Android Cihazınızdaki Sorunları Çözmek İçin Kullanabileceğiniz Recovery Mode Ne İşe Yarar? Recovery Menüsündeki Seçenekler ve Anlamları

Android işletim sistemi, sorun çıkarmaya en müsait sistemlerden biri olmasına rağmen yine bu tür sorunları çözmek için en geniş çözüm yöntemlerini sunan sistemdir. Sistem kapsamında uygulayabileceğiniz çözüm yöntemlerinin yanı sıra Android cihazlarda bir de Recovery Mode adı verilen kurtarma modu vardır. Android Recovery Mode sayesinde pek çok farklı sorunu hızla ortadan kaldıracak çözümler bulabilirsiniz. 

19.02.2022 23:58:46 tarihinde yayınlandı.

Android işletim sistemi, sorun çıkarmaya en müsait sistemlerden biri olmasına rağmen yine bu tür sorunları çözmek için en geniş çözüm yöntemlerini sunan sistemdir. Sistem kapsamında uygulayabileceğiniz çözüm yöntemlerinin yanı sıra Android cihazlarda bir de Recovery Mode adı verilen kurtarma modu vardır. Android Recovery Mode sayesinde pek çok farklı sorunu hızla ortadan kaldıracak çözümler bulabilirsiniz. 

Genel bir yöntemi olsa bile Recovery Mode açmak için Android cihazınızın marka ve modeline göre değişiklik gösteren bir giriş yöntemi olabilir. Çünkü bildiğiniz gibi Android başlığı altında genellesek bile her bir Android cihazın kendine has özellikleri vardır. Yine de Android kurtarma modu, hepsinde bulunmaktadır. Gelin Android Recovery Mode nedir, ne işe yarar, menüdeki seçenekler nelerdir gibi merak edilen soruları tüm detaylarıyla inceleyelim.

Android Recovery Mode, Türkçesi ile Android kurtarma modu; Android işletim sistemine sahip tüm cihazlarda bulunan ve sistem işlevleri dışında birçok farklı özellik sunan bir moddur. Bu modu açtıktan sonra kullanıcıların karşısına pek çok farklı düzenleme seçeneği çıkacak. Bazıları tanıdık olan bu seçenekler üzerinden işlem yaparken son derece dikkatli olmanız tavsiye ediliyor.

Android Recovery Mode’un temel amacı, sistem sorunlarını çözmektir. Sistem sorunlarını, sistem sınırları içinde çözemediğiniz durumlarda kurtarma moduna başvurursunuz. Cihazın kendi kendine açılıp kapanması, uygulamaların kendi kendine açılıp kapanması, bir uygulamanın bir türlü kapanmaması gibi sistem sorunları ancak Android Recovery Mode ile çözülebilir.

Harici bir depolama aygıtından önyükleme yapmak için, fastboot işlemi için, ADB güncellemesi yapmak için, çekirdek dosya ve klasörlere erişmek için, özel testler ve düzenlemeler yapmak için de Android Recovery Mode kullanılır. Kısacası Android cihazla ilgili ince ayarlar kurtarma modu üzerinden yapılır.

Android Recovery Mode yani Android kurtarma modunu açmak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Pek çok yeni Android cihazda bu adımlar ile kurtarma modunu açabilirsiniz. Ancak cihazınızın model ve markasına göre bu yöntem değişebilir. Üretici firmanın internet sitesi üzerinden konu hakkında en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Android Recovery Mode’dan çıkmak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Tıpkı giriş işlemi gibi çıkış işlemi de cihazınızın marka ve modeline göre farklı adımlardan oluşabilir. Ancak temel mantık aynıdır, cihazı yeniden başlatmak. Bu nedenle adımlar ve adımlarda geçen başlıklar farklı bile olsa cihazı yeniden başlatarak kurtarma modundan çıkabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Batman: Arkham Serisiyle Tanıdığımız Rocksteady’nin Yeni Oyunu Suicide Squad: Kill the Justice League Ertelendi

2016 yılında izleyicilerin beğenisine sunulan ancak çokça eleştiri alan Suicide Squad’ın ilk filmi, pek çok sinema severe göre DC’nin en kötü filmi olmuştu. 2021 yılında çıkan The Suicide Squad ile mutsuz hayranlarını bir nebze de olsa sevindiren DC, geçen yıl yapılan ‘DC FanDome’ isimli etkinlikte de bir Suicide Squad oyunu tanıtmıştı.

Hainleri 3 Boyutlu Göreceğiz: Among Us VR Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı

2018 yılının yazında çıkış yapan ve Koronavirüs karantinasında viral olan Among Us'a bir süredir gelmesi beklenen VR desteği nihayet geliyor. 2020 Twitch yayıncıları ve YouTuberlar sayesinde popülerleşen ve sonrasında milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlayan çok oyunculu rol yapma oyunu aradan geçen 2 yıllık sürece rağmen popülerliğinden hiç bir şey kaybetmedi. Nitekim yakın zamanlarda gerçekeştirilen r/place etkinliğinde bile insanlar tarafından resmedilen Among Us, bu yıl VR destekli sürümüyle oyunculara sunulacak.

Instagram Hikayeler’deki “Ukrayna’yı Kurtar” Kampanyasına Dikkat: Neden Şüpheyle Yaklaşmalısınız?

Rusya – Ukrayna arasındaki savaş artık resmen Ukrayna sınırları içinde başlamış ve devam ediyorken, sosyal medyada bugün dikkat çeken bir bağış kampanyası başlatıldı. Daha önce de pek çok kez gündeme gelen Plant A Tree tarafından başlatılan kampanya, organizasyonun diğer kampanyaları gibi son günlerin gündemini konu aldı ve ‘Save Ukraine (Ukrayna’yı Kurtar)’ adıyla başlatıldı.

Yazar Marh H. Leeye Göre Robotların Gerçekten Bir Bilince Sahip Olması Ne Kadar Gerekli?

Popüler kültür, Star Trek’ten 2001’in HAL’ine oradan Columbus Günü’ndeki Skippy the Magnificent karakterine kadar, çoğu durumda birlikte çalıştıkları insanlardan daha insani özellikler gösteren bir sürü ‘bilinçli yapay zeka’ ile dolu. Fakat bu sentetik yaşam formlarının temel görevlerini yerine getirebilmeleri için gerçekten bilinçli olmaları gerekli mi?