Apple Watch Series 5 ve Watch SEdeki Önemli Bir Hatayı Gideren watchOS 7.3.1 Yayınlandı

Apple, akıllı saat işletim sistemi watchOS’in Apple Watch Series 5 ve Apple Watch SE’deki şarj sorununu gideren “7.3.1” sürümünü yayınladı. watchOS 7.3’ün yayınlanmasından yalnızca birkaç hafta sonra karşımıza çıkan watchOS 7.3.1, işletim sisteminin son sürümüne gelen en küçük güncellemelerden biri.

26.02.2022 08:15:17 tarihinde yayınlandı.

Apple, akıllı saat işletim sistemi watchOS’in Apple Watch Series 5 ve Apple Watch SE’deki şarj sorununu gideren “7.3.1” sürümünü yayınladı. watchOS 7.3’ün yayınlanmasından yalnızca birkaç hafta sonra karşımıza çıkan watchOS 7.3.1, işletim sisteminin son sürümüne gelen en küçük güncellemelerden biri.

watchOS 7.3 güncellemesiyle birlikte bazı Apple Watch Series 5 ve Apple Watch SE modelleri, güç tasarrufu modu açıldığında şarj olmuyordu. Yalnızca bu iki model için yayınlanan watchOS 7.3.1, tam olarak bu soruna odaklanıyor ve şarj olmama sorununu ortadan kaldırıyor.

Eğer bir Apple Watch Series 5 ya da Apple Watch SE’ye sahipseniz iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasında Genel>Yazılım Güncellemesi adımlarını uygulayarak akıllı saatinizi güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi gerçekleştirirken akıllı saatinizin iPhone’un bağlantı menzilinde olması ve şarjının yüzde 50’nin üzerinde olması gerekiyor. Güncellemenin diğer Apple Watch modelleri için yayılanmadığını bir kez daha hatırlatalım.

İLGİLİ HABER Apple Türkiyeden Apple Watchun Bir İnsanın Hayatını Nasıl Kurtardığı Hakkında Paylaşım

Apple şu sıralar watchOS’in bir sonraki büyük güncellemesi olacak watchOS 7.4 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve bu güncelleme ile birlikte Apple Watch’lar, Face ID’ye alternatif bir kimlik doğrulama aracına dönüşecek. Maske taktığı için Face ID’yi kullanamayan iPhone sahipleri, Apple Watch üzerinden ekran kilidini açabilecekler.


Kaynak webtekno.com

 

Battle.net Siber Saldırıya Uğradı: Call of Duty ve World of Warcrafta Erişim Bir Süre Kesildi!

Call of Duty ve World of Warcraft gibi oyunlarla en popüler oyun stüdyolarından biri olmayı başaran Activision Blizzard'ın oyun istemcisi Battle.net'in gece saatlerinde siber saldırıya uğradığı duyuruldu. Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamalarda saldırı türünün DDoS olduğu ifade edildi. En az bir saat boyunca devam eden saldırı, herhangi bir veri ihlali durumu yaşanmadan sonlandı.

Google Chrome da Windows 7ye Veda Ediyor: Desteğin Kesileceği Tarih Açıklandı

Geçtiğimiz ay Windows 11’in kullanıcılara sunulmasından beri haber manşetlerinde yer alan başlıklar Windows 10 ile 11 arasındaki farklar ve kullanıcıların hangisini tercih edeceğiyle ilgiliydi. Yaklaşık iki hafta önce iki işletim sistemi arasında yapılan kıyaslama da oldukça şaşırtıcı sonuçlar vermişti. Fakat bu arada hâlâ Windows 7 yüklü milyonlarca bilgisayar olduğu akıllardan çıkmış gibiydi.

Kedi Simülatörü PCye Geliyor! İşte Yılın Oyunu Olmaya Aday Strayin Çıkış Tarihi

Bundan birkaç yıl önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Stray isimli bir oyunun duyurulduğundan bahsetmiştik. PlayStation ve PC ekosistemleri için geliştirilen bu oyun, dünyaya bir kedinin gözünden bakmamızı sağlıyordu. Evet; bu oyunda bir kedi olacaktık ve robotlarla doldurulmuş bir dünyada eğlenceli bir maceraya atılacaktık. Yayıncı şirket Annapurna Interactive, bu oyunun 2022'nin başında piyasaya süreceğini açıklamış ancak daha sonraki açıklamalarda ertelemeye gidildiği duyurulmuştu.

Sony, Gerçek Oyuncular Gibi Oyun Oynayacak Bir Yapay Zeka Geliştiriyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni bir yapay zeka algoritması üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir patent ile tespit edilen algoritma, oyunseverleri yakından ilgilendiriyor olsa da biraz kafa karıştırıcı. Zira bu yapay zeka, bir oyunseverinin hareket ve oyun algısını taklit ederek, o oyuncu yerine oyun oynayabiliyor. Peki böylesi bir yapay zeka geliştirildiğinde, bizim oyun oynanamıza gerek kalmamış mı olacak?

Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Yazı yazmak zordur, yazdıklarınızı yayınlatmak ise daha da zordur. Bu zorluğun üstesinden gelmek için 2007 yılında kurulan Wattpad kendini bir okur - yazar topluluğu olarak tanımlıyor. Wattpad internet sitesi üzerinden dileyen herkes makalelerini, şiirlerini, hikayelerini ve romanlarını ücretsiz bir şekilde dijital olarak yayınlayabiliyor.  Okuyucular da internet sitesini ziyaret ederek bu sayısız eserden dilediklerini ücretsiz olarak okuyabiliyor.