazılım Güncellemesi adımlarını uygulayarak akıllı saatinizi güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi gerçekleştirirken akıllı saatinizin iPhone’un bağlantı menzilinde olması ve şarjının yüzde 50’nin üzerinde olması gerekiyor. Güncellemenin diğer Apple Watch modelleri için yayılanmadığını bir kez daha hatırlatalım.

İLGİLİ HABER Apple Türkiyeden Apple Watchun Bir İnsanın Hayatını Nasıl Kurtardığı Hakkında Paylaşım

Apple şu sıralar watchOS’in bir sonraki büyük güncellemesi olacak watchOS 7.4 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve bu güncelleme ile birlikte Apple Watch’lar, Face ID’ye alternatif bir kimlik doğrulama aracına dönüşecek. Maske taktığı için Face ID’yi kullanamayan iPhone sahipleri, Apple Watch üzerinden ekran kilidini açabilecekler.


Kaynak webtekno.com

 

SON DAKİKA: Snapchatte Erişim Sorunu Yaşanıyor

Uzun bir çöküş döneminden sonra yenilenen tasarımıyla eski günlerine geri dönebileceğinin sinyalini vermeye başlayan Snapchat, çökmüş durumda. Pek çok kullanıcı, Snapchat'e erişim konusunda sorun yaşadıklarını raporluyorlar.

Battlefield 2042, Kısa Süreliğine Ücretsiz Olarak Oynanabilecek (Tüm Platformlarda)

EA Games’in göz bebeği, Frostbite oyun motorunun sınırlarını zorlayan savaş oyunu serisi Battlefield’ın son oyunu Battlefield 2042, tartışmaya kapalı bir şekilde serinin en başarısız oyunu oldu. Öyle ki oyun, en fazla olumsuz değerlendirme alan oyun olmuştu ve EA, Battlefield 2042’nin hayal kırıklığı olduğunu kabul etmişti.

Appleın iPhone Satışından Kaç Para Kazandığı Belli Oldu (Samsung, Xiaomi, Oppo ve Vivonun Toplamından Fazla)

Counterpoint isimli pazar araştırma şirketi, 2022'nin üçüncü çeyreğine ilişkin akıllı telefon sektörü verilerini yayınladı. Yayınlanan veriler, pazarda ciddi bir daralma olduğunu, yani akıllı telefon satışlarının düştüğünü gözler önüne seriyor. Yapılan araştırmaya göre şirketlerin gelirleri 3. çeyrekte yüzde 3, satış adetleri ise yüzde 12 düşüş kaydetti. Sektör bu 3 aylık zaman diliminde, 100 milyar dolar civarında gelir sağladı.

Oyun Oynarken Para Kazandıran Gamer Arena, 9 Kasımda Yurt Dışına Açılıyor: GAU Token, Küresel Piyasalarda Listelenecek!

Video oyun dünyasına olan ilgi her geçen gün biraz daha artarken, bu alandaki çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor. Hatta şimdilerde, kendinize rakip bulup, ödül olarak kripto para kazanabileceğiniz platformlar bile var. Gamer Arena da onlardan bir tanesi. Bugüne dek daha çok Türkiye özelinde çalışmalarını sürdüren platform, yakın bir gelecekte küresel çapta ses getirmeyi hedefliyor.